Jste zde: Informace » Na co se těšit v 1. pololetí roku 2013 - co vydá Host

Na co se těšit v 1. pololetí roku 2013 - co vydá Host

Informace

4. díl našeho seriálu s přehledem připravovaných severských detektivek.

Nakladatelství Host vydává severské detektivky už řadu let. Kvalitou svých titulů se řadí na úplnou špičku. Nejen tím, že vydává autory jako Stieg Larsson, Lars Kepler, Jussi Adler-Olsen, Mons Kallentoft, Karin Fossumová, Åsa Larssonová či Henning Mankell. Ale i tím, že grafickou podobu některým titulům vtiskuje mimo jiné i uznávaný grafik Martin Pecina. Knihy jsou tak velmi vkusně vyvedené (tím nechceme urazit ostatní nakladatele, kteří povětšinou své severské detektivky také opatří kvalitním papírem, obálkou či použitým fontem), ale knížky z Hostu nám prostě přijdou po grafické stránce nejhezčí. Ale chválení bylo dost, raději zmiňme plánovanou produkci Hostu na první pololetí roku 2013.

Jako první bychom měli uvést detektivní román Furioso od Carin-Bartosch Edströmové. V románu se ženské smyčcové kvarteto Furioso připravuje na cestu na odlehlý švédský ostrov, kde má nahrávat nové album. Jejich šéfku Louise Armstahlovou však postihne náhlé zranění ruky, kvůli kterému nemůže hrát. Ve snaze zachránit projekt se rozhodne požádat dávného přítele, váženého houslistu Raoula Liebeskinda, který žije v New Yorku, aby zaujal její místo. Jenže Liebeskind má za sebou barvitou historii dostaveníček a vášnivých vztahů s ostatními členkami uskupení. V kvartetu to začne pořádně vřít ještě před jeho příjezdem. Na ostrově daleko od civilizace oživnou staré lásky, viny, tajemství a touhy. Emoce se stupňují v dramatické crescendo. Když na scénu přichází policejní komisařka Ebba Schröderová, je jí jasné, že vyřešit případ vraždy, která se tu udála a v níž hrají roli odhalená tajemství, temné pohnutky a břemeno viny, nebude vůbec lehký úkol. Román měl vyjít už v tomto roce, ale nakonec vyjde ze začátku roku 2013.

Následuje čtvrté pokračování případů inspektorky Malin Forsové. Mons Kallentoft nám tentokrát naservíruje poslední roční období, které nám ještě chybělo a to jaro. Kniha ponese název Jarní mrtví a těšit se na ni můžeme samozřejmě už na jaře.

Další pokračování jedné z již započatých sérií ponese název Za všechno se platí a bude se jednat o druhý případ dánského vyšetřovatele Konrada Simonsena a dvě vraždy, vzdálené v čase, ale podobné si jako vejce vejci. Autorská dvojice Lotte Hammerová a Søren Hammer u nás již vydali knihu Bestie uvnitř.

Pro české čtenáře zcela novou autorskou dvojici nám Host představí díky knize Temná tajemství. Ta je první knihou Michaela Hjortha a Hanse Rosenfeldta a po vydání se udržela ve Švédsku celých 8 měsíců na žebříčku bestsellerů.

Starým známým autorem je ovšem Henning Mankell, od kterého se můžeme těšit na úplně první případ komisaře Kurta Wallandera s názvem Vrah bez tváře.

Nebude chybět ani sličná diva a výborná spisovatelka Åsa Larssonová. Její neohrožená právnička Rebecka Martinssonová se vrátí v knize Oběť Molokovi.

A na závěr Karin Fossumová s detektivkou s pracovním názvem Varování. Jedná se o devátý a prozatím poslední případ Konrada Sejera.

Tolik ve stručnosti plánovaná produkce Hostu. Příště se podíváme na další velmi plodné a úspěšné nakladatelství a to na Knihu Zlín.

Zdroj: Nakladatelství Host, www.hostbrno.cz

Komentáře k článku

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé!
Pokud nemáte doposud svůj účet, můžete se registrovat zde.

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2019 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.