Stránka: << Předchozí |  1  .....  7   8   9   10   11   (12)   13   14   15   16   17   18  | Další >>
Recenze

Recenze: Poslední laponec

06. 10. 2014 - Recenze

Zima je v Laponsku studená a tvrdá. Vesnice Kautokeino se chystá na představení starého šamanského bubnu, darovaného jedním francouzským vědcem. Velkou událost zmaří krádež. V minulosti bylo zničeno mnoho takových bubnů v boji proti pohanství.

Nebo to provedli laponští separatisté, aby se o nich mluvilo? Případ se dál zamotává smrtí pasáka sobů. Policejní vyšetřovatelé Klemet Nango a Nina Nansenová jsou přesvědčeni, že krádež a smrt spolu souvisejí.

Co se stalo během dávné francouzské expedice do těchto končin? Proč tehdy vědci dostali šamanský buben a co tím dárce naznačoval? Napoví to tradiční píseň joik? Co do vsi přinese francouzský geolog? Uprostřed nádherné přírodní scenérie a silných postav odhalujeme jak limity moderního života, tak i tradice lidí bojujících za kulturní přežití.

* * *

Recenze

Recenze: Ola Larsmo - Zrádci

29. 09. 2014 - Recenze

Duben 1940. Dánsko i Norsko jsou okupovány. To, na co se Úřad připravoval, se dramaticky blíží. Charlie Westerholm, novopečený důstojník tajné služby, neví, co se od něj vlastně očekává. Jsou objektem zájmu komunisté, anglické transporty zbraní, německá výzvědná služba... nebo rodící se norský odboj? Přitom někde na ministerstvu sociálních věcí sedí člověk, který dodává Třetí říši informace švédské tajné služby o odbojářích a Židech. Špionážní román Oly Larsmoa se nese v duchu nejlepších děl Johna le Carrého. Pojednává o době, kdy se ve Švédsku soustředily veškeré myslitelné výzvědné služby a zrádcovství bylo životním stylem.

Recenze

Recenze: Pekka Hiltunen - Černé ticho

24. 09. 2014 - Recenze

Pokračování úspěšných knih má vždycky těžký začátek, každý očekává, že dosáhne minimálně stejné úrovně jako první kniha nebo že bude ještě o něco lepší. Nejinak je tomu i v případě knihy Černé ticho od autora Pekky Hiltunena, jenž za svojí prvotinu Finské pouto získal hned několik cen. Dosáhne Černé ticho stejného úspěchu? Moderní thriller o záhadném Studiu, které bere spravedlnost do svých rukou, se tentokrát zaměřuje na brutální videa a posedlost slavnou hudební skupinou vedoucí až k vraždám.

Recenze

Recenze: Jussi Adler-Olsen - Marco

12. 09. 2014 - Recenze

Marco je patnáctiletý chlapec, který žije v početné romské komunitě. Ta v Dánsku pobývá ilegálně a živobytí si obstarává krádežemi. Děti nesmí chodit do školy a jediné co umí, je jak nepozorovaně vytáhnout cennosti z tašek chodců na náměstích a rušných uličkách. Marco ale po vzdělání touží, chtěl by se stát spořádaným občanem. Když tedy jednoho dne Zola, Marcův strýc a vůdce celé komunity, bije jeho kamaráda, protože nepřinesl dostatečný lup, vzpurný Marco se mu postaví. Pro tentokrát vyvázne jen s napomenutím, ale zanedlouho zaslechne hovor, který jeho uším rozhodně určen nebyl. Zola se domlouvá s jeho otcem, že Marca zmrzačí, aby vydělával žebráním a nemohl jim utéct. Romský mladík na nic nečeká a vystrašený utíká z domu, přičemž je pronásledován celým klanem.

Recenze

Recenze: Jedediah Berry - Příručka pravého detektiva

11. 09. 2014 - Recenze

„Příručka pravého detektiva“ je těžko zařaditelná kniha. Jde o surrealistický román s detektivní zápletkou, v němž mají velkou roli sny. Kniha je prvotinou amerického spisovatele, který za ni získal řadu cen. Paradoxně v žánru detektivky i v žánru fantasy.

Recenze

Recenze: Jan Seghers - Nevěsta ve sněhu

08. 09. 2014 - Recenze

Vlastně to měl být radostný den. Hlavní komisař Robert Marthaler se těší, až odpoledne vyzvedne na letišti svou přítelkyni Terezu, která se po třech letech vrací do Frankfurtu. Hned ráno ho však zavolají k vraždě mladé ženy. Stačí jediný pohled na zohavené tělo a je jasno: oběť byla před smrtí dlouho mučena. Marthaler a jeho kolegové tuší, že s obvyklým vyšetřovacím postupem se tentokrát nikam nedostanou.

Téhož dne se nová budova policejního prezidia na Adickesově třídě ocitne pod vodou. Marthalerův tým se proto přestěhuje do starého činžovního domu: mezi bednami a nadávajícími stěhováky musí objasnit jeden z nejobtížnějších případů v dějinách frankfurtské kriminální policie.

Tím však problémy Roberta Marthalera nekončí. Kvůli vyšetřování zapomene přijet pro Terezu na letiště a ona se mu pak několik dní vůbec neozývá. Jako by se po ní slehla zem. Nadřízený k jeho týmu navíc přidělí policistu, se kterým má hlavní komisař nevyřízené účty. A když se Marthaler na tiskové konferenci více než oprávněně rozzlobí, má to své následky. Svéhlavý a nepohodlný komisař, který byl svému šéfovi už dlouho trnem v oku, je postaven mimo službu…

Recenze

Recenze: Owen Laukkanen - Profesionálové

01. 09. 2014 - Recenze

„Profesionálové“ jsou zdařilý debut kanadského autora Owena Laukkanena. Žánrově jde o thriller šmrncnutý stylem americké drsné školy. Tato kniha je plná akce a zápletek. Nebudete tušit, jak se vyvine děj ani jak celý příběh skončí. V hlavní roli jsou tady intriky a podrazy. Přesto všechno je ale kniha napsaná s jemným humorem a nadsázkou.

