Stránka: << Předchozí |  1  .....  6   7   8   9   10   (11)   12   13   14   15   16  .....  18  | Další >>
Recenze

Recenze: Carin Gerhardsen - Světec

30. 11. 2014 - Recenze

Stockholmská autorka Carin Gerhardsen si podmaňuje čtenáře nejen v rodném Švédsku. Své fanoušky nachází i u nás v České republice. A není se čemu divit. Promyšlené zápletky, způsob vedení příběhů, vykreslení postav – Carin Gerhardsen je rozhodně dalším z kvalitních severských krimi autorů. Světec je v pořadí již čtvrtým dílem ze série případů Hammarbyjské policie. Tentokrát se tým detektivů potýká s vraždou muže, který je zdánlivě tak dobrý a ušlechtilý, že neexistuje důvod k jeho vraždě. Ale je to opravdu tak, jak se navenek jeví?

Recenze

Recenze: Leif Davidsen - Náhodná smrt patriarchy

28. 11. 2014 - Recenze

„Náhodná smrt patriarchy“ je čtivý krimi román, jehož děj se odehrává hned v několika zemích. Příběh vypráví v první osobě Dán Adam Lassen, jehož bratr byl zavražděný v Rusku. Kromě toho, že je kniha napínavou detektivkou, funguje i jako perfektní sonda do ruské společnosti. Autor si nebere servítky a jeho příběh je surový a bez příkras.

Recenze: Kjell Ola Dahl - Podezřelý

Recenze

25. 11. 2014 - Recenze

„Podezřelý“ je psychologický thriller z pera norského spisovatele Kjella Ola Dahla. Dahl vstoupil do literatury v roce 1993 a od té doby napsal řadu románů, za které získal mnohá ocenění. „Podezřelý“ je napínavý příběh, který připomíná to nejlepší, co kdy napsal J. M. Cain ve stylu americké drsné školy.

Recenze

Recenze audioknihy Přízrak

05. 11. 2014 - Recenze

Přízrak, už devátá kniha ze série o Harry Holovi, není první Nesbøvou knihou, kde proslulého norského policistu (který už ovšem dávno není policistou), zastihneme právě v okamžiku, kdy je ze zdánlivého poklidu povolán mocnější silou k tomu, aby se vložil do vyšetřování více či méně zapeklitého případu.

Recenze

Recenze: Håkan Östlundh - Teror

30. 10. 2014 - Recenze

„Teror“ je třetí kniha ze série o švédském detektivovi Frederiku Bromanovi. Autor Håkan Östlundh (1962) navázal na předchozí knihy „Zápach odlivu“ a „Potápěč“. Žánrově jde o krimi román a jeho největší devizou je uvěřitelnost.  

Recenze

Recenze: Mikael Niemi - Vodní apokalypsa

25. 10. 2014 - Recenze

Vodní apokalypsa“ je katastrofický román s prvky thrilleru. Autor využil přírodní katastrofu k tomu, aby na poměrně malé ploše rozehrál příběhy několika lidí. Kniha funguje jako výborná studie o chování lidí v extrémních podmínkách. Je úžasné sledovat, co s lidmi dokáže udělat strach.

Recenze

Recenze: Kristina Ohlsson – Oběti ráje

22. 10. 2014 - Recenze

Knihy Kristiny Ohlsson se vyznačují skvělým mixem napětí, akce a pohledu do životů hlavních postav. O tom že tato kombinace opravdu funguje, se mohli čtenáři přesvědčit již ve třech dílech kriminální série s Fredrikou Bergmanovou a Alexem Rechtem. V současné době navíc vychází další pokračování, tentokrát pod názvem Oběti ráje a opět ve skvělém překladu Luisy Robovské. Dokáže autorka přesvědčit, že má stále co nabídnout, nebo už zde vše bylo?

Recenze

Recenze: Anne Holtová - Smrt démona

22. 10. 2014 - Recenze

Neústupná a schopná vrchní vyšetřovatelka Hanne Wilhelmsenová... Dětský domov Varsål: několik dětí, několik zaměstnanců... Dítě, které má v očích snad nenávist... Vražda... Dokonalý začátek krimi příběhu, který se až po uši noří do hloubky lidských duší a předkládá tak jednu z těch nejlepších severských detektivek, které jsou k mání.

Recenze

Poslední rituál: Yrsa Sigurdardóttir

17. 10. 2014 - Recenze

„Poslední rituál“ je první příběh advokátky Tóry od islandské autorky Yrsy Sigurdarðóttir. Žánrově jde o klasickou detektivku s prvky thrilleru. Autorka vám nabídla hned několik na první pohled nevysvětlitelných záhad, i když při jejich řešení půjde nejspíš rozum stranou. Při čtení vám totiž bude běhat mráz po zádech.

