Stránka: << Předchozí |  1  .....  3   4   5   6   7   (8)   9   10   11   12   13  .....  18  | Další >>
Recenze

Recenze: Hakan Östlundh - Krvavá lázeň

17. 08. 2015 - Recenze

„Krvavá lázeň“ je čtvrtá detektivka švédského autora Hakana Östlundha, kterou u nás vydalo nakladatelství Baronet. Každá z knih je jiná a tato aktuální novinka má nejblíže ke klasické detektivce – hádance. Zločin je takřka intimní a všichni aktéři patří do jedné rodiny. V „Krvavé lázni“ budete hledat odpověď na otázku: Kdo je vrahem, ale zároveň budete muset uhádnout i to, kdo měl být obětí.

Recenze

Recenze: Michaela Klevisová - Ostrov šedých mnichů

27. 07. 2015 - Recenze

„Ostrov šedých mnichů“ je klasická detektivka – hádanka, která notně potrápí vaše mozkové závity. V příběhu na vás čeká hned několik zápletek a odhalit vraha nebo vyřešit alespoň jednu ze záhad se jeví jako téměř nemožné. Autorkou románu je česká spisovatelka Michaela Klevisová, ale příběh se odehrává v Holandsku a z knihy na vás dýchne atmosféra severu.

Recenze

Recenze: Thomas Enger - Horká půda

25. 07. 2015 - Recenze

Léto zuří maximální intenzitou. Horkou půdu máme tentokrát nejen pod nohama, ale i na pultech - pod tímto názvem vyšel nedávno čtvrtý román Thomase Engera s postavou novináře Henninga Juula.

Recenze

Recenze: Olle Lönnaeus - Osudový dluh

23. 07. 2015 - Recenze

Když se člověk zaplete s podivnými lidmi, se kterými není radno si zahrávat, musí počítat s následky… Některé mohou být bohužel osudové a v případě Joonyho Liljy to platí dvojnásob…

Recenze

Recenze: Jo Nesbø - Krev na sněhu

10. 07. 2015 - Recenze

„Krev na sněhu“ je detektivní novela, ve které Jo Nesbø navázal na tradici americké drsné školy. Útlá kniha je první částí diptychu, který Nesbø napsal poté, co vyšla jeho detektivka „Policie“. Srovnávat tyto dvě knihy je zvláštní, protože jde o jiný žánr. „Krev na sněhu“ není ani lepší ani horší. Je prostě jiná.

Recenze

Recenze: Joakim Zander - Plavec

12. 06. 2015 - Recenze

Plavec je špionážní thriller, který by mohl sloužit jako učebnice psaní. Takhle nějak se totiž mají vyprávět příběhy. Kniha je inteligentní, napínavá a autor ve vás svými metaforami a poetickými výrazy dokáže vzbudit smutek a lítost. Pozoruhodné je, že Plavec je autorova prvotina.

Recenze

Recenze: Lars Kepler - Stalker

10. 06. 2015 - Recenze

Video, na kterém by nebylo nic zvláštního. Až na to, že za pár okamžiků žena z tohoto videa zemře. Policie se nemá čeho chytit, čas utíká a další život je ztracen. Kriminální román s velmi výmluvným názvem Stalker je mrazivé a šokující dílo, které Vás donutí zatahovat závěsy i ve dne…

Recenze

Recenze: Kristina Ohlssonová - Davidovy hvězdy

30. 05. 2015 - Recenze

Kristina Ohlssonová patří bezesporu i v našich končinách mezi relativně oblíbené autory. Čtenáři si její knihy oblíbili především díky skvěle vystavěným příběhům, ve kterých nalezneme vše, co můžeme od dobré severské detektivky čekat. Její fanoušky tak jistě potěší fakt, že Kniha Zlín právě vydala již pátý díl oblíbené série s Fredrikou Bergmannovou a Alexem Rechtem, který vychází již tradičně v překladu Luisy Robovské pod názvem Davidovy hvězdy.

Recenze

Recenze: Camilla Läckberg - Krotitel

29. 05. 2015 - Recenze

Krotitel je román, který vás pohltí a nadchne. V knize je to nejlepší, co může žánr detektivky nabídnout. Klasická detektivka – hádanka se tu skloubí s thrillerem a hororem. Erika Falcková a Patrik Hedström doslova excelují a jejich špičkování a soutěžení vás zaručeně pobaví. Krotitel ve vás vyvolá bouři emocí a pravdu mají ti, kteří jej považují za jednu z nejlepších autorčiných knih.

Recenze

Recenze: Henning Mankell - Pátá žena

06. 05. 2015 - Recenze

V pořadí již šestý případ komisaře Wallandera rozhodně nepostrádá napětí. Motiv vražd sahající hluboko do minulosti postupně propojuje jednotlivé zločiny a odkrývá nejen touhu po pomstě. Pátá žena není jen typická severská detektivka. Mistrně podaný příběh, ze kterého rozhodně zamrazí…

Recenze

Recenze: Håkan Nesser - Muž bez psa

06. 05. 2015 - Recenze

„Muž bez psa“ je kniha napsaná tak skvěle, že ji klidně můžete považovat za psychologický román s bonusem v podobě detektivní zápletky. V hlavní roli tu je svérázná rodina, ve které snad není ani jeden člen, který by nebyl doslova na zabití. Během dvou dní se ztratí dva příbuzní a na policistech je, aby zjistili, kam se poděli a co se jim stalo.

Recenze

Recenze: Åsa Larssonová – Pax I a II

06. 05. 2015 - Recenze

Je mi přes třicet a žádné děti doma nemám. To není pokus o seznámení, ale vysvětlení, z jaké pozice vám podávám zprávu o svých dojmech ze série pro mladé čtenáře s názvem Pax. Já jsem ji zhltla s velkým potěšením, takže za sebe dodávám, že tato série je vhodná taktéž pro dospělé, kteří rádi čtou dětskou literaturu, pro fanoušky severských detektivek, kteří jsou zvědavi, co Åsa Larssonová mohla na tomto poli stvořit, a samozřejmě pro ty, kteří by rádi obdarovali nějaké dítko knihou (u které existuje pravděpodobnost, že ji dítě i skutečně přečte).

Recenze

Recenze: Jo Nesbø - Policie

30. 04. 2015 - Recenze

„Policie“ je román, u kterého si přijdou na své všichni, kteří mají rádi detektivky. Spokojení budou čtenáři napínavých thrillerů, čtenáři klasických detektivek hádanek i čtenáři krimi příběhů popisujících policejní vyšetřování. „Policie“ je koktejl toho nejlepšího, co může žánr detektivky nabídnout.

Recenze

Recenze: Malcolm Mackay - Nezbytná smrt Lewise Wintera

21. 04. 2015 - Recenze

„Nezbytná smrt Lewise Wintera“ je tak trochu jiná detektivka. Rozhodně není tuctová a vy se připravte na to, že autor od vás bude vyžadovat spolupráci. U téhle knihy musíte být ve střehu stejně tak, jako jsou všichni její hrdinové. Pokud máte rádi nové přístupy, pak je tohle ideální kniha pro vás.

Recenze

Recenze audioknihy: Jussi Adler-Olsen - Zabijáci

20. 04. 2015 - Recenze

Tak stejně jako v dalších dílech série detektivních románů o kodaňském policejním oddělení Q i v knize Zabijáci Jussi Adler-Olsen otevírá nepříjemné téma, o kterém se těžko čte, a ze kterého mnohému čtenáři může běhat mráz po zádech.

Stránka: << Předchozí |  1  .....  3   4   5   6   7   (8)   9   10   11   12   13  .....  18  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2018 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.