Jste zde: Recenze » Recenze audioknihy: Jussi Adler-Olsen - Zabijáci

Recenze audioknihy: Jussi Adler-Olsen - Zabijáci

Recenze

Tak stejně jako v dalších dílech série detektivních románů o kodaňském policejním oddělení Q i v knize Zabijáci Jussi Adler-Olsen otevírá nepříjemné téma, o kterém se těžko čte, a ze kterého mnohému čtenáři může běhat mráz po zádech.

Brutální násilí páchané bohatými teenagery na nevinných obětech je hlavním motivem druhého dílu této série, který až nyní (tři roky po knižním vydání) vychází v nakladatelství OneHotBook jako audiokniha.

Ovšem čekání se vyplatilo. Audiokniha je velmi dobře zpracovaná. Hned na úvod čtenáře (nebo možná spíš posluchače) potěší, že každá kapitola má svoji vlastní stopu, což u audioknih není vždy samozřejmostí. Díky tomu se v knize mnohem snadněji hledá i orientuje.

Dalším velkým plusem namluvených Zabijáků je interpret. Pochmurný hlas s plamínky lišáctví herce Národního divadla Igora Bareše se k vyprávění o stárnoucím a v životě tápajícím Carlu Morckovi dokonale hodí.

Na tomto interpretovi je také velmi pozitivní to, že nepřehrává a hlasy jednotlivých postav nežene do extrémů. Ženy tak nejsou upištěné a padouši uchraptění. Igor Bareš naopak pracuje s hlasem ve chvílích akce, kdy změnou tempa dodává vypjatým scénám ten správný spád.

Jediné, co by tak bylo možné na audio Zabijácích vylepšit, je hudební doprovod. Jednotlivé kapitoly a oddíly v nich ohraničuje hudba, která příjemně zapadá do celkové nálady vyprávění. Náročného posluchače audioknih ovšem vždy potěší, když ho při poslechu překvapí něco nového, co dokreslí atmosféru právě se odehrávajícího děje. Disco hudba v nočním baru, klavír při romantické scéně nebo zvuky velkoměsta dokáží čtenáři příjemně umocnit zážitek z poslechu. Nic takového se bohužel ale v Zabijácích nekoná. Lze si domyslet, že se jedná o snahu ušetřit na poplatcích za autorská práva, které by jistě zvedly výslednou cenu audioknihy.

I navzdory této drobné vadě se ale jedná o velmi vydařenou audioknihu, kterou stojí za to si poslechnout i v případě, že už jste Zabijáky jednou četli. Igor Bareš Carlu Morckovi a jeho pozoruhodným kolegům dodává svým hlasem nový švih i rozměr.

Hodnocení: 85 %

Jana Zlámalová

mlokcestovatel.wordpress.com

Za poskytnutí audioknihy k recenzi děkujeme nakladatelství OneHotBook.

Foto: OneHotBook

Komentáře k článku

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé!
Pokud nemáte doposud svůj účet, můžete se registrovat zde.

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2020 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.