Nejnovější informace ze světa severské detektivky

Recenze

Recenze: Kerstin Signe Danielsson, Roman Voosen - Ledové hlubiny

16. 10. 2015 - Recenze

„Ledové hlubiny“ jsou skvělý švédský román, v němž najdete prvky thrilleru, krimi i klasické detektivky – hádanky. Zápletka je inteligentní, napínavá a poměrně originální. Autoři koketují s mnoha aktuálními problémy, které jistým způsobem zasáhly do osudů několika lidí. Celý román je neuvěřitelně intimní a lidský. Postavy jsou uvěřitelné a vy se mnohokrát přistihnete při tom, že fandíte i těm „špatným“.

Recenze

Recenze: Åke Edwardson - Poslední případ

12. 10. 2015 - Recenze

Poslední případ? Jak pro koho! Ačkoliv je tato kniha už jedenáctým pokračováním série s komisařem Erikem Winterem, pro mě byla prvním setkáním s autorem. Neznalost předchozích knih zde vůbec nevadí a Åke Edwardson mě příjemně překvapil.

Recenze

Recenze: Michael Katz Krefeld - Tonutí

08. 10. 2015 - Recenze

Víra je velmi silná záležitost. Chce to neochvějnou vůli a v některých případech také ochotu překročit pomyslnou hranici tam, kam je vstup zakázán. Změna režimu je milník, který je ne vždy přijat s povděkem a zasahuje do života lidí i dlouho poté. Detektiv s přezdívkou Havran se ocitá proti protivníkovi, který nezná slitování a zároveň se zamotává do vlastních problémů. Klasická severská detektivka okořeněná o prvky historie a drsnou zápletku, která nenechá své čtenáře na pochybách, že i Dánové psát rozhodně umí.

Setkání příznivců detektivního čtení

Informace

30. 09. 2015 - Informace

Rádi bychom vás pozvali na akci nakladatelství Plus - Setkání příznivců detektivního čtení aneb Kdo se bojí, nesmí do lesa. Těšit se můžete na scénické čtení z knihy V lese visí anděl (a pár slov od její překladatelky), tombolu a další atrakce. Akce se uskuteční v pondělí 5. října 2015 v 18 hodin stylově v café V lese (Krymská 12, Praha 10 - Vršovice).

Recenze

Recenze: Alexander Söderberg - Druhý syn

29. 09. 2015 - Recenze

„Druhý syn“ je strhující thriller z prostředí organizovaného zločinu. Děj románu se odehrává v několika zemích a vy můžete sledovat osudy lidí, kteří se snaží o jediné – přežít. Mottem knihy je touha po odplatě a pomsta. Příběh vás vtáhne hned na prvních stránkách a asi byste měli vědět, že vám na něm hrozí závislost.

Recenze

Recenze: Samuel Bjørk - V lese visí anděl

29. 09. 2015 - Recenze

„V lese visí anděl“ je čtivý napínavý román, ve kterém najdete prvky thrilleru i klasické detektivky. Tempo příběhu je doslova zběsilé, takže nejspíš nebudete mít ani čas přemýšlet o tom, kdo vraždí a proč. Autor vám předestřel inteligentní zápletku a množství stop, díky kterým je možné případ vyřešit. Bohužel těch správných stop vedoucích k cíli je pouhá hrstka v porovnání s falešnými stopami. A tak počítejte s tím, že budete tápat, a že se několikrát ocitnete ve slepé uličce.

Recenze

Recenze: David Lagercrantz - Dívka v pavoučí síti

21. 09. 2015 - Recenze

Je sakra dobrá. A přesto nesedne každému. Dívka v pavoučí síti vzala svojí kvalitou vítr z plachet škarohlídům i zlým jazykům. Proč bylo kolem této knihy takové haló ještě předtím, než vůbec vyšla? (Pokud znáte odpověď a na danou aféru jste experti, můžete přejít na další odstavec.) Držitelé práv na dílo zesnulého Stiega Larssona si v podstatě najali Davida Lagercrantze, aby napsal pokračování trilogie Milénium (ach, nemůžu si pomoct, nikdy jsem jí tak neříkala, pro mě to jsou Muži, kteří nenávidí ženy a poněkud nepřesně tím myslím všechny tří díly). Čili aby vzal hlavní postavy a vymyslel nový příběh dle vlastní fantazie. "To zní... jak vlastně? Absurdně." (str. 379) Tak se to jistě může jevit, nicméně vzhledem k "pravděpodobnosti", že si od Stiega Larssona ještě něco přečteme, skočily miliony lidí po celém světě po příležitosti znovu se setkat s Mikaelem Blomkvistem a Lisbeth Salanderovou. Někteří s iracionální nadějí, že zažijí stejné pocity, jako když o nich četli poprvé. Někteří s pochybami, ale nepřekonatelnou zvědavostí. Já s kombinací obojího.

Recenze

Recenze: Arne Dahl - Sen noci svatojánské

16. 09. 2015 - Recenze

Uprostred slnečných júlových dní roku 2015, tesne pár dní po magickom letnom slnovrate, nás znova vydavateľstvo Mladá fronta zahrialo na duši a to tým, že uviedlo na knižný trh v poradí šieste pokračovanie skvelej detektívnej série prípadov skupiny A, ako inak v osvedčenom preklade odborníčky na jazyk Vikingov Lindy Kaprovej za prispenia redaktora Tomáša Dimtera.

Recenze

Recenze: Petra Hesová - Srdcový král

07. 09. 2015 - Recenze

„Srdcový král“ je krimi příběh z pera české autorky Petry Hesové. Unikátní je tím, že se v něm snoubí to nejlepší, co dokážou nabídnout české a severské detektivky. Hlavní hrdinka Emma přijela do Čech ze Švédska, kde se její otec proslavil jako autor světových bestsellerů. Fajn že, že kniha obsahuje i prvky klasické detektivky – hádanky, a vy tak můžete hledat stopy k vyřešení případu.

Stránka: << Předchozí |  1  .....  6   7   8   9   10   (11)   12   13   14   15   16  .....  39  | Další >>

Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2017 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.