Stránka: << Předchozí |  1  .....  10   11   12   13   14   (15)   16   17   18   19  | Další >>

Recenze: Henning Mankell - Bílá lvice

Recenze

05. 05. 2014 - Recenze

Komisár Kurt Wallander z juhošvédskeho Ystadu Vás v treťom pokračovaní doposiaľ vo švédčine vydanej jedenásťdielnej série,  /vo veľmi zdarilom českom preklade od Heleny Stiessovej z produkcie HOST — vydavatelství, s. r. o./ zavedie do nedávnej minulosti a to konkrétne do roku 1992, búrlivého ho to roku kedy sa rozpadalo Československo a z politickej mapy sveta zmizol aj Sovietsky zväz. Okresné mestečko Ystad, pod velením náčelníka Otta Björka ani len netuší čo sa bude v najbližších dňoch diať...

Recenze

Recenze: Liza Marklundová - Svědek

02. 05. 2014 - Recenze
Ze stockholmského přístavu v noci zmizel náklad pašovaných cigaret, na molu zbyla jen mrtvá těla dvou neznámých mužů. Případ pochopitelně přitáhne pozornost médií včetně Večerníku, kam se po prožitém osobním traumatu vrátila Annika Bengtzonová, toužící získat zpět respekt i (sebe)důvěru. Při přípravě podkladů pro reportáž narazí na podivnou organizaci Ráj, která údajně pomáhá obětem vyhrožování získat novou identitu. A pak se náhodou setká s Aidou, pravděpodobně jedinou svědkyní událostí v přístavu, nyní zoufalou ženou, pronásledovanou vrahem... Třetí kriminální případ novinářky Anniky Bengtzonové z pera švédské bestselleristky Lizy Marklundové.

Recenze: Erik Axl Sund - Vraní dívka

Recenze

24. 04. 2014 - Recenze

„Vraní dívka“ je skvělý psychologický thriller s několika šokujícími pointami. A to i přesto, že se ze začátku tváří jako krimi román založený na policejních postupech. Hodně prostoru tady má boj s organizovaným zločinem, konkrétně rozkrývání sítě pedofilů. Ve „Vraní dívce“ je možné všechno a o překvapení tady rozhodně není nouze.

Recenze

Recenze: Henning Mankell - Bílá lvice

22. 04. 2014 - Recenze

„Bílá lvice“ je nejnovější román švédského autora Henninga Mankella (1948). Z části se odehrává ve Švédsku, z části v Africe, kde autor tráví spoustu času. Hlavním hrdinou je komisař Wallander, který se u nás předvedl již ve čtyřech detektivkách. Všechny vydalo nakladatelství Host.

Recenze

Recenze: Arnaldur Indridason - Chlad

14. 04. 2014 - Recenze

Ke čtení severských detektivek vedou lidi různé důvody. Může to být záliba ve strhujících zápletkách, fascinace morbidními motivy (nejsou sice všude, ale ojedinělé také ne) nebo třeba zájem o severské země. Já se hlásím k naivně-romantické variantě posledního uvedeného. Cesta na Island je mým snem, k dílům Arnaldura Indridasona, u nás pravděpodobně nejznámějšího islandského spisovatele, tak přistupuju s jistým kladným očekáváním. Dříve jsem už četla Severní blata, která na mě příliš nezapůsobila, a hlavním dojmem zůstala jejich ponurost. Oběť už na mě udělala větší dojem a Chlad mě vyloženě nadchnul. Snící typ čtenáře (jako jsem já) rozechvěje už jméno hlavní postavy – Erlendur. Tento muž středního věku se vrací do kraje svého dětství, a to způsobem hodným drsného Islanďana:

Recenze

Recenze: Jørn Lier Horst – Záhada mloka

10. 04. 2014 - Recenze
Kdo je ten tajemný muž bez identity, kterého vyplavilo moře? Co to má vytetováno na paži? A proč se plavil za bouře tak blízko nebezpečným skaliskům? Tyto a další záhady se rozhodnou na vlastní pěst vyřešit desetiletá Cecílie, třináctiletý Leo, dvanáctiletá Une a jejich věrný doprovod, psík Egon. A pomůže jim při tom i mluvící papoušek!
 
Recenze

Recenze: Robert Galbraith - Volání kukačky

04. 04. 2014 - Recenze

„Volání kukačky“ je detektivní román od J. K. Rowlingové, která se po světě proslavila fantasy sérií o kouzelnickém učni Harry Potterovi. Pseudonym Robert Galbraith použila již jednou a tehdy se jí na čas opravdu podařilo zůstat v anonymitě. U „Volání kukačky“ byl pseudonym už zcela zbytečný, protože všichni věděli, že knihu napsala TA Rowlingová.

