Stránka: << Předchozí |  1  .....  4   5   6   7   8   (9)   10   11   12   13   14  .....  18  | Další >>
Recenze

Recenze: Jo Nesbø - Policie

30. 04. 2015 - Recenze

„Policie“ je román, u kterého si přijdou na své všichni, kteří mají rádi detektivky. Spokojení budou čtenáři napínavých thrillerů, čtenáři klasických detektivek hádanek i čtenáři krimi příběhů popisujících policejní vyšetřování. „Policie“ je koktejl toho nejlepšího, co může žánr detektivky nabídnout.

Recenze

Recenze: Malcolm Mackay - Nezbytná smrt Lewise Wintera

21. 04. 2015 - Recenze

„Nezbytná smrt Lewise Wintera“ je tak trochu jiná detektivka. Rozhodně není tuctová a vy se připravte na to, že autor od vás bude vyžadovat spolupráci. U téhle knihy musíte být ve střehu stejně tak, jako jsou všichni její hrdinové. Pokud máte rádi nové přístupy, pak je tohle ideální kniha pro vás.

Recenze

Recenze audioknihy: Jussi Adler-Olsen - Zabijáci

20. 04. 2015 - Recenze

Tak stejně jako v dalších dílech série detektivních románů o kodaňském policejním oddělení Q i v knize Zabijáci Jussi Adler-Olsen otevírá nepříjemné téma, o kterém se těžko čte, a ze kterého mnohému čtenáři může běhat mráz po zádech.

Recenze

Recenze: Steffen Jacobsen - Trofej

14. 04. 2015 - Recenze

Ačkoliv česká nakladatelství chrlí na čtenáře stále nová a nová jména autorů ze severu, zdá se, že fanoušci těchto mrazivých příběhů nemají stále dost. Jedním z nejnovějších přírůstků do sbírky skandinávských autorů je i Steffen Jacobsen se svou Trofejí, která by milovníkům napínavých příběhů rozhodně neměla uniknout.

Recenze

Recenze: Martin Goffa - Muž s unavenýma očima

07. 04. 2015 - Recenze

Pro každého, kdo od detektivky nevyžaduje nejvyšší stupeň napětí od první kapitoly až po epilog a pro toho, koho naopak spíš baví pozorovat svět obklopující hlavní hrdiny představuje prvotina bývalého pražského policisty v současné době vystupujícího pod pseudonymem Martin Goffa příjemnou alternativu k světoznámým detektivním příběhům ze severu.

Recenze

Recenze: Liselotte a Søren Hammerovi – Dívka z Ďáblova močálu

28. 03. 2015 - Recenze

„Dívka z Ďáblova močálu“ je kriminální román z prostředí organizovaného zločinu v Dánsku. Sourozenecká dvojice autorů na pozadí prodeje bílého masa rozehrává téměř intimní příběhy několika zúčastněných. Z tohoto důvodu bych „Dívku z Ďáblova močálu“ s klidným svědomím označila i jako psychologický román.

Recenze

Recenze: Jakob Melander - Krvavý vítr

23. 03. 2015 - Recenze

Už při pouhém pohledu na obálku knihy Krvavý vítr mi přeběhl mráz po zádech. Okamžitě mi bylo jasné, že se nebude jednat o žádné poklidné čtení. Rozhodně Vám nedoporučuji číst tuto knihu před spaním, protože by se Vám mohlo (stejně jako mně) stát, že budete mít divoké sny.

Recenze

Recenze: Leif G. W. Persson - Ten, který zabil draka

19. 03. 2015 - Recenze

Leif Persson nás v posledním románu „Ten, který zabil draka“ (vydalo nakladatelství MOBA v prosinci 2014 ve skvělém překladu Jaroslava Bojanovského) opět přesvědčuje, že je tím pravým literátem, který stojí na vrcholu severské krimi scény.

Recenze

Recenze: Michael Hjort, Hans Rosenfeldt – Hrob v horách

17. 03. 2015 - Recenze

„Hrob v horách“ je třetí příběh švédského detektiva – psychologa Sebastiana Bergmana. Žánrově jde o krimi román s prvky klasické detektivky a thrilleru. Nahlédneme pod pokličku vysoké politiky a na své si přijdou ti, které zajímají sociální otázky. „Hrob v horách“ je jednou z mála knih, kde jsou příběhy vyšetřovatelů silnější a čtenářsky vděčnější než vlastní detektivní zápletka.

Recenze

Recenze: Arnaldur Indriðason – Severní blata

09. 03. 2015 - Recenze

V bytě na Severních blatech byla nalezena mrtvola starého muže. Neměl rodinu, s nikým se nestýkal. Téměř jasná vražda, kdy se vrah nesnažil zakrýt stopy, ale co motiv? Vypadá to velmi jednoduše. Kdyby u mrtvoly nebyl nalezen tajemný vzkaz. Vyšetřování odkrývá hrůzné zločiny minulosti, jejichž důsledky jsou stále živé...

Recenze

Recenze: Arne Dahl - Velké vody

23. 02. 2015 - Recenze

Koncem prosince minulého roku jsme se opět my příznivci Arne Dahla dočkali. A kdo jiný, než vydavatelství Mladá fronta pro nás připravilo dlouho očekávanou lahůdku v podobě pátého pokračování kriminálních případů A-týmu ve skvělém překladu Lindy Kaprové za neochvějného přispění redaktora MF Tomáše Dimtera.

Recenze

Recenze: Robert Galbraith - Hedvábník

18. 02. 2015 - Recenze

„Hedvábník“ je druhý příběh Cormorana Strika, kterého vytvořila a napsala anglická spisovatelka J. K. Rowlingová pod pseudonymem Robert Galbraith. První díl se jmenoval „Volání kukačky“ a aktuální „Hedvábník“ na něj volně navazuje.

Recenze

Recenze: Leena Lehtolainen - Bodyguardka II

15. 02. 2015 - Recenze

"- Vy Finové jste podobní spíš Rusům? (...)

- My se moc nepodobáme nikomu. Jsme zvyklí být někde mezi."

Recenze

Recenze: Mons Kallentoft - Vodní andělé

10. 02. 2015 - Recenze

U autorů severských detektivek můžeme dost často narazit na hlavní hrdiny, kteří se potýkají s nějakým druhem závislosti, či trpí neustávajícími depresemi, pocity méněcennosti a řeší neřešitelné problémy v osobním životě. Mezi tyto hrdiny se bezesporu řadí i abstinující alkoholička Malin Forsová, která se na pulty českých knihkupců vrací s šestým případem. Roční období evidentně došla, a tak nejnovější kniha vychází pod názvem Vodní andělé.

Recenze

Recenze: Ake Edwardson - Léčka

06. 02. 2015 - Recenze

„Léčka“ je švédská detektivka z pera bývalého novináře Ake Edwardsona (1953). S jeho krimi romány se čeští čtenáři mohli setkat již dříve díky brněnskému nakladatelství Moba. Edwardson u ní vychází od roku 2005 v edici Severská krimi. „Léčka“ má nový (modernější) kabátek a je mnohem delší než předešlé příběhy.

Stránka: << Předchozí |  1  .....  4   5   6   7   8   (9)   10   11   12   13   14  .....  18  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2018 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.