Stránka: << Předchozí |  1  .....  3   4   5   6   7   (8)   9   10   11   12   13  .....  17  | Další >>
Recenze

Recenze: Joakim Zander - Plavec

12. 06. 2015 - Recenze

Plavec je špionážní thriller, který by mohl sloužit jako učebnice psaní. Takhle nějak se totiž mají vyprávět příběhy. Kniha je inteligentní, napínavá a autor ve vás svými metaforami a poetickými výrazy dokáže vzbudit smutek a lítost. Pozoruhodné je, že Plavec je autorova prvotina.

Recenze

Recenze: Lars Kepler - Stalker

10. 06. 2015 - Recenze

Video, na kterém by nebylo nic zvláštního. Až na to, že za pár okamžiků žena z tohoto videa zemře. Policie se nemá čeho chytit, čas utíká a další život je ztracen. Kriminální román s velmi výmluvným názvem Stalker je mrazivé a šokující dílo, které Vás donutí zatahovat závěsy i ve dne…

Recenze

Recenze: Kristina Ohlssonová - Davidovy hvězdy

30. 05. 2015 - Recenze

Kristina Ohlssonová patří bezesporu i v našich končinách mezi relativně oblíbené autory. Čtenáři si její knihy oblíbili především díky skvěle vystavěným příběhům, ve kterých nalezneme vše, co můžeme od dobré severské detektivky čekat. Její fanoušky tak jistě potěší fakt, že Kniha Zlín právě vydala již pátý díl oblíbené série s Fredrikou Bergmannovou a Alexem Rechtem, který vychází již tradičně v překladu Luisy Robovské pod názvem Davidovy hvězdy.

Recenze

Recenze: Camilla Läckberg - Krotitel

29. 05. 2015 - Recenze

Krotitel je román, který vás pohltí a nadchne. V knize je to nejlepší, co může žánr detektivky nabídnout. Klasická detektivka – hádanka se tu skloubí s thrillerem a hororem. Erika Falcková a Patrik Hedström doslova excelují a jejich špičkování a soutěžení vás zaručeně pobaví. Krotitel ve vás vyvolá bouři emocí a pravdu mají ti, kteří jej považují za jednu z nejlepších autorčiných knih.

Recenze

Recenze: Henning Mankell - Pátá žena

06. 05. 2015 - Recenze

V pořadí již šestý případ komisaře Wallandera rozhodně nepostrádá napětí. Motiv vražd sahající hluboko do minulosti postupně propojuje jednotlivé zločiny a odkrývá nejen touhu po pomstě. Pátá žena není jen typická severská detektivka. Mistrně podaný příběh, ze kterého rozhodně zamrazí…

Recenze

Recenze: Håkan Nesser - Muž bez psa

06. 05. 2015 - Recenze

„Muž bez psa“ je kniha napsaná tak skvěle, že ji klidně můžete považovat za psychologický román s bonusem v podobě detektivní zápletky. V hlavní roli tu je svérázná rodina, ve které snad není ani jeden člen, který by nebyl doslova na zabití. Během dvou dní se ztratí dva příbuzní a na policistech je, aby zjistili, kam se poděli a co se jim stalo.

Recenze

Recenze: Åsa Larssonová – Pax I a II

06. 05. 2015 - Recenze

Je mi přes třicet a žádné děti doma nemám. To není pokus o seznámení, ale vysvětlení, z jaké pozice vám podávám zprávu o svých dojmech ze série pro mladé čtenáře s názvem Pax. Já jsem ji zhltla s velkým potěšením, takže za sebe dodávám, že tato série je vhodná taktéž pro dospělé, kteří rádi čtou dětskou literaturu, pro fanoušky severských detektivek, kteří jsou zvědavi, co Åsa Larssonová mohla na tomto poli stvořit, a samozřejmě pro ty, kteří by rádi obdarovali nějaké dítko knihou (u které existuje pravděpodobnost, že ji dítě i skutečně přečte).

