Jste zde: Informace » Ukázka z knihy Už se nikdy nevrátí od Hanse Koppela

Ukázka z knihy Už se nikdy nevrátí od Hanse Koppela

Informace

Mike Zetterberg přemýšlel, co by ještě mohl udělat. Snažil se myslet konstruktivně, najít volnou nitku a zatáhnout za ni.

V autobusu nebyla. Chyba, to nevěděl. Co věděl, bylo, že si žádný řidič autobusu ani pasažér nepamatoval, že by ji viděl. Bylo samozřejmě možné, že si jí nikdo nevšiml, ale tomu nedokázal Mike uvěřit. Ylva pohledy ostatních přitahovala a měla ten druh odzbrojujícího úsměvu, který pobízel k navázání kontaktu. Nasazovala si sluchátka s hudbou, aby se s lidmi nemusela bavit.

Sluchátka s hudbou? Co když vešla do ulice a někdo ji zajel, aniž to kdokoliv viděl? Někdo, kdo z místa nehody ujel, v panice s sebou vzal její bezvládné tělo a zakopal je nebo hodil do moře? To nebylo pravděpodobné. Šla městem, všude byla spousta lidí. Nanejvýš nepravděpodobné, téměř nemožné.

Nejpravděpodobnější bylo, a v tom musel dát policistům za pravdu, že si s někým domluvila schůzku. Jednu věc řekla Mikovi, jinou kolegyním z práce. Aby měla volné ruce. Otázkou bylo, s kým se setkala.

Seznamy hovorů z jejího mobilu žádná vodítka nepřinesly. Sám je prošel spolu s Karlssonem a Gerdou. Frekvence mailů z pracovního počítače byla stejně nicneříkající. Žádné stopy po flirtu v kyberprostoru. Mohla je samozřejmě vymazat, aby nehrozilo odhalení, popřípadě mít tajnou mailovou adresu, ale Mike si to nemyslel. Ženy středního věku jsou ve výhodě, tomu, co tvrdí, všichni věří a nepotřebují mlžit. V dospívání tomu je přesně naopak. Mladé dívky si pokazí pověst a kluci se stanou hrdiny.

Ylva byla pryč už čtyři dny. Nezmizela na víkend s vášnivým milencem. A její pas ležel na svém místě v sekretáři, takže se nemohla vydat někam na zájezd na poslední chvíli.

Mobil…

Mike chtěl zrovna zavolat Karlssonovi a Gerdovi, když je uviděl, jak vjíždějí na příjezdovou cestu. Otevřel venkovní dveře a viděl jejich vážné tváře.

,,Našli jste ji?“

Karlsson mu položil ruku na rameno.

,,Půjdeme si promluvit dovnitř.“

Za tu půlminutu, kterou jim trvalo dojít do kuchyně a sednout si, byl Mike přesvědčený, že našli Ylvino tělo. Pak s úlevou pochopil, že je stále ještě pohřešovaná.

,,Mobil,“ řekl. ,,Nedá se poznat, kde je?“

,,Vypnula mobil v ulici Tågagatan.“

,,Kdy?“

,,V pátek v půl sedmé.“

,,To už měla sedět v autobusu,“ řekl Mike.

,,Proč by měla?“

,,Tamtudy jezdí autobus. A souhlasí to s časem, kdy vyšla z práce.“

,,V autobuse ale nebyla,“ řekl Gerda.

,,Proto tu nejsme,“ řekl Karlsson. ,,Mluvili jsme s Billem Åkermanem.“

Mike na okamžik ztuhl.

,,Aha, a co řekl?“

,,Zaprvé v pátek pracoval, to jeho zaměstnanci potvrdili. Ale řekl něco jiného, co nám připadalo zajímavé.“

,,A co to bylo?“

Mike se se zájmem naklonil k nim. Karlsson hledal podporu u Gerdy.

,,Jaký jste vedli sexuální život?“

Mike okamžitě zrudl. Byl brunátný vzteky, ne rozpaky.

„Co ksakru myslíte tím Jaký jste vedli sexuální život? Náš sexuální život je, děkuji mnohokrát, naprosto skvělý. To, že skočila do postele s tím šaškem, není tím, že by mě neměla ráda, ale že nemá ráda sama sebe. Jo, vím, že to zní jako klišé, ale v tomto případě je to pravda. Moje žena flirtuje, neustále hledá nesmyslné známosti. Několikrát jsem ji viděl, jak se při tanci vine k sousedům, ale také jsem zažil, a to vám můžu potvrdit, že mnohem horší je úzkost, kterou prochází potom, při níž nenávidí sama sebe a chce jen umřít.“

,,Myslel jsem, že jste říkal, že depresemi netrpěla.“

„Bill Åkerman byl poslední kapka, po níž pohár přetekl, varování, které potřebovala. Potom jako bychom začali od začátku. A určitě právě částečně proto si nevyšla po práci se svými kolegyněmi.“

Karlsson a Gerda na sebe pohlédli a přikývli.

Určitě.

* * *

Kniha má 248 stran, vydala ji Mladá fronta a překladu se ujala Jana Chmura Svatošová.

Na e-shopu kniha.cz ji koupíte již za 209 Kč.

Komentáře k článku

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé!
Pokud nemáte doposud svůj účet, můžete se registrovat zde.

K tomutu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2020 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.