Jste zde: Informace » Kniha Zlín prodala už 100 000 knih Joa Nesbøho

Kniha Zlín prodala už 100 000 knih Joa Nesbøho

Informace

Podařilo se jí to za pouhé dva roky!

Knihy Joa Nesbøho v Čechách vycházejí už od roku 2005. Tehdy vydalo nakladatelství Moba detektivní román Červenka nese smrt. O tři roky později vyšel ve stejném nakladatelství i Netopýří muž. Těžko říct, čím to bylo, ale obě knihy se nestaly zrovna bestsellery a nestály se na ně fronty před knihkupectvími. Z velké části na to měla vliv doba, ve které vyšly. Severské krimi teprve začínalo pronikat k českým čtenářům a tak u nás Nesbø prozatím díru do světa neudělal a vypadalo to, že ani neudělá.

Jenže se do věci vložila Kniha Zlín. Její detektivní román Nemesis zaútočil v roce 2011 na české čtenáře. Útok to byl přesný a dobře načasovaný. O pár měsíců později přišel na řadu Pentagram, poté Lovci hlav, Spasitel a nedávno Sněhulák. Nesbø a jeho mistrně vyprávěné příběhy ovládli český knižní trh. Za dva roky se těchto pěti knih prodalo celkem 100 000 výtisků. To dává průměr 20 000 prodaných kusů od jednoho titulu! Mnoho čtenářů hovoří navíc o tom, že každá Nesbøho kniha je lepší než ta předchozí. Nesbø je v kurzu a bude zřejmě nadále. Kniha Zlín totiž plánuje v příštích letech vydat další Nesbøho bestsellery. Máme se tedy na co těšit. A jak vnímáte jeho knihy vy? Proč si myslíte, že se dokázalo prodat tolik jeho knih?

Foto: Kniha Zlín

Komentáře k článku

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé!
Pokud nemáte doposud svůj účet, můžete se registrovat zde.

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2018 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.