Stránka: << Předchozí |  1  .....  7   8   9   10   11   (12)   13   14   15   16   17   18  | Další >>
Recenze

Recenze: Jussi Adler-Olsen - Marco

12. 09. 2014 - Recenze

Marco je patnáctiletý chlapec, který žije v početné romské komunitě. Ta v Dánsku pobývá ilegálně a živobytí si obstarává krádežemi. Děti nesmí chodit do školy a jediné co umí, je jak nepozorovaně vytáhnout cennosti z tašek chodců na náměstích a rušných uličkách. Marco ale po vzdělání touží, chtěl by se stát spořádaným občanem. Když tedy jednoho dne Zola, Marcův strýc a vůdce celé komunity, bije jeho kamaráda, protože nepřinesl dostatečný lup, vzpurný Marco se mu postaví. Pro tentokrát vyvázne jen s napomenutím, ale zanedlouho zaslechne hovor, který jeho uším rozhodně určen nebyl. Zola se domlouvá s jeho otcem, že Marca zmrzačí, aby vydělával žebráním a nemohl jim utéct. Romský mladík na nic nečeká a vystrašený utíká z domu, přičemž je pronásledován celým klanem.

Recenze

Recenze: Jedediah Berry - Příručka pravého detektiva

11. 09. 2014 - Recenze

„Příručka pravého detektiva“ je těžko zařaditelná kniha. Jde o surrealistický román s detektivní zápletkou, v němž mají velkou roli sny. Kniha je prvotinou amerického spisovatele, který za ni získal řadu cen. Paradoxně v žánru detektivky i v žánru fantasy.

Recenze

Recenze: Jan Seghers - Nevěsta ve sněhu

08. 09. 2014 - Recenze

Vlastně to měl být radostný den. Hlavní komisař Robert Marthaler se těší, až odpoledne vyzvedne na letišti svou přítelkyni Terezu, která se po třech letech vrací do Frankfurtu. Hned ráno ho však zavolají k vraždě mladé ženy. Stačí jediný pohled na zohavené tělo a je jasno: oběť byla před smrtí dlouho mučena. Marthaler a jeho kolegové tuší, že s obvyklým vyšetřovacím postupem se tentokrát nikam nedostanou.

Téhož dne se nová budova policejního prezidia na Adickesově třídě ocitne pod vodou. Marthalerův tým se proto přestěhuje do starého činžovního domu: mezi bednami a nadávajícími stěhováky musí objasnit jeden z nejobtížnějších případů v dějinách frankfurtské kriminální policie.

Tím však problémy Roberta Marthalera nekončí. Kvůli vyšetřování zapomene přijet pro Terezu na letiště a ona se mu pak několik dní vůbec neozývá. Jako by se po ní slehla zem. Nadřízený k jeho týmu navíc přidělí policistu, se kterým má hlavní komisař nevyřízené účty. A když se Marthaler na tiskové konferenci více než oprávněně rozzlobí, má to své následky. Svéhlavý a nepohodlný komisař, který byl svému šéfovi už dlouho trnem v oku, je postaven mimo službu…

Recenze

Recenze: Owen Laukkanen - Profesionálové

01. 09. 2014 - Recenze

„Profesionálové“ jsou zdařilý debut kanadského autora Owena Laukkanena. Žánrově jde o thriller šmrncnutý stylem americké drsné školy. Tato kniha je plná akce a zápletek. Nebudete tušit, jak se vyvine děj ani jak celý příběh skončí. V hlavní roli jsou tady intriky a podrazy. Přesto všechno je ale kniha napsaná s jemným humorem a nadsázkou.

