Stránka: << Předchozí |  1  .....  5   6   7   8   9   (10)   11   12   13   14   15  .....  18  | Další >>
Recenze

Recenze: Leif G. W. Persson - Ten, který zabil draka

19. 03. 2015 - Recenze

Leif Persson nás v posledním románu „Ten, který zabil draka“ (vydalo nakladatelství MOBA v prosinci 2014 ve skvělém překladu Jaroslava Bojanovského) opět přesvědčuje, že je tím pravým literátem, který stojí na vrcholu severské krimi scény.

Recenze

Recenze: Michael Hjort, Hans Rosenfeldt – Hrob v horách

17. 03. 2015 - Recenze

„Hrob v horách“ je třetí příběh švédského detektiva – psychologa Sebastiana Bergmana. Žánrově jde o krimi román s prvky klasické detektivky a thrilleru. Nahlédneme pod pokličku vysoké politiky a na své si přijdou ti, které zajímají sociální otázky. „Hrob v horách“ je jednou z mála knih, kde jsou příběhy vyšetřovatelů silnější a čtenářsky vděčnější než vlastní detektivní zápletka.

Recenze

Recenze: Arnaldur Indriðason – Severní blata

09. 03. 2015 - Recenze

V bytě na Severních blatech byla nalezena mrtvola starého muže. Neměl rodinu, s nikým se nestýkal. Téměř jasná vražda, kdy se vrah nesnažil zakrýt stopy, ale co motiv? Vypadá to velmi jednoduše. Kdyby u mrtvoly nebyl nalezen tajemný vzkaz. Vyšetřování odkrývá hrůzné zločiny minulosti, jejichž důsledky jsou stále živé...

Recenze

Recenze: Arne Dahl - Velké vody

23. 02. 2015 - Recenze

Koncem prosince minulého roku jsme se opět my příznivci Arne Dahla dočkali. A kdo jiný, než vydavatelství Mladá fronta pro nás připravilo dlouho očekávanou lahůdku v podobě pátého pokračování kriminálních případů A-týmu ve skvělém překladu Lindy Kaprové za neochvějného přispění redaktora MF Tomáše Dimtera.

Recenze

Recenze: Robert Galbraith - Hedvábník

18. 02. 2015 - Recenze

„Hedvábník“ je druhý příběh Cormorana Strika, kterého vytvořila a napsala anglická spisovatelka J. K. Rowlingová pod pseudonymem Robert Galbraith. První díl se jmenoval „Volání kukačky“ a aktuální „Hedvábník“ na něj volně navazuje.

Recenze

Recenze: Leena Lehtolainen - Bodyguardka II

15. 02. 2015 - Recenze

"- Vy Finové jste podobní spíš Rusům? (...)

- My se moc nepodobáme nikomu. Jsme zvyklí být někde mezi."

Recenze

Recenze: Mons Kallentoft - Vodní andělé

10. 02. 2015 - Recenze

U autorů severských detektivek můžeme dost často narazit na hlavní hrdiny, kteří se potýkají s nějakým druhem závislosti, či trpí neustávajícími depresemi, pocity méněcennosti a řeší neřešitelné problémy v osobním životě. Mezi tyto hrdiny se bezesporu řadí i abstinující alkoholička Malin Forsová, která se na pulty českých knihkupců vrací s šestým případem. Roční období evidentně došla, a tak nejnovější kniha vychází pod názvem Vodní andělé.

Recenze

Recenze: Ake Edwardson - Léčka

06. 02. 2015 - Recenze

„Léčka“ je švédská detektivka z pera bývalého novináře Ake Edwardsona (1953). S jeho krimi romány se čeští čtenáři mohli setkat již dříve díky brněnskému nakladatelství Moba. Edwardson u ní vychází od roku 2005 v edici Severská krimi. „Léčka“ má nový (modernější) kabátek a je mnohem delší než předešlé příběhy.

