Stránka: << Předchozí |  1  .....  8   9   10   11   12   (13)   14   15   16   17   18  | Další >>
Recenze

Recenze: Henning Mankell - Usměvavý muž

04. 08. 2014 - Recenze

Nastal čas, aby komisař Wallander skončil u policie? Další temná záhada z bestsellerové série.

Poté co komisař Kurt Wallander při výkonu služby zabije člověka, propadne se do alkoholem poháněné deprese. Během dlouhých, osamělých procházek po dánském pobřeží dospěl k rozhodnutí, že jeho čas u policie je u konce. Vyhledá ho však starý přítel a požádá ho o pomoc při vyšetřování podezřelé smrti jeho otce. Kurt o tom nechce ani slyšet a chystá se podat výpověď. Záhy však zjistí, že onoho přítele nalezli zastřeleného. Okamžitě změní rozhodnutí a vrátí se do práce, aby vyšetřil případ dvojnásobné vraždy. 

Postupně odkrývá spletitou síť podvodů a za tím vším tuší věčně usměvavou tvář. Má to všechno nějakou souvislost? Ale zatímco se Wallander vydal na stopu vrahovi, někdo je na stopě Wallanderovi.

Recenze

Recenze: Johan Theorin – Mlýny osudu

21. 07. 2014 - Recenze

Uprostřed noci zabuší na dveře bývalého námořníka Gerlofa Davidssona dvanáctiletý Jonas Kloss a s hrůzou mu vypráví o tom, že na moři viděl loď, na jejíž palubě byli umírající námořníci a šílenec se sekyrou. Na Ölandu se zatím rozbíhá hlavní turistická sezona, přijíždějí sem tisíce lidí, ne všichni tu ale chtějí strávit dovolenou nebo obdivovat krásy ostrova. Starý muž jménem Aron Fredh se vrací po mnoha letech z ciziny na Öland s jediným cílem: pomstít se. Vysvětlení je třeba hledat jak v minulosti, tak v přítomnosti, a především v bohaté rodině Klossových, která na ostrově vlastní přepychové rekreační středisko. Jediný Gerlof začíná tušit, kdo by mohl Fredh být; možná se s ním dokonce kdysi dávno setkal. Oba spolu tehdy stáli na hřbitově u čerstvě vykopaného hrobu, když vtom zaslechli, jak se z rakve ozývá bouchání...

Recenze

Recenze audioknihy Vrazi bez tváře

05. 07. 2014 - Recenze

Komisaře Kurta Wallandera opustila žena, dcera s ním příliš nekomunikuje a jeho otec propadá senilitě. Pocity vyčerpanosti a zmaru vyvrcholí brzkým ranním výjezdem ke zdánlivě rutinnímu případu na osamělé farmě. Uprostřed mrazivého lednového rána na něj totiž čeká šokující místo činu: brutálně zavražděný starý muž a jeho manželka téměř zadušená smyčkou se zvláštním uzlem. Jediným svědectvím staré ženy, která v nemocnici podlehne svým zraněním, však zůstává slovo: „cizí“. Když zjištěná informace unikne do médií, má Wallander co dělat nejen s neznámými pachateli, ale rovněž s xenofobní vlnou násilí proti obyvatelům místního uprchlického tábora.

Recenze

Recenze: Jussi Adler-Olsen - Washingtonský dekret

02. 07. 2014 - Recenze

Politický thriller od autora severských kriminálních bestsellerů. Demokratický guvernér Bruce Jansen právě vyhrál s velkým náskokem americké prezidentské volby. Oslava vítězství je však pokažena atentátem, při němž umírá jeho manželka. Kdo stojí v pozadí tragédie? Je vrahem opravdu místní podivín, nebo nitky sahají dál? Po Jansenově nástupu do úřadu prezidenta se Spojené státy rázem ocitají v situaci, kdy nový prezident udělá cokoliv, aby změnil americkou společnost - okamžitě a za jakoukoliv cenu. Doggie Rogersová, členka Jansenova štábu, se po schválení Jansenova kontroverzního dekretu, který ruší ústavní práva amerických občanů, ocitne uprostřed všeho dění. Rozpoutá se peklo na zemi, jaké Amerika ještě nezažila. Doggiin svět je brzy vzhůru nohama. Její otec je odsouzen k trestu smrti za vraždu prezidentovy ženy. Ve společnosti to vře a vojáci v ulicích násilím potlačují protesty bouřících se občanů. Doggie se cítí bezmocná. Zbyli jí ještě nějací přátelé, kteří jí mohou pomoci?

