Stránka: << Předchozí |  1  .....  9   10   11   12   13   (14)   15   16   17   18  | Další >>
Recenze

Soutěž o knihu Vír

28. 05. 2014 - Recenze

Ve spolupráci s nakladatelstvím Jota jsme pro vás připravili soutěž o 3 výtisky knihy Vír od norského autora Chrise Tvedta.

Recenze

Recenze: Frode Granhus - Vír

26. 05. 2014 - Recenze

Vír je skvěle napsaný psychologický thriller s prvky klasické detektivky. Autor vám naservíroval řadu stop, díky kterým můžete vyřešit hned několik záhad, ale zaručuji vám, že nějaké hledání stop bude to poslední, na co budete myslet. Tahle kniha vás strhne a vy se budete zmítat ve víru emocí. A pointa? Ta je originální a naprosto šílená.

Recenze

Recenze: Anders de la Motte - Bubble

21. 05. 2014 - Recenze

Závěrečný díl napínavé švédské krimi trilogie Game od autora Anders de la Motte. Poslední díly skládačky zapadají na své místo a Bubble opravdu dramaticky uzavírá celý příběh okolo Henrika, jeho sestry Rebeccy a záhadné Hry. Při čtení tohoto dílu mě napadlo, že je to takové knižní Mission imposibble a Henrik něco mezi Jamesem Bondem a Johny Englishem. Napětí, akce, ale i humor od začátku do konce. Myslíte si, že už Vás nemůže nic překvapit, jenže… tak jako každá bublina chtě nechtě jednou praskne, prasknou i všechny Vaše představy. Navíc je v sázce kromě několika životů také spousta důležitých a osobních informací…

Recenze

Recenze audioknihy Červenka

15. 05. 2014 - Recenze
3. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Píše se rok 1944. V zákopech u Leningradu na východní frontě bojuje jednotka norských vojáků v německých uniformách za věc, v niž věří: za svobodné Norsko. Vojáci pocházejí ze všech společenských vrstev, nesdílejí politické názory ani důvody své účasti v bojích. Nejodvážnější z nich, Daniel Gudeson, je zastřelen a jeho tělo je uloženo do masového hrobu. Po jisté době se však v jednom vídeňském lazaretu objeví zraněný voják, který o sobě tvrdí, že je Daniel Gudeson. Muž se zamiluje do ošetřovatelky Heleny. Když vojáka povolá wehrmacht na jistou smrt na jihovýchodní frontu, naplánují si milenci společný útěk.
 
A máme tu rok 1999. Do ulic Osla se vydává stařec, kterému právě jeho lékař sdělil rozsudek smrti. Stařec přemýšlí o válce. Ví, že ho před smrtí čeká ještě jedna mise. Vzápětí je nalezen jeden bývalý norský voják z východní fronty s podříznutým hrdlem. V téže době Harry Hole omylem postřelí během návštěvy prezidenta Billa Clintonta v Norsku jednoho agenta americké tajné služby. Harry je ke svému údivu povýšen na vrchního komisaře a přeložen k norské tajné službě. Ukáže se však, že byl takto odklizen do kanceláře, kde na něj čekají naprosto nudné a bezvýznamné případy, například prošetření činnosti gangu provozujícího ilegální obchod se zbraněmi, jenž je navázán na neonacistické prostředí. Harrymu a jeho parťačce Ellen Gjeltenové se ovšem podaří zjistit, že stopy pašeráků zbraní vedou až do řad osloské policie. Bezvýznamný případ už není bezvýznamný a roztáčí se kolotoč událostí.
Recenze

Recenze: Thomas Enger - Instinkt dravce

12. 05. 2014 - Recenze

V pečovatelském domě v Oslu je nalezena mrtvá stařenka, které vrah do očí zarazil její vlastní pletací jehlice. Téhož dne se v tisku objeví palcové titulky, hlásající, že ministryně spravedlnosti Trine Juulová-Osmundsenová je nařčena ze sexuálního obtěžování mladšího politika, jehož totožnost zůstává utajena. Případ rozpoutá obrovské mediální šílenství...

Recenze

Recenze: Katz Krefeld - Vyšinutí

11. 05. 2014 - Recenze

"Vyšinutí" jsou strhující román, u kterého vám bude běhat mráz po zádech. Budete se bát a u některých pasáží vám málem ukápne slza. Příběh se vám dostane pod kůži a jen tak ho nedostanete z hlavy. Autor má originální styl, ve kterém se nebojí míchat poetiku se sentimentem.

Recenze

Recenze: Pia Juul - Vražda na Hallandovi

09. 05. 2014 - Recenze

Stárnoucí spisovatelku Bess probudí jednou ráno výstřel. Její partner leží na náměstíčku před jejich idylickým domovem mrtvý. Zbloudilá střela? Úkladná vražda?

Přitom Bess na tom už delší dobu není nejlépe. Dceru Abby z předchozího vztahu deset let takřka neviděla, svého šestadevadesátiletého dědečka jakbysmet. Jak zamíchá vražda Hallanda Bessinými podivně hozenými kartami? Kdo je vrah a jaká je Bess? Znala Hallanda vůbec? A jakou roli v tom všem hraje fjord, na který Bess hledí z okna? Podivné je i to, že zničehonic zmizí soused. Bess vražda úplně vykolejí, ale kdoví, nesjel její život z kolejí už dávno?
 

