Stránka: << Předchozí |  1  .....  10   11   12   13   14   (15)   16   17   18  | Další >>
Recenze

Recenze: Carin Gerhardsen - Spi, děťátko, spi

26. 03. 2014 - Recenze

Recenze na třetí díl Hammarbyjské série.

Recenze

Recenze: Karin Fossumová - Kdo miluje jinak

24. 03. 2014 - Recenze

Vyvěste prapor, Karin Fossumová řekla, kdo je vrah! (Tedy napsala, samozřejmě.) Což o to, autoři detektivek tak činí poměrně často. Tato norská dáma na to ale ve svých předešlých románech Indická nevěsta a Provokatér šla jinak - vykouzlila fenomenálně dvojznačné konce, schopné fenomenálního naštvání důvěřivého čtenáře. Proto ten výkřik a už můžeme v klidu pokračovat.

Recenze: Jo Nesbø - Červenka

Recenze

17. 03. 2014 - Recenze

Třetí díl série s oblíbeným, dosti svérázným a tak trošku zoufalým detektivem Harry Holem. Jestli si říkáte, že Vám to něco říká, máte pravdu. Tento díl u nás totiž již jednou vyšel a to v nakladatelství Moba v roce 2005 pod názvem Červenka nese smrt, avšak v té době se neujal, údajně také díky ne zrovna příliš povedenému překladu. O několik let později se nakladatelství Zlín rozhodlo vydávat Nesbøho knihy v novém překladu, ovšem až od čtvrtého dílu. Doplnění řady se tak dočkáme teprve nyní. Já se rozhodla sérii číst postupně, čili mě další díly teprve čekají a musím říct, že jestli je pravda, že je každým dílem lepší, tak jsem tedy silně zvědavá na další pokračování, protože Červenka mě opravdu chytla. Možná proto, že oproti novějším dílům, je Červenka spíš příkladem kvalitní a napínavé detektivky s  historickým pozadím a na tom já jsem odchovaná.

 
Recenze

Recenze: Jo Nesbø - Polícia

13. 03. 2014 - Recenze

Nesbøho Policie vyjde u nás až za nějaký ten pátek. Na Slovensku už ovšem vyšla v nakladatelství Ikar. A my vám přinášíme její recenzi od Artúra Soldána.

Recenze

Recenze: R. Voosen, K. S. Danielsson - Motýlí dům

05. 03. 2014 - Recenze

Další z takřka nekonečné řady severských detektivek představuje dvě ženy v rolích vyšetřovatelů záhadně vypadající vraždy postaršího chovatele motýlů. K vyřešení zdánlivě jednoduchého případu je nutné ale nejprve rozmotat nekonečné nitky minulosti…

Recenze

Recenze audioknihy: Jo Nesbø - Netopýr

07. 02. 2014 - Recenze

Netopýr je trochu zvláštní severská detektivka, odehrává se totiž v Austrálii. Tak se rozjíždí série s fenomenálním inspektorem jménem Harry Hole, který zde započíná kariéru šampiona čtenářských srdcí. Norské národnosti jsou zde oběť a vyšetřovatel, který byl vyslán do Sydney vraždu plavovlasé krajanky pomoci vyřešit. Přestože je Netopýr detektivkou obstojnou, je také hojně zahuštěn populárně naučnými pasážemi o rudém světadílu, což může být pro čtenáře jak zajímavé a originálně zpestřující, tak lehce otravné a násilně vsunuté. Bez ohledu na to se audio zpracování knižní předlohy kvalifikuje na plný počet bodů.

Recenze

Recenze: Leif G. W. Persson - Linda - příběh zločinu

06. 02. 2014 - Recenze

Vo svojom poslednom románe „Linda příběh zločinu“ /vydalo vydavateľstvo MOBA, Brno v decembri 2013 v skvelom preklade od Jaroslava Bojanovského, ktorý prekladá severskú krimi pre MOBU/ sa bývalý kriminalista Leif G. W. Persson rozhodol pozrieť detailne na vyšetrovacie praktiky švédskej polície a veru nedáva si servítku pred ústa. Celý dej sa krúti okolo brutálnej vraždy dvadsaťročnej Lindy Wallinovej, ktorá sa odohrala v malom švédskom mestečku Wäxjö. Vražda, v ktorej pozadí je sexuálny motív je od začiatku veľmi ťažkým orieškom a tak na pomoc miestnej polícií prichádza „elitný“ tím zo Štokholmu vedený našim starým známym kriminálnym komisárom Evertom Bäckströmom, /ktorý celý dej prerozpráva, čitateľ sa na jeho vtipných postrehoch a myšlienkach veru nudiť nebude/, ktorého záľubou je dať si preplácať čo najviac vecí na štátne útraty, začínajúc vyčistením všetkého špinavého šatstva doneseného z domu, končiac preplácaním piva a tvrdého alkoholu za služby domnelých informátorov. Medzi pikošky patrí Bäckströmove pozeranie porna na izbe kolegu Jana Rogerssona, ktorý išiel na víkend do Štokholmu a čo čert nechcel túto skutočnosť vypátrali novinári a…

