Stránka: << Předchozí |  1  .....  3   4   5   6   7   (8)   9   10   11   12   13  .....  18  | Další >>
Recenze

Recenze: Michael Katz Krefeld - Tonutí

08. 10. 2015 - Recenze

Víra je velmi silná záležitost. Chce to neochvějnou vůli a v některých případech také ochotu překročit pomyslnou hranici tam, kam je vstup zakázán. Změna režimu je milník, který je ne vždy přijat s povděkem a zasahuje do života lidí i dlouho poté. Detektiv s přezdívkou Havran se ocitá proti protivníkovi, který nezná slitování a zároveň se zamotává do vlastních problémů. Klasická severská detektivka okořeněná o prvky historie a drsnou zápletku, která nenechá své čtenáře na pochybách, že i Dánové psát rozhodně umí.

Recenze

Recenze: Alexander Söderberg - Druhý syn

29. 09. 2015 - Recenze

„Druhý syn“ je strhující thriller z prostředí organizovaného zločinu. Děj románu se odehrává v několika zemích a vy můžete sledovat osudy lidí, kteří se snaží o jediné – přežít. Mottem knihy je touha po odplatě a pomsta. Příběh vás vtáhne hned na prvních stránkách a asi byste měli vědět, že vám na něm hrozí závislost.

Recenze

Recenze: Samuel Bjørk - V lese visí anděl

29. 09. 2015 - Recenze

„V lese visí anděl“ je čtivý napínavý román, ve kterém najdete prvky thrilleru i klasické detektivky. Tempo příběhu je doslova zběsilé, takže nejspíš nebudete mít ani čas přemýšlet o tom, kdo vraždí a proč. Autor vám předestřel inteligentní zápletku a množství stop, díky kterým je možné případ vyřešit. Bohužel těch správných stop vedoucích k cíli je pouhá hrstka v porovnání s falešnými stopami. A tak počítejte s tím, že budete tápat, a že se několikrát ocitnete ve slepé uličce.

Recenze

Recenze: David Lagercrantz - Dívka v pavoučí síti

21. 09. 2015 - Recenze

Je sakra dobrá. A přesto nesedne každému. Dívka v pavoučí síti vzala svojí kvalitou vítr z plachet škarohlídům i zlým jazykům. Proč bylo kolem této knihy takové haló ještě předtím, než vůbec vyšla? (Pokud znáte odpověď a na danou aféru jste experti, můžete přejít na další odstavec.) Držitelé práv na dílo zesnulého Stiega Larssona si v podstatě najali Davida Lagercrantze, aby napsal pokračování trilogie Milénium (ach, nemůžu si pomoct, nikdy jsem jí tak neříkala, pro mě to jsou Muži, kteří nenávidí ženy a poněkud nepřesně tím myslím všechny tří díly). Čili aby vzal hlavní postavy a vymyslel nový příběh dle vlastní fantazie. "To zní... jak vlastně? Absurdně." (str. 379) Tak se to jistě může jevit, nicméně vzhledem k "pravděpodobnosti", že si od Stiega Larssona ještě něco přečteme, skočily miliony lidí po celém světě po příležitosti znovu se setkat s Mikaelem Blomkvistem a Lisbeth Salanderovou. Někteří s iracionální nadějí, že zažijí stejné pocity, jako když o nich četli poprvé. Někteří s pochybami, ale nepřekonatelnou zvědavostí. Já s kombinací obojího.

Recenze

Recenze: Arne Dahl - Sen noci svatojánské

16. 09. 2015 - Recenze

Uprostred slnečných júlových dní roku 2015, tesne pár dní po magickom letnom slnovrate, nás znova vydavateľstvo Mladá fronta zahrialo na duši a to tým, že uviedlo na knižný trh v poradí šieste pokračovanie skvelej detektívnej série prípadov skupiny A, ako inak v osvedčenom preklade odborníčky na jazyk Vikingov Lindy Kaprovej za prispenia redaktora Tomáša Dimtera.

Recenze

Recenze: Petra Hesová - Srdcový král

07. 09. 2015 - Recenze

„Srdcový král“ je krimi příběh z pera české autorky Petry Hesové. Unikátní je tím, že se v něm snoubí to nejlepší, co dokážou nabídnout české a severské detektivky. Hlavní hrdinka Emma přijela do Čech ze Švédska, kde se její otec proslavil jako autor světových bestsellerů. Fajn že, že kniha obsahuje i prvky klasické detektivky – hádanky, a vy tak můžete hledat stopy k vyřešení případu.

