Jste zde: Informace » Nový Jussi Adler-Olsen právě vyšel

Nový Jussi Adler-Olsen právě vyšel

Informace

Jaký „Vzkaz v láhvi“ nám tento dánský autor zanechal v českých knihkupectvích?

To se mohou jeho čtenáři ode dneška dozvědět. Knihu vydává stejně jako oba předchozí Olseny nakladatelství Host. Minulé knihy Žena v kleci a Zabijáci se u čtenářů těšily velké oblibě. Uvidíme, jak na tom bude tato novinka. Překladu se ujala Magdalena Jírková a kniha má celkem 560 stran. O kvalitách detektivního románu Vzkaz v láhvi hovoří i zisk významného literárního ocenění Skleněný klíč za nejlepší severský detektivní román pro rok 2010 (jeho dalšími laureáty jsou autoři Jo Nesbø, Stieg Larsson a Henning Mankell). Tento román se také stal vítězem dánské Ceny čtenářů za rok 2010.

O ději nejvíce vypoví následující anotace:

Na policejní stanici v zapadlém koutě Skotska stojí už dlouho na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánsky a znamená POMOC — a že vzkaz je napsán krví.

Když se tahle podivná zpráva konečně dostane na stůl kriminálního komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, které se zabývá „odloženými případy zvláštní důležitosti“, začnou se dít děsivé věci. Carl Mørck a jeho kolegové — svérázný asistent blízkovýchodního původu Asad a drzá Rose — se ponoří do hrůzného případu sekt a unesených dětí, jejichž rodiče zmizení nikdy neohlásili. Proč? Čas se krátí a život dalších dvou dětí visí na vlásku…

Zdroj: Host

Komentáře k článku

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé!
Pokud nemáte doposud svůj účet, můžete se registrovat zde.

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2018 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.