Recenze: Antti Tuomainen - Moje temné srdce

Recenze

06. 02. 2015 - Recenze

Svět je čím dál temnější místo a jediným světlým bodem je fungující partnerský vztah, rodina, nebo aspoň přátelství. Tak bych shrnula poselství dvou knih Anttiho Tuomainena, které u nás vyšly. V Léčiteli hrdina v rozpadajícím se světě zoufale pátral po své zmizelé partnerce, v Mém temném srdci se pak jiný hrdina snaží objasnit dávné zmizení své matky. Jak se dá předpokládat, atmosféra je v obou případech dosti pochmurná, což ovšem vůbec není na škodu.

Recenze

Recenze: Temnější odstíny Švédska

04. 02. 2015 - Recenze

„Temnější odstíny Švédska“ obsahují sedmnáct povídek od nejznámějších švédských autorů. Povídky jsou velice různorodé, jedno ale mají společné. A to perfektně zvládnuté řemeslo. Knihu vydalo nakladatelství Host.

Recenze

Recenze: Dan T. Sehlberg - Mona

02. 02. 2015 - Recenze
Vynálezce nejsilnějšího počítačového viru na světě s názvem Mona má za úkol narušit izraelské bankovnictví. Poté jeho tvůrci nabídnou antivir, ale pouze výměnou za návrat hranic do podoby v roce 1967. Tento vir ničí bankovnictví celého světa a trápí především Hannu, která má na starosti počítačovou technologii a ochranu bankovního systému. Její manžel Eric se s tímto virem setkává také a má pocit, že jím onemocněla i Hanna, která zkoušela jeho internetový vynález. Jeho život se tak bortí jako domeček z karet. To ale netuší, že pod vším musí hledat politické komplikace a nalezení vynálezce nebude vůbec jednoduché.
 

Recenze: Zdenka Hamerová - Klejinčino tajemství

Recenze

27. 01. 2015 - Recenze

Baví vás tajemné příběhy, u kterých vám běhá mráz po zádech? Milujete klasické detektivky s komplikovanou zápletkou a množstvím záhad? Chcete se nechat strhnout a nestydíte se za své slzy či smích? Pak si nenechte uniknout detektivní román „Klejinčino tajemství“.

Recenze

Recenze: Liza Marklund - Rudý vlk

15. 01. 2015 - Recenze

Švédská bestselleristka Liza Marklund pomalu, ale jistě načíná další rok na české literární scéně a spolu s ní tak nakladatelství Knižní klub přináší svým čtenářům další z případů protřelé žurnalistky Anniky Bengtzon. V pořadí již v páté knize této série poodhalíme tajemství starých teroristických útoků a přičichneme k atmosféře šedesátých let ve Švédsku.

Recenze

Recenze: Mari Jungstedtová - Temný anděl

15. 01. 2015 - Recenze

Severské detektivky mají zvláštní charisma. Pokud kteroukoliv otevřete, dýchne na Vás podobná atmosféra. Trocha krutého mrazu, strohý styl vyjadřování… Jsou prostě něčím typické. Temný anděl na tom není jinak. Zápletka jak vyšitá z nejhlubšího zla. Rozuzlení, ač poněkud jasné a očekávatelné, dává podnět k zamyšlení. Morálka, láska, spravedlnost… Co je ještě v rámci zákona? A kam až sahá zloba, nenávist a touha zabíjet? Temný anděl je psychodrama s prvky detektivky, které mrazí. Silné okamžiky se ale poněkud ztrácejí v celkovém dojmu.

Recenze

Recenze: Henning Mankell - Ve slepé uličce

14. 01. 2015 - Recenze

Švédský spisovatel Henning Mankell a jeho komisař Kurt Wallander nejsou pro české fanoušky severské krimi literatury neznámým pojmem. I já osobně jsem zaslechla již mnohé, převážně kladné ohlasy na autorovu tvorbu. Přidala jsem si Mankella na seznam autorů, na jejichž knihy bych si ráda v budoucnu posvítila. Díky největšímu českému webu o severské krimi literatuře – Severské detektivky – se mi však dostala do ruk Mankellova kniha Ve slepé uličce ještě letos (2014). Bylo to tedy moje první setkání jak s autorem, tak s komisařem Wallanderem. A jelikož jsem velký milovník (nejen) severských detektivek a autorův styl mi dokonale sedl, věřím, že to nebylo setkání poslední.

Stránka: << Předchozí |  1  .....  5   6   7   8   9   (10)   11   12   13   14   15  .....  18  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2019 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.