Recenze

Recenze: Mons Kallentoft - Páté roční období

01. 07. 2014 - Recenze

Je začátek května a otec s dětmi při procházce lesem narazí na značně zohavené ženské tělo. Mrtvola je děsivě zachovalá a pokrytá zřetelnými stopami po mučení.

Inspektorka Malin Forsová si okamžitě dá vraždu do souvislostí s případem Marie Murvallové, mladé ženy, která byla před několika lety nalezena v lese znásilněná a brutálně zbitá. Oněmělá Marie poté skončila v psychiatrické léčebně, kde v tichosti přežívá pohroužena do svého traumatu. Malin se shodou okolností setká s lékařkou z jiné léčebny a ta jí řekne o podobném případu. Postupně vychází najevo, že Marie je jen malou součástí velké skládanky. Ale co může být tak strašné, že to nelze vyjádřit slovy?

Malin posedlá hledáním pravdy o hrůzách Mariiny minulosti je odhodlaná přijít případu na kloub bez ohledu na to, kam až ji může zavést.

Recenze

Recenze: David Hewson - Zločin I.

26. 06. 2014 - Recenze

Zločin I zaujme na první pohled – má totiž přes 700 stran. To sice na nějakou dobu zbrzdí i nadšené čtenáře, ale já tvrdím, že prokousávání se tímto špalíkem vám přinese přiměřené množství požitku. Příjmení autora Davida Hewsona sice obsahuje „son“, nicméně v tomto případě se nejedná a Skandinávce, ale o Brita. Co tedy dělá v této škatulce? Zpracoval do knižní podoby seriál Vražda (v dánském originále Forbrydelsen) dle scénáře Sorena Sveistrupa. Dotyčný seriál běžel na ČT1, stihnul vzniknout i americký remake. Pokud vás obojí minulo jako mě, nebo prostě dáváte přednost knihám, stojí Zločin I za vaši pozornost.

Recenze

Recenze: Camilla Läckberg - Andělíčkářka

22. 06. 2014 - Recenze

„Andělíčkářka“ je nejnovější detektivní román švédské autorky Camilly Läckberg. Žánrově jde o klasickou detektivku s prvky thrilleru. Ze svých předchozích knih autorka využila ty nejlepší motivy a postupy, proto její „Andělíčkářku“ považuji za nejlepší knihu, kterou dosud napsala.

Recenze

Recenze: Ninni Schulman - Dívka se sněhem ve vlasech

20. 06. 2014 - Recenze

Přečetla jsem už pár severských detektivek, abych poznala, že se dají rozdělit do dvou okruhů. Knihy v prvním okruhu jsou akční a kruté jako severní vítr. Ty druhé jsou spíš psychologickou sondou do často chladných lidských duší. Dívka se sněhem ve vlasech patří do druhého okruhu. Nebudete sedět jako na trní, kdy se co zase stane, děj plyne spíš tak poklidně, alespoň na oko. Na malém městě se přeci nic moc neděje, všichni se navzájem dobře znají. A nebo ne?

Recenze

Recenze: Håkan Nesser - Žena s mateřským znaménkem

16. 06. 2014 - Recenze
Dva muži jsou mrtví. Zemřeli stejným, brutálním způsobem. Oba byli zasaženi čtyřmi výstřely – dvěma do břicha a dvěma do hrudi. Není pochyb o tom, že v obou případech jde o stejného pachatele, ale inspektor Van Veeteren a jeho lidé tápou ve tmě. Pak se ukáže, že ti dva mrtví před třiceti lety společně prošli důstojnickými zkouškami v armádě. A také se objeví jedna krásná mladá žena. Van Veeterenovi postupně dochází, že v nebezpečí jsou i bývalí přátelé zabitých mužů. Dokáže však zabránit dalším vraždám?
Recenze

Recenze: James Grippando - Svědomí

12. 06. 2014 - Recenze

„Svědomí“ je strhující advokátní thriller, které americké kritiky označily za dokonalý kasovní trhák. Při čtení vám bude běhat mráz po zádech a absolutně nebudete tušit, co vás čeká na dalších stránkách. Tohle je prostě ukázka toho, jak má vypadat thriller.