Recenze

Recenze: Ingrid Hedströmová - Úkryt ve Villette

30. 01. 2014 - Recenze

„Úkryt ve Villette“ je třetí detektivní román, který u nás vyšel švédské novinářce a spisovatelce Ingrid Hedströmové (1949). Autorka si vymyslela fiktivní belgické městečko Villette, do něhož zasadila všechny své detektivky. Hlavní hrdinkou jejích příběhů je Martine Poirotová, která evokuje slavného Hercula Poirota Angličanky A. Christie.

Recenze

Recenze: Carin Gerhardsen - Máma, táta, děti

26. 01. 2014 - Recenze

Druhý ze šesti dílů oblíbené švédské krimi Hammarbyjské série navazuje na předchozí úspěšný krimi román Perníková chaloupka (mimochodem se stal loni nejprodávanější knihou nakladatelství Vyšehrad). Znovu se tak na scéně objevuje tým komisaře Connyho Sjöberga. Tentokrát autorka zabrousila na tenký led, když se rozhodla poukázat na rodinné poměry, ve kterých vyrůstají některé děti. Jejich osamělost, bezbrannost a předčasná samostatnost pak často končí sestupem na šikmou plochu.

Recenze

Recenze: Yrsa Sigurðardóttir - Ohnivý anděl

26. 01. 2014 - Recenze

„Ohnivý anděl“ je pátá detektivka islandské spisovatelky Yrsy Siurdardóttir. Při čtení tohoto temného a mrazivého příběhu máte pocit, že čtete thriller, ale na konci knihy překvapeně zjistíte, že jde o klasickou detektivku s mnoha stopami, které jste měli celou dobu před očima. Autorka je skvělá manipulátorka a celou dobu si pohrává s vaší fantazií i dedukčními schopnostmi.

Recenze

Recenze: Monica Kristensen - Holanďanův hrob

15. 01. 2014 - Recenze

„Holanďanův hrob“ je norská detektivka odehrávající se v nejsevernějším obydleném místě na Zeměkouli. Příběh ze Špicberků je napůl krimi román a napůl klasická detektivka. Autorka vám nabídla řadu stop, díky kterým je možné vydedukovat vraha.

Recenze

Recenze: Helene Turstenová - Pod ochranou stínů

09. 01. 2014 - Recenze

„Pod ochranou stínů“ je nejnovější detektivní román švédské autorky Helene Turstenové. Jde o desátý příběh, který stejně jako předchozí knihy vydalo nakladatelství Motto. Téma knihy je pro autorku poměrně neobvyklé: celý příběh se týká organizovaného zločinu.

Recenze

Recenze: Cilla a Rolf Börjlindovi - Skočný příliv

06. 01. 2014 - Recenze

Žít v srdci Evropy je sice fajn, ale má to i své nevýhody. Třeba, když chcete vidět příliv, odliv a další jevy, musíte se vydat někam daleko k moři, jinak vám zbývá jen teoreticky studovat. Takže, když se mi do rukou dostala novinka z pera manželů Cilly a Rolfa Börjlindových s příznačným názvem Skočný příliv, byla jsem skutečně zvědavá – i na to, že se dozvím, co že to ten skočný příliv vlastně je.

Recenze

Recenze: Arne Dahl - Evropské blues

03. 01. 2014 - Recenze

Na knihu Evropské blues už u nás vyšla skvělá recenze od Veroniky Černucké. Není ovšem na škodu vám předložit další recenzi, kterou nám zaslal Artúr Soldán.

Recenze

Recenze: Jussi Adler-Olsen - Složka 64

18. 12. 2013 - Recenze

Ó Jussi Adler-Olsen, nenápadný frajer z Dánska, na toho se vyplatí si počkat. Kdo se zamiloval do jeho komisaře Morcka, musí každoročně stříhat metr do vydání dalšího tlustopisu. Nejdříve upoutal naši pozornost převýbornou Ženou v kleci (letos i zfilmovanou), pak potvrdil svůj um v Zabijácích a Vzkazu v lahvi, a nedávno nás poctil Složkou 64.

Stránka: << Předchozí |  1  .....  10   11   12   13   14   (15)   16   17   18  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2018 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.