Nejnovější informace ze světa severské detektivky

Recenze

Recenze: Petra Hesová - Srdcový král

07. 09. 2015 - Recenze

„Srdcový král“ je krimi příběh z pera české autorky Petry Hesové. Unikátní je tím, že se v něm snoubí to nejlepší, co dokážou nabídnout české a severské detektivky. Hlavní hrdinka Emma přijela do Čech ze Švédska, kde se její otec proslavil jako autor světových bestsellerů. Fajn že, že kniha obsahuje i prvky klasické detektivky – hádanky, a vy tak můžete hledat stopy k vyřešení případu.

Recenze

Recenze: Arnaldur Indriðason – Duel

02. 09. 2015 - Recenze

Rok 1972 představoval nejen v islandských dějinách velký historický mezník v rámci studené války, která probíhala nepřetržitě od konce 2. světové války. V Rejkjavíku probíhá závěrečné utkání šachovým mistrů Bobbyho Fischera a Borise Spasského. Touto událostí žije celý svět. Ne tak vraždou sedmnáctiletého mladíka, který je nalezen ubodán v kině. Politika, mezinárodní vztahy, tíha spravedlnosti. Duel může začít…

Informace

Ukázka z knihy Umíráček od Kerstin Ekmanové

26. 08. 2015 - Informace

Přečtěte si ukázku z knihy Umíráček, kterou vydává nakladatelství Argo.

Informace

Ukázka z knihy Dívka v Pavoučí síti

25. 08. 2015 - Informace

Přečtěte si ukázku ze čtvrtého dílu Milénia - z knihy Dívka v Pavoučí síti.

Recenze

Recenze: Hakan Östlundh - Krvavá lázeň

17. 08. 2015 - Recenze

„Krvavá lázeň“ je čtvrtá detektivka švédského autora Hakana Östlundha, kterou u nás vydalo nakladatelství Baronet. Každá z knih je jiná a tato aktuální novinka má nejblíže ke klasické detektivce – hádance. Zločin je takřka intimní a všichni aktéři patří do jedné rodiny. V „Krvavé lázni“ budete hledat odpověď na otázku: Kdo je vrahem, ale zároveň budete muset uhádnout i to, kdo měl být obětí.

Informace

Deník Davida Lagercrantze aneb Jak se psal 4. díl Milénia?

04. 08. 2015 - Informace

Vydání 4. dílu knížní série Milénium se již nezadržitelně blíží. Čekání na Dívku v pavoučí síti si můžete zkrátit deníkem Davida Lagercrantze (text poprvé vyšel v Dagens Nyheter 2. srpna). Právě tento švédský spisovatel dostal nelehký úkol, navázat na legendárního Stiega Larssona a pokračovat ve vyprávění příběhu, který se stal celosvětovým fenoménem.

Recenze

Recenze: Michaela Klevisová - Ostrov šedých mnichů

27. 07. 2015 - Recenze

„Ostrov šedých mnichů“ je klasická detektivka – hádanka, která notně potrápí vaše mozkové závity. V příběhu na vás čeká hned několik zápletek a odhalit vraha nebo vyřešit alespoň jednu ze záhad se jeví jako téměř nemožné. Autorkou románu je česká spisovatelka Michaela Klevisová, ale příběh se odehrává v Holandsku a z knihy na vás dýchne atmosféra severu.

Recenze

Recenze: Thomas Enger - Horká půda

25. 07. 2015 - Recenze

Léto zuří maximální intenzitou. Horkou půdu máme tentokrát nejen pod nohama, ale i na pultech - pod tímto názvem vyšel nedávno čtvrtý román Thomase Engera s postavou novináře Henninga Juula.

Recenze

Recenze: Olle Lönnaeus - Osudový dluh

23. 07. 2015 - Recenze

Když se člověk zaplete s podivnými lidmi, se kterými není radno si zahrávat, musí počítat s následky… Některé mohou být bohužel osudové a v případě Joonyho Liljy to platí dvojnásob…

Stránka: << Předchozí |  1  .....  6   7   8   9   10   (11)   12   13   14   15   16  .....  38  | Další >>

Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2017 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.