Stránka: << Předchozí |  1  .....  3   4   5   6   7   (8)   9   10   11   12   13  .....  18  | Další >>
Recenze

Recenze: Jo Nesbø - Syn

26. 10. 2015 - Recenze

„Syn“ – to je Jo Nesbø ve vrcholné formě. Thriller je napínavý, komplikovaný a neuvěřitelně čtivý. Zápletek a zločinů k vyřešení je zde hned několik, takže na vás v průběhu čtení čeká řada šokujících odhalení. Nesbø vám poskytl řadu vodítek, ale ty se utápí v moři falešných stop. „Syn“ manipuluje s vašimi šedými buňkami mozkovými i s vašimi emocemi.

Recenze

Recenze: Dan T. Sehlberg - Sinón

20. 10. 2015 - Recenze

„Sinón“ je strhující thriller plný vražd, intrik a lží. Hrdinové románu se snaží přežít ve světě, který stojí na pokraji katastrofy. Lidstvo je ohrožené zákeřným virem a existuje pouze jediná možnost, jak získat vakcínu. Aktéry příběhu jsou vědci, agenti tajných služeb, teroristé i obyčejní lidé, kteří se stávají pěšáky ve vysoké politice.

Recenze

Recenze: Kerstin Signe Danielsson, Roman Voosen - Ledové hlubiny

16. 10. 2015 - Recenze

„Ledové hlubiny“ jsou skvělý švédský román, v němž najdete prvky thrilleru, krimi i klasické detektivky – hádanky. Zápletka je inteligentní, napínavá a poměrně originální. Autoři koketují s mnoha aktuálními problémy, které jistým způsobem zasáhly do osudů několika lidí. Celý román je neuvěřitelně intimní a lidský. Postavy jsou uvěřitelné a vy se mnohokrát přistihnete při tom, že fandíte i těm „špatným“.

Recenze

Recenze: Åke Edwardson - Poslední případ

12. 10. 2015 - Recenze

Poslední případ? Jak pro koho! Ačkoliv je tato kniha už jedenáctým pokračováním série s komisařem Erikem Winterem, pro mě byla prvním setkáním s autorem. Neznalost předchozích knih zde vůbec nevadí a Åke Edwardson mě příjemně překvapil.

Recenze

Recenze: Michael Katz Krefeld - Tonutí

08. 10. 2015 - Recenze

Víra je velmi silná záležitost. Chce to neochvějnou vůli a v některých případech také ochotu překročit pomyslnou hranici tam, kam je vstup zakázán. Změna režimu je milník, který je ne vždy přijat s povděkem a zasahuje do života lidí i dlouho poté. Detektiv s přezdívkou Havran se ocitá proti protivníkovi, který nezná slitování a zároveň se zamotává do vlastních problémů. Klasická severská detektivka okořeněná o prvky historie a drsnou zápletku, která nenechá své čtenáře na pochybách, že i Dánové psát rozhodně umí.

Recenze

Recenze: Alexander Söderberg - Druhý syn

29. 09. 2015 - Recenze

„Druhý syn“ je strhující thriller z prostředí organizovaného zločinu. Děj románu se odehrává v několika zemích a vy můžete sledovat osudy lidí, kteří se snaží o jediné – přežít. Mottem knihy je touha po odplatě a pomsta. Příběh vás vtáhne hned na prvních stránkách a asi byste měli vědět, že vám na něm hrozí závislost.

Recenze

Recenze: Samuel Bjørk - V lese visí anděl

29. 09. 2015 - Recenze

„V lese visí anděl“ je čtivý napínavý román, ve kterém najdete prvky thrilleru i klasické detektivky. Tempo příběhu je doslova zběsilé, takže nejspíš nebudete mít ani čas přemýšlet o tom, kdo vraždí a proč. Autor vám předestřel inteligentní zápletku a množství stop, díky kterým je možné případ vyřešit. Bohužel těch správných stop vedoucích k cíli je pouhá hrstka v porovnání s falešnými stopami. A tak počítejte s tím, že budete tápat, a že se několikrát ocitnete ve slepé uličce.

