Stránka: << Předchozí |  1  .....  11   12   13   14   15   (16)   17   18  | Další >>
Recenze

Recenze: Jussi Adler-Olsen - Složka 64

18. 12. 2013 - Recenze

Ó Jussi Adler-Olsen, nenápadný frajer z Dánska, na toho se vyplatí si počkat. Kdo se zamiloval do jeho komisaře Morcka, musí každoročně stříhat metr do vydání dalšího tlustopisu. Nejdříve upoutal naši pozornost převýbornou Ženou v kleci (letos i zfilmovanou), pak potvrdil svůj um v Zabijácích a Vzkazu v lahvi, a nedávno nás poctil Složkou 64.

Recenze

Recenze: Muži, kteří nenávidí ženy - komiks

17. 12. 2013 - Recenze

S prohlášením „Muži, kteří nenávidí ženy mě zaujali natolik, že od té doby nečtu skoro nic jiného než skandinávské detektivky“ se určitě leckdo ztotožní. Kvalitního a rozmanitého materiálu je přehršel, ale novinek od Stiega Larssona se jak známo nedočkáme. Zfilmováno už všechno bylo, takže co teď? No přece komiks!

Recenze

Recenze: Lars Kepler - Písečný muž

16. 12. 2013 - Recenze

Není žádným tajemstvím, že největší knižní bomby vycházejí zpravidla před Vánocemi. V tomto období má prostě čtenář posvícení, protože mu vycházejí novinky oblíbených autorů, na které se třásl celý rok. Loni touto dobou mnohý z nás hltal Svědkyni ohně; letos se fanoušci švédské manželské dvojice píšící pod pseudonymem Lars Kepler mohou začíst do Písečného muže. Stejně tak ostatní milovníci thrillerů, protože autoři vsadili zejména na nervy drásající napětí a strhující akci.

Recenze

Recenze: Martin Jensen - Královi psi

03. 12. 2013 - Recenze

„Královi psi“ jsou historická detektivka ze středověké Anglie. Autorem je dánský spisovatel Martin Jensen (1946), který už vydal řadu historických románů a detektivek. „Královi psi“ jsou prvním dílem ze zamýšlené pětidílné série o dvou poměrně svérázných detektivech. Žánrově jde o klasickou detektivku, v níž má čtenář šanci vydedukovat, kdo je vrahem. Novinku vydalo nakladatelství Plus v edici Drsný Sever.

Recenze

Recenze: Jo Nesbø - Lovci hlav (audiokniha)

25. 11. 2013 - Recenze

V poslední době se osvědčené literární hity objevují i jako audioknihy. Prvním dílem Joa Nesbøho převedeným do audio podoby jsou Lovci hlav, načteni Filipem Švarcem (tím, „co hodně dabuje“).

Recenze

Recenze: Arne Dahl - Evropské blues

19. 11. 2013 - Recenze

„Evropské blues“ je čtvrtý detektivní román, který švédskému spisovateli Arne Dahlovi vychází v nakladatelství Mladá fronta. V knize vás čeká řada zápletek, šokujících překvapení a hodně originální pointa. Rozhodně se vyplatí příběh dočíst až do konce, i když vám možná bude činit jisté obtíže autorův styl.

Recenze: Unni Lindell - Cukrová smrt

Recenze

17. 11. 2013 - Recenze

Rozsypaný cukr nečekaně rozvíří potlačené vzpomínky a Kari Helena Bielerová si náhle vybaví okolnosti, za jakých před šestnácti lety zemřel její malý bratříček. Od osmi let jí tvrdili, že to byla její vina, ale ona teď zná pravdu. A ta může být nebezpečná. Ještě ten večer na odlehlém parkovišti srazí auto šéfa kriminální policie Martina Eggeho, s nímž se Kari Helena chtěla sejít. Je to pouhá náhoda? Egge na následky zranění zemře a policie spustí vyšetřování, do něhož se podivně zaplete i minulost svérázné policistky Marian Dahleové.