Recenze: Torsten Pettersson - Hitlerovi nepřátelé

Recenze

31. 03. 2014 - Recenze

„Hitlerovi nepřátelé“ jsou dobře napsaný krimi román s prvky thrilleru z období fašistického Německa. Děj se odehrává v roce 1938 a příběh výborně funguje i jako studie nacismu. Novinku vydalo nakladatelství Argo a jde o první díl zamýšlené krimi série.

Recenze

Recenze: Martin Jensen - Křivopřísežník

28. 03. 2014 - Recenze

„Křivopřísežník“ je historická detektivka ze středověké Anglie. Autorem je dánský spisovatel Martin Jensen (1946), který už v zahraničí vydal řadu historických románů a detektivek. U nás je to jeho druhý román, předcházela detektivka „Královi psi“. Novinku vydalo nakladatelství Plus v edici Drsný Sever.

Recenze

Recenze: Carin Gerhardsen - Spi, děťátko, spi

26. 03. 2014 - Recenze

Recenze na třetí díl Hammarbyjské série.

Recenze

Recenze: Karin Fossumová - Kdo miluje jinak

24. 03. 2014 - Recenze

Vyvěste prapor, Karin Fossumová řekla, kdo je vrah! (Tedy napsala, samozřejmě.) Což o to, autoři detektivek tak činí poměrně často. Tato norská dáma na to ale ve svých předešlých románech Indická nevěsta a Provokatér šla jinak - vykouzlila fenomenálně dvojznačné konce, schopné fenomenálního naštvání důvěřivého čtenáře. Proto ten výkřik a už můžeme v klidu pokračovat.

Recenze: Jo Nesbø - Červenka

Recenze

17. 03. 2014 - Recenze

Třetí díl série s oblíbeným, dosti svérázným a tak trošku zoufalým detektivem Harry Holem. Jestli si říkáte, že Vám to něco říká, máte pravdu. Tento díl u nás totiž již jednou vyšel a to v nakladatelství Moba v roce 2005 pod názvem Červenka nese smrt, avšak v té době se neujal, údajně také díky ne zrovna příliš povedenému překladu. O několik let později se nakladatelství Zlín rozhodlo vydávat Nesbøho knihy v novém překladu, ovšem až od čtvrtého dílu. Doplnění řady se tak dočkáme teprve nyní. Já se rozhodla sérii číst postupně, čili mě další díly teprve čekají a musím říct, že jestli je pravda, že je každým dílem lepší, tak jsem tedy silně zvědavá na další pokračování, protože Červenka mě opravdu chytla. Možná proto, že oproti novějším dílům, je Červenka spíš příkladem kvalitní a napínavé detektivky s  historickým pozadím a na tom já jsem odchovaná.

 
Recenze

Recenze: Jo Nesbø - Polícia

13. 03. 2014 - Recenze

Nesbøho Policie vyjde u nás až za nějaký ten pátek. Na Slovensku už ovšem vyšla v nakladatelství Ikar. A my vám přinášíme její recenzi od Artúra Soldána.

Recenze

Recenze: R. Voosen, K. S. Danielsson - Motýlí dům

05. 03. 2014 - Recenze

Další z takřka nekonečné řady severských detektivek představuje dvě ženy v rolích vyšetřovatelů záhadně vypadající vraždy postaršího chovatele motýlů. K vyřešení zdánlivě jednoduchého případu je nutné ale nejprve rozmotat nekonečné nitky minulosti…

Recenze

Recenze audioknihy: Jo Nesbø - Netopýr

07. 02. 2014 - Recenze

Netopýr je trochu zvláštní severská detektivka, odehrává se totiž v Austrálii. Tak se rozjíždí série s fenomenálním inspektorem jménem Harry Hole, který zde započíná kariéru šampiona čtenářských srdcí. Norské národnosti jsou zde oběť a vyšetřovatel, který byl vyslán do Sydney vraždu plavovlasé krajanky pomoci vyřešit. Přestože je Netopýr detektivkou obstojnou, je také hojně zahuštěn populárně naučnými pasážemi o rudém světadílu, což může být pro čtenáře jak zajímavé a originálně zpestřující, tak lehce otravné a násilně vsunuté. Bez ohledu na to se audio zpracování knižní předlohy kvalifikuje na plný počet bodů.

Stránka: << Předchozí |  1  .....  10   11   12   13   14   (15)   16   17   18   19  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2019 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.