Recenze

Recenze: Thomas Enger - Instinkt dravce

26. 08. 2014 - Recenze
V pečovatelském domě v Oslu je nalezena mrtvá stařenka, které vrah do očí zarazil její vlastní pletací jehlice. Téhož dne se v tisku objeví palcové titulky, hlásající, že ministryně spravedlnosti Trine Juulová-Osmundsenová je nařčena ze sexuálního obtěžování mladšího politika, jehož totožnost zůstává utajena. Případ rozpoutá obrovské mediální šílenství. Do toho Trine obdrží anonymní výhružku, aby odstoupila z postu ministryně, jinak bude vyzrazeno její tajemství. Henning Juul je pověřen, aby napsal o vraždě v pečovatelském domě, ale současně se živě zajímá o případ své sestry Trine. Mezitím vrah udeří nanovo...
Recenze

Soutěž o knihu Restaurátor

24. 08. 2014 - Recenze

Ve spolupráci s internetovým knihkupectvím www.KNIHCENTRUM.cz jsme pro vás připravili soutěž o 1 výtisk knihy Restaurátor od vyjímečně neseverského autora (Španěla) Juliána Sancheze.

Recenze

Recenze: Kerstin Signe Danielsson a Roman Voosen - Jako zvěř

19. 08. 2014 - Recenze

„Jako zvěř“ je švédský krimi román s prvky thrilleru, který je založený na policejním pátrání po sadistickém vrahovi. Jeho první obětí je starší muž, kterého vrah doslova prošpikuje šípy z harpuny. To, co na první pohled jeví jako dílo šílence, je ale součástí chladnokrevného plánu. Vraha musí vypátrat dvojice komisařek Nyströmová a Forrsová.

Recenze

Recenze: Camilla Läckberg - Kazatel

19. 08. 2014 - Recenze

„Kazatel“ je napínavá klasická detektivka z pera švédské spisovatelky Camilly Läckberg. Stejně jako její ostatní knihy se „Kazatel“ odehrává na malém nehostinném ostrůvku opředeném hrůzostrašnými pověstmi. U téhle knihy vám bude běhat mráz po zádech a dočkáte se mnoha šokujících překvapení. Vraha jen tak neuhádnete a zaručuji vám, že ke konci vám bude běhat mráz po zádech.

Recenze

Recenze: Chris Tvedt - Prach jsi a v prach se obrátíš

19. 08. 2014 - Recenze
Na samotě u lesa v oblasti Østlandet je doslova popraven starý muž. Vyšetřovatel Edvard Matre nenachází po vrahovi žádné stopy. V Oslu místní úřady ustoupily tlaku veřejnosti a nechaly otevřít masový hrob s pacienty z gaustadské nemocnice. V Bergenu je nalezena mrtvá mladá žena a jiná leží v kómatu v nemocnici. Mnoho skutečností naznačuje, že všechny oběti má na svědomí stejný pachatel. Edvard Matre je poslán zpět do města, které opustil před mnoha lety, aby dopadl možného sériového vraha. Ale jako by se po něm slehla zem. Tlak najít pachatele dříve, než se dopustí další vraždy, je neúnosný. Navíc se Edvard dozvídá, že jedno z těl, které bylo nalezeno v masovém hrobě v Gaustadu, patří jeho vlastní matce.
Recenze

Recenze: Martin Olczak - Vražedná akademie

08. 08. 2014 - Recenze

Kdo vraždí členy Švédské akademie, kteří rozhodují o Nobelových cenách za literaturu? Řádí v ulicích Stockholmu šílený masový vrah? A proč své oběti vraždí zbraní z počátku století?

Recenze

Recenze: Roslund a Hellström - Tři vteřiny

07. 08. 2014 - Recenze

„Tři vteřiny“ jsou švédský akční thriller, který může směle konkurovat i těm nejlepším americkým románům či filmům tohoto žánru. Celá kniha působí neuvěřitelně realisticky a vy hlavním hrdinům věříte každé slovo a emoci. V tomto příběhu vás čeká řada překvapení a vy nevíte, kdo je padouch a kdo klaďas.

Recenze

Recenze: Henning Mankell - Usměvavý muž

04. 08. 2014 - Recenze

Nastal čas, aby komisař Wallander skončil u policie? Další temná záhada z bestsellerové série.

