Stránka: << Předchozí |  1  .....  4   5   6   7   8   (9)   10   11   12   13   14  .....  18  | Další >>
Recenze

Recenze: Håkan Nesser - Muž bez psa

06. 05. 2015 - Recenze

„Muž bez psa“ je kniha napsaná tak skvěle, že ji klidně můžete považovat za psychologický román s bonusem v podobě detektivní zápletky. V hlavní roli tu je svérázná rodina, ve které snad není ani jeden člen, který by nebyl doslova na zabití. Během dvou dní se ztratí dva příbuzní a na policistech je, aby zjistili, kam se poděli a co se jim stalo.

Recenze

Recenze: Åsa Larssonová – Pax I a II

06. 05. 2015 - Recenze

Je mi přes třicet a žádné děti doma nemám. To není pokus o seznámení, ale vysvětlení, z jaké pozice vám podávám zprávu o svých dojmech ze série pro mladé čtenáře s názvem Pax. Já jsem ji zhltla s velkým potěšením, takže za sebe dodávám, že tato série je vhodná taktéž pro dospělé, kteří rádi čtou dětskou literaturu, pro fanoušky severských detektivek, kteří jsou zvědavi, co Åsa Larssonová mohla na tomto poli stvořit, a samozřejmě pro ty, kteří by rádi obdarovali nějaké dítko knihou (u které existuje pravděpodobnost, že ji dítě i skutečně přečte).

Recenze

Recenze: Jo Nesbø - Policie

30. 04. 2015 - Recenze

„Policie“ je román, u kterého si přijdou na své všichni, kteří mají rádi detektivky. Spokojení budou čtenáři napínavých thrillerů, čtenáři klasických detektivek hádanek i čtenáři krimi příběhů popisujících policejní vyšetřování. „Policie“ je koktejl toho nejlepšího, co může žánr detektivky nabídnout.

Recenze

Recenze: Malcolm Mackay - Nezbytná smrt Lewise Wintera

21. 04. 2015 - Recenze

„Nezbytná smrt Lewise Wintera“ je tak trochu jiná detektivka. Rozhodně není tuctová a vy se připravte na to, že autor od vás bude vyžadovat spolupráci. U téhle knihy musíte být ve střehu stejně tak, jako jsou všichni její hrdinové. Pokud máte rádi nové přístupy, pak je tohle ideální kniha pro vás.

Recenze

Recenze audioknihy: Jussi Adler-Olsen - Zabijáci

20. 04. 2015 - Recenze

Tak stejně jako v dalších dílech série detektivních románů o kodaňském policejním oddělení Q i v knize Zabijáci Jussi Adler-Olsen otevírá nepříjemné téma, o kterém se těžko čte, a ze kterého mnohému čtenáři může běhat mráz po zádech.

Recenze

Recenze: Steffen Jacobsen - Trofej

14. 04. 2015 - Recenze

Ačkoliv česká nakladatelství chrlí na čtenáře stále nová a nová jména autorů ze severu, zdá se, že fanoušci těchto mrazivých příběhů nemají stále dost. Jedním z nejnovějších přírůstků do sbírky skandinávských autorů je i Steffen Jacobsen se svou Trofejí, která by milovníkům napínavých příběhů rozhodně neměla uniknout.

Recenze

Recenze: Martin Goffa - Muž s unavenýma očima

07. 04. 2015 - Recenze

Pro každého, kdo od detektivky nevyžaduje nejvyšší stupeň napětí od první kapitoly až po epilog a pro toho, koho naopak spíš baví pozorovat svět obklopující hlavní hrdiny představuje prvotina bývalého pražského policisty v současné době vystupujícího pod pseudonymem Martin Goffa příjemnou alternativu k světoznámým detektivním příběhům ze severu.

Recenze

Recenze: Liselotte a Søren Hammerovi – Dívka z Ďáblova močálu

28. 03. 2015 - Recenze

„Dívka z Ďáblova močálu“ je kriminální román z prostředí organizovaného zločinu v Dánsku. Sourozenecká dvojice autorů na pozadí prodeje bílého masa rozehrává téměř intimní příběhy několika zúčastněných. Z tohoto důvodu bych „Dívku z Ďáblova močálu“ s klidným svědomím označila i jako psychologický román.

Recenze

Recenze: Jakob Melander - Krvavý vítr

23. 03. 2015 - Recenze

Už při pouhém pohledu na obálku knihy Krvavý vítr mi přeběhl mráz po zádech. Okamžitě mi bylo jasné, že se nebude jednat o žádné poklidné čtení. Rozhodně Vám nedoporučuji číst tuto knihu před spaním, protože by se Vám mohlo (stejně jako mně) stát, že budete mít divoké sny.

Recenze

Recenze: Leif G. W. Persson - Ten, který zabil draka

19. 03. 2015 - Recenze

Leif Persson nás v posledním románu „Ten, který zabil draka“ (vydalo nakladatelství MOBA v prosinci 2014 ve skvělém překladu Jaroslava Bojanovského) opět přesvědčuje, že je tím pravým literátem, který stojí na vrcholu severské krimi scény.

Recenze

Recenze: Michael Hjort, Hans Rosenfeldt – Hrob v horách

17. 03. 2015 - Recenze

„Hrob v horách“ je třetí příběh švédského detektiva – psychologa Sebastiana Bergmana. Žánrově jde o krimi román s prvky klasické detektivky a thrilleru. Nahlédneme pod pokličku vysoké politiky a na své si přijdou ti, které zajímají sociální otázky. „Hrob v horách“ je jednou z mála knih, kde jsou příběhy vyšetřovatelů silnější a čtenářsky vděčnější než vlastní detektivní zápletka.

Recenze

Recenze: Arnaldur Indriðason – Severní blata

09. 03. 2015 - Recenze

V bytě na Severních blatech byla nalezena mrtvola starého muže. Neměl rodinu, s nikým se nestýkal. Téměř jasná vražda, kdy se vrah nesnažil zakrýt stopy, ale co motiv? Vypadá to velmi jednoduše. Kdyby u mrtvoly nebyl nalezen tajemný vzkaz. Vyšetřování odkrývá hrůzné zločiny minulosti, jejichž důsledky jsou stále živé...

Recenze

Recenze: Arne Dahl - Velké vody

23. 02. 2015 - Recenze

Koncem prosince minulého roku jsme se opět my příznivci Arne Dahla dočkali. A kdo jiný, než vydavatelství Mladá fronta pro nás připravilo dlouho očekávanou lahůdku v podobě pátého pokračování kriminálních případů A-týmu ve skvělém překladu Lindy Kaprové za neochvějného přispění redaktora MF Tomáše Dimtera.

Recenze

Recenze: Robert Galbraith - Hedvábník

18. 02. 2015 - Recenze

„Hedvábník“ je druhý příběh Cormorana Strika, kterého vytvořila a napsala anglická spisovatelka J. K. Rowlingová pod pseudonymem Robert Galbraith. První díl se jmenoval „Volání kukačky“ a aktuální „Hedvábník“ na něj volně navazuje.

Recenze

Recenze: Leena Lehtolainen - Bodyguardka II

15. 02. 2015 - Recenze

"- Vy Finové jste podobní spíš Rusům? (...)

- My se moc nepodobáme nikomu. Jsme zvyklí být někde mezi."

Stránka: << Předchozí |  1  .....  4   5   6   7   8   (9)   10   11   12   13   14  .....  18  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2018 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.