Recenze

Recenze: Dolores Redondo - Neviditelný strážce

07. 06. 2014 - Recenze

Na břehu řeky Baztán, v jednom z nejmagičtějších míst Baskicka, je nalezena záhadně zavražděná mladá žena. Téměř čtyřiadvacet hodin poté je zjištěna souvislost s měsíc starou vraždou jiné dívky. Amaia Salazarová, inspektorka z oddělení vražd, jíž byl případ přidělen, se tak vrací zpět na místo, kde se narodila a odkud vždycky toužila odejít. Amaia bojuje na dvou frontách: na té profesionální vyšetřuje sérii vražd, která velmi zneklidňuje místní obyvatele; a na osobní, spletité a emocionální, jež bude plná zvratů a překvapivých momentů. Amaia pronásleduje rituálního vraha, inspirovaného silnou psychosexuální symbolikou tradiční baskické mytologie, který bude pokračovat ve svém řádění, zatímco ona bojuje proti profesní žárlivosti některých svých kolegů, proti dávným nevyřešeným konfliktům se svými sestrami a proti ponurému tajemství, jež poznamenalo jejich dětství a které se vrací, aby ji dál trápilo...

Recenze: Jørn Lier Horst - Na zimu zavřeno

Recenze

06. 06. 2014 - Recenze

Idyla na chatě v létě, eldorádo pašeráků v zimě – tak to vypadá na řadě míst podél norského pobřeží. Malé chaty se choulí mezi ohlazenými skalisky a ve vzduchu ještě slabě voní grilované maso. Ale zima se neúprosně blíží. Krajina se noří do podzimní mlhy a v oknech prázdných chat se zrcadlí šedomodré moře. Jørn Lier Horst popisuje opuštěné chatové oblasti tak zručně, že čtenářům běhá mráz po zádech. Po přečtení této knihy už podzimní víkend na chatě nikdy nebude jako dřív. Pobřežní krajinu halí hustá podzimní mlha. Ove Bakkerud se chystá strávit poslední klidný víkend na chatě předtím, než ji na zimu zabední. Dorazí však na místo, které zloději vyrabovali a obrátili vzhůru nohama. A ve vedlejší chatě leží zavražděný muž. Vrchní inspektor William Wisting už se s hrůznými vraždami setkal, ale zoufalství, jehož je tento podzim ve Stavernu svědkem, je pro něj nové. Tato kniha potěší všechny vyznavače tradičních detektivních románů, které velmi přesně a věrně popisují průběh policejního vyšetřování. William Wisting však nepatří do řady detektivů alkoholiků s problémy v osobních i profesních vztazích. Je to prostě jen naprosto normální, zkušený a empatický policista plně oddaný své práci.

Recenze

Recenze: Kristina Ohlssonová - Andělé strážní

04. 06. 2014 - Recenze

V lesíku na stockholmském předměstí Midsommarkransen je nalezeno rozřezané a zahrabanétělo mladé ženy, kterou se podaří identifikovat jako studentku Rebecku Trolleovou, která už je dva roky pohřešovaná. Zatímco vyšetřovací tým Alexe Rydha pátrá po tom, proč Rebecku potkal tak hrozný osud, dojde na místě činu k dalším nálezům odhalujícím několik desítek let stará tajemství. Kdosi se opakovaně vracel do lesa, aby tu před okolním světem ukryl své oběti.

Recenze

Recenze: L. a S. Hammerovi - Klub osamělých srdcí

03. 06. 2014 - Recenze

„Klub osamělých srdcí“ je nejnovější detektivka dánské sourozenecké dvojice Liselotte a Sorena Hammerových. Žánrově jde o krimi román, a tak se tu všechno točí kolem práce kodaňských kriminalistů. Celý román působí reálně a na své si přijdou ti, které zajímá policejní práce a vyšetřovací techniky.

Recenze

Recenze: Marko Leino - Past

29. 05. 2014 - Recenze

Chystá se velká drogová operace nazvaná Troika. Z Ruska se má přes Finsko a Švédsko dostat velká dodávka heroinu do celé Evropy. Vše je do detailu naplánované. Co se ale stane, když podřízení velkého drogového bosse začnou mít choutky na vlastní životní přilepšení a rozhodnou se bosse podfouknout? Brzo se jim ale vymstí pravidlo, na které zapomněli. „Nikomu nevěř!“ tak zní. A když se nakonec všichni polapí do jedné velké pasti, jen těžko se z ní budou škrábat ven.

Stránka: << Předchozí |  1  .....  8   9   10   11   12   (13)   14   15   16   17   18  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2019 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.