Recenze

Recenze: Jo Nesbø - Policie

30. 04. 2015 - Recenze

„Policie“ je román, u kterého si přijdou na své všichni, kteří mají rádi detektivky. Spokojení budou čtenáři napínavých thrillerů, čtenáři klasických detektivek hádanek i čtenáři krimi příběhů popisujících policejní vyšetřování. „Policie“ je koktejl toho nejlepšího, co může žánr detektivky nabídnout.

Recenze

Recenze: Malcolm Mackay - Nezbytná smrt Lewise Wintera

21. 04. 2015 - Recenze

„Nezbytná smrt Lewise Wintera“ je tak trochu jiná detektivka. Rozhodně není tuctová a vy se připravte na to, že autor od vás bude vyžadovat spolupráci. U téhle knihy musíte být ve střehu stejně tak, jako jsou všichni její hrdinové. Pokud máte rádi nové přístupy, pak je tohle ideální kniha pro vás.

Recenze

Recenze audioknihy: Jussi Adler-Olsen - Zabijáci

20. 04. 2015 - Recenze

Tak stejně jako v dalších dílech série detektivních románů o kodaňském policejním oddělení Q i v knize Zabijáci Jussi Adler-Olsen otevírá nepříjemné téma, o kterém se těžko čte, a ze kterého mnohému čtenáři může běhat mráz po zádech.

Recenze

Recenze: Steffen Jacobsen - Trofej

14. 04. 2015 - Recenze

Ačkoliv česká nakladatelství chrlí na čtenáře stále nová a nová jména autorů ze severu, zdá se, že fanoušci těchto mrazivých příběhů nemají stále dost. Jedním z nejnovějších přírůstků do sbírky skandinávských autorů je i Steffen Jacobsen se svou Trofejí, která by milovníkům napínavých příběhů rozhodně neměla uniknout.

Recenze

Recenze: Martin Goffa - Muž s unavenýma očima

07. 04. 2015 - Recenze

Pro každého, kdo od detektivky nevyžaduje nejvyšší stupeň napětí od první kapitoly až po epilog a pro toho, koho naopak spíš baví pozorovat svět obklopující hlavní hrdiny představuje prvotina bývalého pražského policisty v současné době vystupujícího pod pseudonymem Martin Goffa příjemnou alternativu k světoznámým detektivním příběhům ze severu.

Recenze

Recenze: Liselotte a Søren Hammerovi – Dívka z Ďáblova močálu

28. 03. 2015 - Recenze

„Dívka z Ďáblova močálu“ je kriminální román z prostředí organizovaného zločinu v Dánsku. Sourozenecká dvojice autorů na pozadí prodeje bílého masa rozehrává téměř intimní příběhy několika zúčastněných. Z tohoto důvodu bych „Dívku z Ďáblova močálu“ s klidným svědomím označila i jako psychologický román.

Recenze

Recenze: Jakob Melander - Krvavý vítr

23. 03. 2015 - Recenze

Už při pouhém pohledu na obálku knihy Krvavý vítr mi přeběhl mráz po zádech. Okamžitě mi bylo jasné, že se nebude jednat o žádné poklidné čtení. Rozhodně Vám nedoporučuji číst tuto knihu před spaním, protože by se Vám mohlo (stejně jako mně) stát, že budete mít divoké sny.

Recenze

Recenze: Leif G. W. Persson - Ten, který zabil draka

19. 03. 2015 - Recenze

Leif Persson nás v posledním románu „Ten, který zabil draka“ (vydalo nakladatelství MOBA v prosinci 2014 ve skvělém překladu Jaroslava Bojanovského) opět přesvědčuje, že je tím pravým literátem, který stojí na vrcholu severské krimi scény.

Stránka: << Předchozí |  1  .....  3   4   5   6   7   (8)   9   10   11   12   13  .....  17  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2018 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.