Poté co komisař Kurt Wallander při výkonu služby zabije člověka, propadne se do alkoholem poháněné deprese. Během dlouhých, osamělých procházek po dánském pobřeží dospěl k rozhodnutí, že jeho čas u policie je u konce. Vyhledá ho však starý přítel a požádá ho o pomoc při vyšetřování podezřelé smrti jeho otce. Kurt o tom nechce ani slyšet a chystá se podat výpověď. Záhy však zjistí, že onoho přítele nalezli zastřeleného. Okamžitě změní rozhodnutí a vrátí se do práce, aby vyšetřil případ dvojnásobné vraždy. 

Postupně odkrývá spletitou síť podvodů a za tím vším tuší věčně usměvavou tvář. Má to všechno nějakou souvislost? Ale zatímco se Wallander vydal na stopu vrahovi, někdo je na stopě Wallanderovi.

Recenze

Recenze: Johan Theorin – Mlýny osudu

21. 07. 2014 - Recenze

Uprostřed noci zabuší na dveře bývalého námořníka Gerlofa Davidssona dvanáctiletý Jonas Kloss a s hrůzou mu vypráví o tom, že na moři viděl loď, na jejíž palubě byli umírající námořníci a šílenec se sekyrou. Na Ölandu se zatím rozbíhá hlavní turistická sezona, přijíždějí sem tisíce lidí, ne všichni tu ale chtějí strávit dovolenou nebo obdivovat krásy ostrova. Starý muž jménem Aron Fredh se vrací po mnoha letech z ciziny na Öland s jediným cílem: pomstít se. Vysvětlení je třeba hledat jak v minulosti, tak v přítomnosti, a především v bohaté rodině Klossových, která na ostrově vlastní přepychové rekreační středisko. Jediný Gerlof začíná tušit, kdo by mohl Fredh být; možná se s ním dokonce kdysi dávno setkal. Oba spolu tehdy stáli na hřbitově u čerstvě vykopaného hrobu, když vtom zaslechli, jak se z rakve ozývá bouchání...

Recenze

Recenze audioknihy Vrazi bez tváře

05. 07. 2014 - Recenze

Komisaře Kurta Wallandera opustila žena, dcera s ním příliš nekomunikuje a jeho otec propadá senilitě. Pocity vyčerpanosti a zmaru vyvrcholí brzkým ranním výjezdem ke zdánlivě rutinnímu případu na osamělé farmě. Uprostřed mrazivého lednového rána na něj totiž čeká šokující místo činu: brutálně zavražděný starý muž a jeho manželka téměř zadušená smyčkou se zvláštním uzlem. Jediným svědectvím staré ženy, která v nemocnici podlehne svým zraněním, však zůstává slovo: „cizí“. Když zjištěná informace unikne do médií, má Wallander co dělat nejen s neznámými pachateli, ale rovněž s xenofobní vlnou násilí proti obyvatelům místního uprchlického tábora.

Recenze

Recenze: Jussi Adler-Olsen - Washingtonský dekret

02. 07. 2014 - Recenze

Politický thriller od autora severských kriminálních bestsellerů. Demokratický guvernér Bruce Jansen právě vyhrál s velkým náskokem americké prezidentské volby. Oslava vítězství je však pokažena atentátem, při němž umírá jeho manželka. Kdo stojí v pozadí tragédie? Je vrahem opravdu místní podivín, nebo nitky sahají dál? Po Jansenově nástupu do úřadu prezidenta se Spojené státy rázem ocitají v situaci, kdy nový prezident udělá cokoliv, aby změnil americkou společnost - okamžitě a za jakoukoliv cenu. Doggie Rogersová, členka Jansenova štábu, se po schválení Jansenova kontroverzního dekretu, který ruší ústavní práva amerických občanů, ocitne uprostřed všeho dění. Rozpoutá se peklo na zemi, jaké Amerika ještě nezažila. Doggiin svět je brzy vzhůru nohama. Její otec je odsouzen k trestu smrti za vraždu prezidentovy ženy. Ve společnosti to vře a vojáci v ulicích násilím potlačují protesty bouřících se občanů. Doggie se cítí bezmocná. Zbyli jí ještě nějací přátelé, kteří jí mohou pomoci?

Stránka: << Předchozí |  1  .....  7   8   9   10   11   (12)   13   14   15   16   17   18  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2018 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.