Stránka:  (1)   2   3   4   5   6  .....  19  | Další >>
Recenze

Recenze: Niklas Natt och Dag - 1793. Vlk a dráb

22. 09. 2019 - Recenze

Stockholm 1793. Město je plné politických spiklenců a donašečů. V jezeře je nalezená zohavená mrtvola a po jejím vrahovi začíná pátrat značně nesourodá dvojice. Právník Cecil Vinge umírá na souchotiny a bývalý voják Mickel Cardell spíše než detektiva, připomíná bezdomovce.

Recenze

Recenze: Ragnar Jónasson - Sněžná slepota

22. 09. 2019 - Recenze

Slavný spisovatel zemře během zkoušky místních ochotníků. Nedaleko od divadla je ve sněhu nalezena zkrvavená polonahá žena. Nejsevernější městečko Islandu působí mírumilovně, ale ve skutečnosti je plné falše, intrik a temných tajemství. „Sněžná slepota“ je úžasně čtivé skloubení záhad ve stylu Agathy Christie a drsné severské krimi.

Recenze: Maria Adolfssonová - Velká chyba

Recenze

02. 09. 2019 - Recenze

Festival ústřic je na ostrově Heimö velkou událostí. Zásadně ovlivní i život inspektorky Karen Eikenové. Ta se probudí s příšernou kocovinou vedle svého šéfa. Šéfa, kterého z celé duše nenávidí. Aby toho nebylo málo, šéfova bývalá manželka je zavražděná. Karen vede vyšetřování a její šéf je hlavní podezřelý.

Recenze

Recenze: Samuel Bjørk - Clona

20. 08. 2019 - Recenze

První obětí vyšinutého vraha byla mladičká baletka. Tu našli v horském jezeře obklopenou podivnými rekvizitami. Druhou obětí byl nadějný saxofonista. Toho našli v pochybném hotýlku a ani u něj nechyběly podivné rekvizity. Veřejnost je zděšená a speciální vyšetřovací jednotka se ani neodvažuje pomyslet na to, že v Norsku řádí sériový vrah s perverzními choutkami.

Recenze

Recenze: Dana Stabenow - Chladný den pro vraždu

25. 07. 2019 - Recenze

Kate Shugaková se po odchodu z kanceláře návladního v Anchorage vrací do rodného kraje na odlehlém severu Aljašky. Snaží se zapomenout na temnou minulost a užívat si divokou přírodu. Ale copak to jde? Kate je proti své vůli vtažená do pátrání po dvou mužích a velmi rychle si uvědomí, že čelí nelítostnému vrahovi.

Recenze

Recenze: Yrsa Sigurđardóttir - Katarze

22. 05. 2019 - Recenze

Ona je psycholožka specializující se na sexuálně zneužívané děti. On je policejní vyšetřovatel a tak trochu sukničkář. Náhoda je už potřetí svede dohromady při pátrání po sadistickém vrahovi, který nezná slitování. „Katarze“ je dalším dílem napínavé detektivní série a Yrsa v ní překonala všechna očekávání.

Recenze

Recenze: Søren Sveistrup - Kaštánek

07. 05. 2019 - Recenze

V Kodani řádí sadistický sériový vrah. Vybírá si mladé matky a poté, co jim useká kousky těl, nechá na místě činu figurku z kaštanů. Veřejnost je zděšená a policie má plné ruce práce. Thriller „Kaštánek“ je perla mezi severskými detektivkami a jeho autor má našlápnuto k hvězdné kariéře.

Recenze

Recenze: Camilla Läckberg - Zlatá klec

29. 04. 2019 - Recenze

Faye a Jack jsou dokonalý pár snů. Mají všechno, o čem ostatní sní. Luxusní byt, nadité bankovní konto a roztomilou blonďatou dcerušku. Jednoho dne však Faye načapá svého manžela v posteli s jeho kolegyní. Bez ohledu na následky se rozhodne pro krutou pomstu. Vy budete překvapení tím, čeho všeho je schopná.

Recenze

Recenze: Arne Dahl - Pět plus tři

19. 12. 2018 - Recenze

Od padouchů se očekává, že lžou, až se jim od pusy práší. Klaďasové lžou z nevědomosti nebo dobrých úmyslů. Co ale dělat, když lžou úplně všichni? V tomhle špionážním thrilleru nevěřte raději nikomu. Nepokoušejte se o dedukce a těšte se na parádní zápletky a hromadu falešných stop.

Recenze

Vyhodnocení soutěže o knihu Přichází čas pomsty

05. 12. 2018 - Recenze

Správná odpověď zněla: Pilařov

Recenze

Recenze: Lars Kepler - Lazar

09. 11. 2018 - Recenze

Komisař Joona Linna si myslel, že to nejhorší má už za sebou. Bohužel se nemohl mýlit víc. Jeho největší nepřítel mu jde po krku a nechává za sebou množství mrtvol. V ohrožení jsou Linnovi nejbližší a vrah se netají tím, že mu chce co nejvíce ublížit. Lars Kepler je ve vrcholné formě a jeho nejnovější román zhltnete na jeden zátah.

Recenze

Recenze: Jørn Lier Horst - Zaslepení

09. 11. 2018 - Recenze

Mladá maminka Sofie Lundová se nastěhuje do domu po svém zemřelém dědečkovi. O tom se proslýchá, že byl kápem místního podsvětí. Při úklidu narazí na pár šokujících věcí, které jí obrátí život vzhůru nohama. Vrchní komisař William Wisting má plné ruce práce s několika případy. Podaří se mu je vyřešit, když mu zločinci i kolegové házejí klacky pod nohy?

Recenze: Kati Hiekkapeltová - Bezbranní

Recenze

03. 10. 2018 - Recenze

Přistěhovalci a uprchlíci se v severských detektivkách objevují čím dál častěji. Finský krimi román „Bezbranní“ zašel ještě dál. Udělal z nich hlavní hrdiny, kolem nichž se točí všechny zločiny. Ty vyšetřuje Anna Fekete a práce je tolik, že neví, kam dřív skočit.

Recenze: Kristina Ohlssonová - Potopa

Recenze

03. 10. 2018 - Recenze

Fredrika Bergmanová a Alex Recht jsou už sehraní parťáci. Nový případ se ale liší od všeho, s čím se jako vyšetřovatelé vražd dosud setkali. Společně pátrají po brutálním vrahovi, který si hraje na mstitele nevinných. Nechává za sebou spoustu mrtvých, a jak se zdá, hodlá si vyrovnat účty s Alexem.

Recenze: Jørgen Brekke - Pátý element

Recenze

04. 09. 2018 - Recenze

Manželství inspektora Odda s americkou policistkou Felicií prochází krizí. Felicia od manžela utekla, a když se po dlouhém rozvažování rozhodla vrátit, osud si s ní nehezky zahrál. Tragédie stíhá tragédii a Odd i Felicia bojují o holý život. „Pátý element“ je napínavý akční thriller, který vás zaručeně přiková k židlím.

Stránka:  (1)   2   3   4   5   6  .....  19  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2019 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.