Jste zde: Informace » Fanoušci norského autora Joa Nesbøho se konečně dočkali

Fanoušci norského autora Joa Nesbøho se konečně dočkali

Informace

Právě dnes na Velký knižní čtvrtek vychází Sněhulák, novinka od Joa Nesbøho.

Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá. Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je.

Pokud měly předchozí Nesbøho knihy alespoň kousek ze společenského thrilleru ve stylu Stiega Larssona, tady se těšte na průzračně čistou detektivku, trochu zbarvenou do ruda prvky hororu. Po dlouhé době první sériový vrah v Norsku si hraje s Harrym jako Tom a Jerry. S tím rozdílem, že vám Toma tentokrát nebude ani trochu líto a Jerry na dětský animák trochu moc chlastá.

Olga Biernátová, nofreeusernames.posterous.com

Každé místo činu je umělecký masterpiece a já se nemůžu ubránit představě, že Dexter by dal svou nejoblíbenější pilku za možnost být chvíli na Harryho místě.

Marie Grafová, Sibiranka.cz

Harry od uplynulého románu zhubnul a prorostl plísní. Stejně jako plíseň prostupuje stěny v jeho bytě i jeho sžírá strach, několikrát se už bojí hodně.

Dita Kristanova, Martinus.cz

Jo Nesbø dokázal udržet laťku velmi vysoko a právem se řadí k tomu nejlepšímu, co světový krimi román nabízí.

Ondřej Kolovrat, Databázeknih.cz

Na konci románu „Sněhulák“ tak má čtenář znovu pocit, že se loučí s jiným Harrym, než s kterým se setkal a na začátku, a že tenhle nový Harry dříve nebo později udělá další krok, který jeho osudy zamíchá ještě podstatně radikálněji než všechny dosavadní.

Jindřiška Mendozová, Irami

Dlhých sedem mesiacov, od vydania Spasiteľa, som na túto knihu so všetkými fanúšikmi Nóra Joa Nesbøho, ktorých je minimálne v Čechách viac ako dosť, čakala. Nedočkavo som ju nahrávala do čítačky a začítala sa.

Z prechádzajúcich kníh som čakala pomalší a rozťahanejší úvod, ale už od prvej kapitoly som dostala poriadnu porciu záhadna a vedela som, že deň skončí až ráno s poslednou stranou.

Barbora Miklášová, Miklasova.eu

Zdroj: Nakladatelství Kniha Zlín, www.knihazlin.cz

Komentáře k článku

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé!
Pokud nemáte doposud svůj účet, můžete se registrovat zde.

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2019 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.