Recenze

Recenze audioknihy Psi z rigy

15. 10. 2014 - Recenze

Zatímco kriminální vyšetřovatel Kurt Wallander na policejní stanici v Ystadu zívá tak moc, až ho chytne křeč do čelistního svalu, dorazí ke švédskému pobřeží záchranný člun se dvěma mrtvými cestujícími. Že mrtví nebyli obětí lodního neštěstí, ale spíše brutální vraždy se ukáže hned při první prohlídce vyplaveného člunu. To, že člun skrývá ale ještě jedno dobře ukryté tajemství netuší ani Kurt Wallander, který své chyby vzápětí začíná hned litovat. Nitky příběhu obklopujícího tajemný člun, který je jenom pomyslnou špičkou ledovce, v mnohem komplexnějším zločinu, brzy Wallandera zavedou až do Lotyšské Rigy a na okraj vlastních sil.

Recenze

Recenze: Jo Nesbø - Přízrak

14. 10. 2014 - Recenze

Harry Hole se po třech letech strávených v Hong Kongu vrací domů do Norska, nejde ovšem o žádnou zdvořilostní návštěvu. Po příletu okamžitě míří na policejní ředitelství, kde žádá svého někdejšího nadřízeného, aby se mohl ujmout vyšetřování již takřka uzavřeného a objasněného případu vraždy na drogové scéně. V Oslu se díky spolupráci nového sociálního úřadu a nového šéfa policejní složky pro potírání organizovaného zločinu snížil počet drogových gangů a značně klesl též prodej heroinu. V ulicích se však objevila nová droga jménem fiolin, opiát mnohonásobně silnější než heroin, jež vede méně často k předávkování, ale zato vyvolává mnohem silnější závislost. Harrymu je umožněno setkat se s domnělým vrahem. Jde o osmnáctiletého chlapce, jehož Harry dlouho neviděl, avšak který mu byl kdysi velice blízký. Jejich setkání není jediným překvapením, jež Harryho při vyšetřování čeká...

Recenze

Recenze: B. M. Horská - Brouk

09. 10. 2014 - Recenze

„Brouk“ je vpravdě mezinárodní detektivka. Zločin se odehrál na finském ostrůvku, ztracená dívka je z Čech, svědek z Anglie a zločin se vyšetřuje ve Finsku, v Anglii a v České republice. Hlavní hrdinka je Angličanka pocházející z Čech stejně jako autorka. „Brouk“ je severský krimi román s anglickým suchým humorem a českým smyslem pro ironii.

Recenze

Recenze: Poslední laponec

06. 10. 2014 - Recenze

Zima je v Laponsku studená a tvrdá. Vesnice Kautokeino se chystá na představení starého šamanského bubnu, darovaného jedním francouzským vědcem. Velkou událost zmaří krádež. V minulosti bylo zničeno mnoho takových bubnů v boji proti pohanství.

Nebo to provedli laponští separatisté, aby se o nich mluvilo? Případ se dál zamotává smrtí pasáka sobů. Policejní vyšetřovatelé Klemet Nango a Nina Nansenová jsou přesvědčeni, že krádež a smrt spolu souvisejí.

Co se stalo během dávné francouzské expedice do těchto končin? Proč tehdy vědci dostali šamanský buben a co tím dárce naznačoval? Napoví to tradiční píseň joik? Co do vsi přinese francouzský geolog? Uprostřed nádherné přírodní scenérie a silných postav odhalujeme jak limity moderního života, tak i tradice lidí bojujících za kulturní přežití.

* * *

Recenze

Recenze: Ola Larsmo - Zrádci

29. 09. 2014 - Recenze

Duben 1940. Dánsko i Norsko jsou okupovány. To, na co se Úřad připravoval, se dramaticky blíží. Charlie Westerholm, novopečený důstojník tajné služby, neví, co se od něj vlastně očekává. Jsou objektem zájmu komunisté, anglické transporty zbraní, německá výzvědná služba... nebo rodící se norský odboj? Přitom někde na ministerstvu sociálních věcí sedí člověk, který dodává Třetí říši informace švédské tajné služby o odbojářích a Židech. Špionážní román Oly Larsmoa se nese v duchu nejlepších děl Johna le Carrého. Pojednává o době, kdy se ve Švédsku soustředily veškeré myslitelné výzvědné služby a zrádcovství bylo životním stylem.

Recenze

Recenze: Pekka Hiltunen - Černé ticho

24. 09. 2014 - Recenze

Pokračování úspěšných knih má vždycky těžký začátek, každý očekává, že dosáhne minimálně stejné úrovně jako první kniha nebo že bude ještě o něco lepší. Nejinak je tomu i v případě knihy Černé ticho od autora Pekky Hiltunena, jenž za svojí prvotinu Finské pouto získal hned několik cen. Dosáhne Černé ticho stejného úspěchu? Moderní thriller o záhadném Studiu, které bere spravedlnost do svých rukou, se tentokrát zaměřuje na brutální videa a posedlost slavnou hudební skupinou vedoucí až k vraždám.

Stránka: << Předchozí |  1  .....  6   7   8   9   10   (11)   12   13   14   15   16  .....  18  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2018 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.