Recenze

Recenze: David Lagercrantz - Dívka v pavoučí síti

21. 09. 2015 - Recenze

Je sakra dobrá. A přesto nesedne každému. Dívka v pavoučí síti vzala svojí kvalitou vítr z plachet škarohlídům i zlým jazykům. Proč bylo kolem této knihy takové haló ještě předtím, než vůbec vyšla? (Pokud znáte odpověď a na danou aféru jste experti, můžete přejít na další odstavec.) Držitelé práv na dílo zesnulého Stiega Larssona si v podstatě najali Davida Lagercrantze, aby napsal pokračování trilogie Milénium (ach, nemůžu si pomoct, nikdy jsem jí tak neříkala, pro mě to jsou Muži, kteří nenávidí ženy a poněkud nepřesně tím myslím všechny tří díly). Čili aby vzal hlavní postavy a vymyslel nový příběh dle vlastní fantazie. "To zní... jak vlastně? Absurdně." (str. 379) Tak se to jistě může jevit, nicméně vzhledem k "pravděpodobnosti", že si od Stiega Larssona ještě něco přečteme, skočily miliony lidí po celém světě po příležitosti znovu se setkat s Mikaelem Blomkvistem a Lisbeth Salanderovou. Někteří s iracionální nadějí, že zažijí stejné pocity, jako když o nich četli poprvé. Někteří s pochybami, ale nepřekonatelnou zvědavostí. Já s kombinací obojího.

Recenze

Recenze: Arne Dahl - Sen noci svatojánské

16. 09. 2015 - Recenze

Uprostred slnečných júlových dní roku 2015, tesne pár dní po magickom letnom slnovrate, nás znova vydavateľstvo Mladá fronta zahrialo na duši a to tým, že uviedlo na knižný trh v poradí šieste pokračovanie skvelej detektívnej série prípadov skupiny A, ako inak v osvedčenom preklade odborníčky na jazyk Vikingov Lindy Kaprovej za prispenia redaktora Tomáša Dimtera.

Recenze

Recenze: Petra Hesová - Srdcový král

07. 09. 2015 - Recenze

„Srdcový král“ je krimi příběh z pera české autorky Petry Hesové. Unikátní je tím, že se v něm snoubí to nejlepší, co dokážou nabídnout české a severské detektivky. Hlavní hrdinka Emma přijela do Čech ze Švédska, kde se její otec proslavil jako autor světových bestsellerů. Fajn že, že kniha obsahuje i prvky klasické detektivky – hádanky, a vy tak můžete hledat stopy k vyřešení případu.

Recenze

Recenze: Arnaldur Indriðason – Duel

02. 09. 2015 - Recenze

Rok 1972 představoval nejen v islandských dějinách velký historický mezník v rámci studené války, která probíhala nepřetržitě od konce 2. světové války. V Rejkjavíku probíhá závěrečné utkání šachovým mistrů Bobbyho Fischera a Borise Spasského. Touto událostí žije celý svět. Ne tak vraždou sedmnáctiletého mladíka, který je nalezen ubodán v kině. Politika, mezinárodní vztahy, tíha spravedlnosti. Duel může začít…

Recenze

Recenze: Hakan Östlundh - Krvavá lázeň

17. 08. 2015 - Recenze

„Krvavá lázeň“ je čtvrtá detektivka švédského autora Hakana Östlundha, kterou u nás vydalo nakladatelství Baronet. Každá z knih je jiná a tato aktuální novinka má nejblíže ke klasické detektivce – hádance. Zločin je takřka intimní a všichni aktéři patří do jedné rodiny. V „Krvavé lázni“ budete hledat odpověď na otázku: Kdo je vrahem, ale zároveň budete muset uhádnout i to, kdo měl být obětí.

Recenze

Recenze: Michaela Klevisová - Ostrov šedých mnichů

27. 07. 2015 - Recenze

„Ostrov šedých mnichů“ je klasická detektivka – hádanka, která notně potrápí vaše mozkové závity. V příběhu na vás čeká hned několik zápletek a odhalit vraha nebo vyřešit alespoň jednu ze záhad se jeví jako téměř nemožné. Autorkou románu je česká spisovatelka Michaela Klevisová, ale příběh se odehrává v Holandsku a z knihy na vás dýchne atmosféra severu.

Recenze

Recenze: Thomas Enger - Horká půda

25. 07. 2015 - Recenze

Léto zuří maximální intenzitou. Horkou půdu máme tentokrát nejen pod nohama, ale i na pultech - pod tímto názvem vyšel nedávno čtvrtý román Thomase Engera s postavou novináře Henninga Juula.

Recenze

Recenze: Olle Lönnaeus - Osudový dluh

23. 07. 2015 - Recenze

Když se člověk zaplete s podivnými lidmi, se kterými není radno si zahrávat, musí počítat s následky… Některé mohou být bohužel osudové a v případě Joonyho Liljy to platí dvojnásob…

Stránka: << Předchozí |  1  .....  3   4   5   6   7   (8)   9   10   11   12   13  .....  18  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2019 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.