Stránka: << Předchozí |  1  .....  5   6   7   8   9   (10)   11   12   13   14   15  .....  19  | Další >>
Recenze

Recenze: Martin Goffa - Muž s unavenýma očima

07. 04. 2015 - Recenze

Pro každého, kdo od detektivky nevyžaduje nejvyšší stupeň napětí od první kapitoly až po epilog a pro toho, koho naopak spíš baví pozorovat svět obklopující hlavní hrdiny představuje prvotina bývalého pražského policisty v současné době vystupujícího pod pseudonymem Martin Goffa příjemnou alternativu k světoznámým detektivním příběhům ze severu.

Recenze

Recenze: Liselotte a Søren Hammerovi – Dívka z Ďáblova močálu

28. 03. 2015 - Recenze

„Dívka z Ďáblova močálu“ je kriminální román z prostředí organizovaného zločinu v Dánsku. Sourozenecká dvojice autorů na pozadí prodeje bílého masa rozehrává téměř intimní příběhy několika zúčastněných. Z tohoto důvodu bych „Dívku z Ďáblova močálu“ s klidným svědomím označila i jako psychologický román.

Recenze

Recenze: Jakob Melander - Krvavý vítr

23. 03. 2015 - Recenze

Už při pouhém pohledu na obálku knihy Krvavý vítr mi přeběhl mráz po zádech. Okamžitě mi bylo jasné, že se nebude jednat o žádné poklidné čtení. Rozhodně Vám nedoporučuji číst tuto knihu před spaním, protože by se Vám mohlo (stejně jako mně) stát, že budete mít divoké sny.

Recenze

Recenze: Leif G. W. Persson - Ten, který zabil draka

19. 03. 2015 - Recenze

Leif Persson nás v posledním románu „Ten, který zabil draka“ (vydalo nakladatelství MOBA v prosinci 2014 ve skvělém překladu Jaroslava Bojanovského) opět přesvědčuje, že je tím pravým literátem, který stojí na vrcholu severské krimi scény.

Recenze

Recenze: Michael Hjort, Hans Rosenfeldt – Hrob v horách

17. 03. 2015 - Recenze

„Hrob v horách“ je třetí příběh švédského detektiva – psychologa Sebastiana Bergmana. Žánrově jde o krimi román s prvky klasické detektivky a thrilleru. Nahlédneme pod pokličku vysoké politiky a na své si přijdou ti, které zajímají sociální otázky. „Hrob v horách“ je jednou z mála knih, kde jsou příběhy vyšetřovatelů silnější a čtenářsky vděčnější než vlastní detektivní zápletka.

Recenze

Recenze: Arnaldur Indriðason – Severní blata

09. 03. 2015 - Recenze

V bytě na Severních blatech byla nalezena mrtvola starého muže. Neměl rodinu, s nikým se nestýkal. Téměř jasná vražda, kdy se vrah nesnažil zakrýt stopy, ale co motiv? Vypadá to velmi jednoduše. Kdyby u mrtvoly nebyl nalezen tajemný vzkaz. Vyšetřování odkrývá hrůzné zločiny minulosti, jejichž důsledky jsou stále živé...

Recenze

Recenze: Arne Dahl - Velké vody

23. 02. 2015 - Recenze

Koncem prosince minulého roku jsme se opět my příznivci Arne Dahla dočkali. A kdo jiný, než vydavatelství Mladá fronta pro nás připravilo dlouho očekávanou lahůdku v podobě pátého pokračování kriminálních případů A-týmu ve skvělém překladu Lindy Kaprové za neochvějného přispění redaktora MF Tomáše Dimtera.

Recenze

Recenze: Robert Galbraith - Hedvábník

18. 02. 2015 - Recenze

„Hedvábník“ je druhý příběh Cormorana Strika, kterého vytvořila a napsala anglická spisovatelka J. K. Rowlingová pod pseudonymem Robert Galbraith. První díl se jmenoval „Volání kukačky“ a aktuální „Hedvábník“ na něj volně navazuje.

Recenze

Recenze: Leena Lehtolainen - Bodyguardka II

15. 02. 2015 - Recenze

"- Vy Finové jste podobní spíš Rusům? (...)

- My se moc nepodobáme nikomu. Jsme zvyklí být někde mezi."

Recenze

Recenze: Mons Kallentoft - Vodní andělé

10. 02. 2015 - Recenze

U autorů severských detektivek můžeme dost často narazit na hlavní hrdiny, kteří se potýkají s nějakým druhem závislosti, či trpí neustávajícími depresemi, pocity méněcennosti a řeší neřešitelné problémy v osobním životě. Mezi tyto hrdiny se bezesporu řadí i abstinující alkoholička Malin Forsová, která se na pulty českých knihkupců vrací s šestým případem. Roční období evidentně došla, a tak nejnovější kniha vychází pod názvem Vodní andělé.

Recenze

Recenze: Ake Edwardson - Léčka

06. 02. 2015 - Recenze

„Léčka“ je švédská detektivka z pera bývalého novináře Ake Edwardsona (1953). S jeho krimi romány se čeští čtenáři mohli setkat již dříve díky brněnskému nakladatelství Moba. Edwardson u ní vychází od roku 2005 v edici Severská krimi. „Léčka“ má nový (modernější) kabátek a je mnohem delší než předešlé příběhy.

Recenze: Antti Tuomainen - Moje temné srdce

Recenze

06. 02. 2015 - Recenze

Svět je čím dál temnější místo a jediným světlým bodem je fungující partnerský vztah, rodina, nebo aspoň přátelství. Tak bych shrnula poselství dvou knih Anttiho Tuomainena, které u nás vyšly. V Léčiteli hrdina v rozpadajícím se světě zoufale pátral po své zmizelé partnerce, v Mém temném srdci se pak jiný hrdina snaží objasnit dávné zmizení své matky. Jak se dá předpokládat, atmosféra je v obou případech dosti pochmurná, což ovšem vůbec není na škodu.

Recenze

Recenze: Temnější odstíny Švédska

04. 02. 2015 - Recenze

„Temnější odstíny Švédska“ obsahují sedmnáct povídek od nejznámějších švédských autorů. Povídky jsou velice různorodé, jedno ale mají společné. A to perfektně zvládnuté řemeslo. Knihu vydalo nakladatelství Host.

Recenze

Recenze: Dan T. Sehlberg - Mona

02. 02. 2015 - Recenze
Vynálezce nejsilnějšího počítačového viru na světě s názvem Mona má za úkol narušit izraelské bankovnictví. Poté jeho tvůrci nabídnou antivir, ale pouze výměnou za návrat hranic do podoby v roce 1967. Tento vir ničí bankovnictví celého světa a trápí především Hannu, která má na starosti počítačovou technologii a ochranu bankovního systému. Její manžel Eric se s tímto virem setkává také a má pocit, že jím onemocněla i Hanna, která zkoušela jeho internetový vynález. Jeho život se tak bortí jako domeček z karet. To ale netuší, že pod vším musí hledat politické komplikace a nalezení vynálezce nebude vůbec jednoduché.
 

Recenze: Zdenka Hamerová - Klejinčino tajemství

Recenze

27. 01. 2015 - Recenze

Baví vás tajemné příběhy, u kterých vám běhá mráz po zádech? Milujete klasické detektivky s komplikovanou zápletkou a množstvím záhad? Chcete se nechat strhnout a nestydíte se za své slzy či smích? Pak si nenechte uniknout detektivní román „Klejinčino tajemství“.

Stránka: << Předchozí |  1  .....  5   6   7   8   9   (10)   11   12   13   14   15  .....  19  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2019 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.