Recenze: Henning Mankell - Bílá lvice

Recenze

05. 05. 2014 - Recenze

Komisár Kurt Wallander z juhošvédskeho Ystadu Vás v treťom pokračovaní doposiaľ vo švédčine vydanej jedenásťdielnej série,  /vo veľmi zdarilom českom preklade od Heleny Stiessovej z produkcie HOST — vydavatelství, s. r. o./ zavedie do nedávnej minulosti a to konkrétne do roku 1992, búrlivého ho to roku kedy sa rozpadalo Československo a z politickej mapy sveta zmizol aj Sovietsky zväz. Okresné mestečko Ystad, pod velením náčelníka Otta Björka ani len netuší čo sa bude v najbližších dňoch diať...

Recenze

Recenze: Liza Marklundová - Svědek

02. 05. 2014 - Recenze
Ze stockholmského přístavu v noci zmizel náklad pašovaných cigaret, na molu zbyla jen mrtvá těla dvou neznámých mužů. Případ pochopitelně přitáhne pozornost médií včetně Večerníku, kam se po prožitém osobním traumatu vrátila Annika Bengtzonová, toužící získat zpět respekt i (sebe)důvěru. Při přípravě podkladů pro reportáž narazí na podivnou organizaci Ráj, která údajně pomáhá obětem vyhrožování získat novou identitu. A pak se náhodou setká s Aidou, pravděpodobně jedinou svědkyní událostí v přístavu, nyní zoufalou ženou, pronásledovanou vrahem... Třetí kriminální případ novinářky Anniky Bengtzonové z pera švédské bestselleristky Lizy Marklundové.

Recenze: Erik Axl Sund - Vraní dívka

Recenze

24. 04. 2014 - Recenze

„Vraní dívka“ je skvělý psychologický thriller s několika šokujícími pointami. A to i přesto, že se ze začátku tváří jako krimi román založený na policejních postupech. Hodně prostoru tady má boj s organizovaným zločinem, konkrétně rozkrývání sítě pedofilů. Ve „Vraní dívce“ je možné všechno a o překvapení tady rozhodně není nouze.

Recenze

Recenze: Henning Mankell - Bílá lvice

22. 04. 2014 - Recenze

„Bílá lvice“ je nejnovější román švédského autora Henninga Mankella (1948). Z části se odehrává ve Švédsku, z části v Africe, kde autor tráví spoustu času. Hlavním hrdinou je komisař Wallander, který se u nás předvedl již ve čtyřech detektivkách. Všechny vydalo nakladatelství Host.

Recenze

Recenze: Arnaldur Indridason - Chlad

14. 04. 2014 - Recenze

Ke čtení severských detektivek vedou lidi různé důvody. Může to být záliba ve strhujících zápletkách, fascinace morbidními motivy (nejsou sice všude, ale ojedinělé také ne) nebo třeba zájem o severské země. Já se hlásím k naivně-romantické variantě posledního uvedeného. Cesta na Island je mým snem, k dílům Arnaldura Indridasona, u nás pravděpodobně nejznámějšího islandského spisovatele, tak přistupuju s jistým kladným očekáváním. Dříve jsem už četla Severní blata, která na mě příliš nezapůsobila, a hlavním dojmem zůstala jejich ponurost. Oběť už na mě udělala větší dojem a Chlad mě vyloženě nadchnul. Snící typ čtenáře (jako jsem já) rozechvěje už jméno hlavní postavy – Erlendur. Tento muž středního věku se vrací do kraje svého dětství, a to způsobem hodným drsného Islanďana:

Recenze

Recenze: Jørn Lier Horst – Záhada mloka

10. 04. 2014 - Recenze
Kdo je ten tajemný muž bez identity, kterého vyplavilo moře? Co to má vytetováno na paži? A proč se plavil za bouře tak blízko nebezpečným skaliskům? Tyto a další záhady se rozhodnou na vlastní pěst vyřešit desetiletá Cecílie, třináctiletý Leo, dvanáctiletá Une a jejich věrný doprovod, psík Egon. A pomůže jim při tom i mluvící papoušek!
 
Recenze

Recenze: Robert Galbraith - Volání kukačky

04. 04. 2014 - Recenze

„Volání kukačky“ je detektivní román od J. K. Rowlingové, která se po světě proslavila fantasy sérií o kouzelnickém učni Harry Potterovi. Pseudonym Robert Galbraith použila již jednou a tehdy se jí na čas opravdu podařilo zůstat v anonymitě. U „Volání kukačky“ byl pseudonym už zcela zbytečný, protože všichni věděli, že knihu napsala TA Rowlingová.

Recenze: Torsten Pettersson - Hitlerovi nepřátelé

Recenze

31. 03. 2014 - Recenze

„Hitlerovi nepřátelé“ jsou dobře napsaný krimi román s prvky thrilleru z období fašistického Německa. Děj se odehrává v roce 1938 a příběh výborně funguje i jako studie nacismu. Novinku vydalo nakladatelství Argo a jde o první díl zamýšlené krimi série.

Stránka: << Předchozí |  1  .....  9   10   11   12   13   (14)   15   16   17   18  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2019 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.