Recenze

Recenze: Thomas Enger - Instinkt dravce

26. 08. 2014 - Recenze
V pečovatelském domě v Oslu je nalezena mrtvá stařenka, které vrah do očí zarazil její vlastní pletací jehlice. Téhož dne se v tisku objeví palcové titulky, hlásající, že ministryně spravedlnosti Trine Juulová-Osmundsenová je nařčena ze sexuálního obtěžování mladšího politika, jehož totožnost zůstává utajena. Případ rozpoutá obrovské mediální šílenství. Do toho Trine obdrží anonymní výhružku, aby odstoupila z postu ministryně, jinak bude vyzrazeno její tajemství. Henning Juul je pověřen, aby napsal o vraždě v pečovatelském domě, ale současně se živě zajímá o případ své sestry Trine. Mezitím vrah udeří nanovo...
Recenze

Soutěž o knihu Restaurátor

24. 08. 2014 - Recenze

Ve spolupráci s internetovým knihkupectvím www.KNIHCENTRUM.cz jsme pro vás připravili soutěž o 1 výtisk knihy Restaurátor od vyjímečně neseverského autora (Španěla) Juliána Sancheze.

Recenze

Recenze: Kerstin Signe Danielsson a Roman Voosen - Jako zvěř

19. 08. 2014 - Recenze

„Jako zvěř“ je švédský krimi román s prvky thrilleru, který je založený na policejním pátrání po sadistickém vrahovi. Jeho první obětí je starší muž, kterého vrah doslova prošpikuje šípy z harpuny. To, co na první pohled jeví jako dílo šílence, je ale součástí chladnokrevného plánu. Vraha musí vypátrat dvojice komisařek Nyströmová a Forrsová.

Recenze

Recenze: Camilla Läckberg - Kazatel

19. 08. 2014 - Recenze

„Kazatel“ je napínavá klasická detektivka z pera švédské spisovatelky Camilly Läckberg. Stejně jako její ostatní knihy se „Kazatel“ odehrává na malém nehostinném ostrůvku opředeném hrůzostrašnými pověstmi. U téhle knihy vám bude běhat mráz po zádech a dočkáte se mnoha šokujících překvapení. Vraha jen tak neuhádnete a zaručuji vám, že ke konci vám bude běhat mráz po zádech.

Recenze

Recenze: Chris Tvedt - Prach jsi a v prach se obrátíš

19. 08. 2014 - Recenze
Na samotě u lesa v oblasti Østlandet je doslova popraven starý muž. Vyšetřovatel Edvard Matre nenachází po vrahovi žádné stopy. V Oslu místní úřady ustoupily tlaku veřejnosti a nechaly otevřít masový hrob s pacienty z gaustadské nemocnice. V Bergenu je nalezena mrtvá mladá žena a jiná leží v kómatu v nemocnici. Mnoho skutečností naznačuje, že všechny oběti má na svědomí stejný pachatel. Edvard Matre je poslán zpět do města, které opustil před mnoha lety, aby dopadl možného sériového vraha. Ale jako by se po něm slehla zem. Tlak najít pachatele dříve, než se dopustí další vraždy, je neúnosný. Navíc se Edvard dozvídá, že jedno z těl, které bylo nalezeno v masovém hrobě v Gaustadu, patří jeho vlastní matce.
Recenze

Recenze: Martin Olczak - Vražedná akademie

08. 08. 2014 - Recenze

Kdo vraždí členy Švédské akademie, kteří rozhodují o Nobelových cenách za literaturu? Řádí v ulicích Stockholmu šílený masový vrah? A proč své oběti vraždí zbraní z počátku století?

Recenze

Recenze: Roslund a Hellström - Tři vteřiny

07. 08. 2014 - Recenze

„Tři vteřiny“ jsou švédský akční thriller, který může směle konkurovat i těm nejlepším americkým románům či filmům tohoto žánru. Celá kniha působí neuvěřitelně realisticky a vy hlavním hrdinům věříte každé slovo a emoci. V tomto příběhu vás čeká řada překvapení a vy nevíte, kdo je padouch a kdo klaďas.

Recenze

Recenze: Henning Mankell - Usměvavý muž

04. 08. 2014 - Recenze

Nastal čas, aby komisař Wallander skončil u policie? Další temná záhada z bestsellerové série.

Poté co komisař Kurt Wallander při výkonu služby zabije člověka, propadne se do alkoholem poháněné deprese. Během dlouhých, osamělých procházek po dánském pobřeží dospěl k rozhodnutí, že jeho čas u policie je u konce. Vyhledá ho však starý přítel a požádá ho o pomoc při vyšetřování podezřelé smrti jeho otce. Kurt o tom nechce ani slyšet a chystá se podat výpověď. Záhy však zjistí, že onoho přítele nalezli zastřeleného. Okamžitě změní rozhodnutí a vrátí se do práce, aby vyšetřil případ dvojnásobné vraždy. 

Postupně odkrývá spletitou síť podvodů a za tím vším tuší věčně usměvavou tvář. Má to všechno nějakou souvislost? Ale zatímco se Wallander vydal na stopu vrahovi, někdo je na stopě Wallanderovi.

Stránka: << Předchozí |  1  .....  7   8   9   10   11   (12)   13   14   15   16   17   18  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2018 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.