Recenze

Recenze: Arnaldur Indriðason – Duel

02. 09. 2015 - Recenze

Rok 1972 představoval nejen v islandských dějinách velký historický mezník v rámci studené války, která probíhala nepřetržitě od konce 2. světové války. V Rejkjavíku probíhá závěrečné utkání šachovým mistrů Bobbyho Fischera a Borise Spasského. Touto událostí žije celý svět. Ne tak vraždou sedmnáctiletého mladíka, který je nalezen ubodán v kině. Politika, mezinárodní vztahy, tíha spravedlnosti. Duel může začít…

Recenze

Recenze: Hakan Östlundh - Krvavá lázeň

17. 08. 2015 - Recenze

„Krvavá lázeň“ je čtvrtá detektivka švédského autora Hakana Östlundha, kterou u nás vydalo nakladatelství Baronet. Každá z knih je jiná a tato aktuální novinka má nejblíže ke klasické detektivce – hádance. Zločin je takřka intimní a všichni aktéři patří do jedné rodiny. V „Krvavé lázni“ budete hledat odpověď na otázku: Kdo je vrahem, ale zároveň budete muset uhádnout i to, kdo měl být obětí.

Recenze

Recenze: Michaela Klevisová - Ostrov šedých mnichů

27. 07. 2015 - Recenze

„Ostrov šedých mnichů“ je klasická detektivka – hádanka, která notně potrápí vaše mozkové závity. V příběhu na vás čeká hned několik zápletek a odhalit vraha nebo vyřešit alespoň jednu ze záhad se jeví jako téměř nemožné. Autorkou románu je česká spisovatelka Michaela Klevisová, ale příběh se odehrává v Holandsku a z knihy na vás dýchne atmosféra severu.

Recenze

Recenze: Thomas Enger - Horká půda

25. 07. 2015 - Recenze

Léto zuří maximální intenzitou. Horkou půdu máme tentokrát nejen pod nohama, ale i na pultech - pod tímto názvem vyšel nedávno čtvrtý román Thomase Engera s postavou novináře Henninga Juula.

Recenze

Recenze: Olle Lönnaeus - Osudový dluh

23. 07. 2015 - Recenze

Když se člověk zaplete s podivnými lidmi, se kterými není radno si zahrávat, musí počítat s následky… Některé mohou být bohužel osudové a v případě Joonyho Liljy to platí dvojnásob…

Recenze

Recenze: Jo Nesbø - Krev na sněhu

10. 07. 2015 - Recenze

„Krev na sněhu“ je detektivní novela, ve které Jo Nesbø navázal na tradici americké drsné školy. Útlá kniha je první částí diptychu, který Nesbø napsal poté, co vyšla jeho detektivka „Policie“. Srovnávat tyto dvě knihy je zvláštní, protože jde o jiný žánr. „Krev na sněhu“ není ani lepší ani horší. Je prostě jiná.

Recenze

Recenze: Joakim Zander - Plavec

12. 06. 2015 - Recenze

Plavec je špionážní thriller, který by mohl sloužit jako učebnice psaní. Takhle nějak se totiž mají vyprávět příběhy. Kniha je inteligentní, napínavá a autor ve vás svými metaforami a poetickými výrazy dokáže vzbudit smutek a lítost. Pozoruhodné je, že Plavec je autorova prvotina.

Recenze

Recenze: Lars Kepler - Stalker

10. 06. 2015 - Recenze

Video, na kterém by nebylo nic zvláštního. Až na to, že za pár okamžiků žena z tohoto videa zemře. Policie se nemá čeho chytit, čas utíká a další život je ztracen. Kriminální román s velmi výmluvným názvem Stalker je mrazivé a šokující dílo, které Vás donutí zatahovat závěsy i ve dne…

Recenze

Recenze: Kristina Ohlssonová - Davidovy hvězdy

30. 05. 2015 - Recenze

Kristina Ohlssonová patří bezesporu i v našich končinách mezi relativně oblíbené autory. Čtenáři si její knihy oblíbili především díky skvěle vystavěným příběhům, ve kterých nalezneme vše, co můžeme od dobré severské detektivky čekat. Její fanoušky tak jistě potěší fakt, že Kniha Zlín právě vydala již pátý díl oblíbené série s Fredrikou Bergmannovou a Alexem Rechtem, který vychází již tradičně v překladu Luisy Robovské pod názvem Davidovy hvězdy.

Stránka: << Předchozí |  1  .....  3   4   5   6   7   (8)   9   10   11   12   13  .....  18  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2018 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.