Recenze

Recenze: Anders de la Motte - Buzz

10. 11. 2013 - Recenze

HP je zpět a snad v ještě větším průseru než předtím. Jenže by to snad ani nebyl on, kdyby se nerozhodl podívat věci pořádně na zoubek, nebo spíš na "základní desku"

Recenze

Recenze: Jo Nesbø – Levhart

04. 11. 2013 - Recenze

Severští autoři nám, čtenářům, servírují přímo neuvěřitelné detektivky. Ačkoliv nemám ráda nálepky jako král a královna severské krimi, tak jednou musím udělat výjimku - za krále severských detektivek, právem, považujeme Joa Nesba. O tom není žádný pochyb. Fanoušci knih tohoto autora netrpělivě očekávají, po půlroční odmlce, na vydání jeho další knihy, která by se měla objevit během tohoto týdne na pultech knihkupectví. Levhart, tak zní název další Nesbovky. Jedná se v pořadí o osmou knihu ze série s osobitou hlavní postavou, Harrym Holem. A je se opravdu na co těšit. Levharta vydává nakladatelství Kniha Zlín.

Recenze

Recenze: Thomas Erikson - Mentalista

24. 10. 2013 - Recenze

„Mentalista“ je první román švédského spisovatele Thomase Eriksona. Obálka z nakladatelství Brána hlásá, že se tento debut stal ve Švédsku senzací a byl okamžitě přeložen do mnoha jazyků.

Recenze

Recenze: Håkan Nesser - Hlavolam

17. 10. 2013 - Recenze

Jednou z dalších severských detektivek, které sice nepřekypují počtem stran, ale i tak nabízejí kvalitní a smysluplný příběh, je u nás v pořadí třetí vydaný titul švédského autora Hakana Nessera s názvem Hlavolam. Stejně jako předchozí knihy Síť a Čtvrtá oběť, i tuto vydalo nakladatelství MOBA.

Recenze

Recenze: Henning Mankell - Než přijde mráz

12. 10. 2013 - Recenze

Henning Mankell se stále víc zabydluje v našich knihkupectvích a domácích knihovnách, každé další literární setkání s ním je radostí. Ti, kteří se s ním seznamují poprvé, nemusejí podléhat panice, do vlaku s Kurtem Wallanderem se dá naskočit v kterékoliv vydané knize. Nebude se vám ale chtít vystoupit. Dalších tratí, které s ním čtenáři můžou projet je naštěstí dost.

Recenze

Recenze: Alexander Söderberg - Andaluský přítel

06. 10. 2013 - Recenze

Život Sophie Brinkmannové je tak trochu monotónní. Pracuje jako zdravotní sestra a po manželově smrti žije sama se synem. Netouží po ničem jiném než vést obyčejný život bez zbytečných rizik a velkých dobrodružství. Jednoho dne se jí však do cesty připlete okouzlující Héctor Guzmán...

Recenze

Recenze: Stella Blómkvist - Andělé

26. 09. 2013 - Recenze

Keflavík, jihozápadní pobřeží Islandu: V Rockville, bývalé americké radarové základně, je nalezena zohavená mrtvola muže. Jde o Donalda Garbera z Los Angeles, který na základně pobýval sedm měsíců v zimě roku 1973. Z vraždy je podezírán Andri Ólafur Sveinsson, movitý obchodník a jeden z nejbohatších Islanďanů. Ten však neustále trvá na své nevině a na svou obranu si najme mladou advokátku Stellu Blómkvistovou.

Recenze

Recenze: Torkil Damhaug - Žhář

24. 09. 2013 - Recenze

Pokud hledáte detektivku s napětím od začátku až do konce a překvapivým závěrem, pak bych pro vás měla jeden tip. V nakladatelství Jota vyšla nedávno kniha norského autora Torkila Damhauga s názvem Žhář. Už podle anotace je evidentní, že hlavní slovo tu bude mít něco jiného než klasické vyšetřování vraždy…

Stránka: << Předchozí |  1  .....  11   12   13   14   15   (16)   17   18  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2019 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.