Jste zde: Již vyšlo » Kruh smrti

Kruh smrti

Chris Tvedt

2012, Jota

Originální název: Dødens Sirkel

Překlad: Marta Lykkenborg

ISBN: 978-80-7462-089-8

ekniha: ano

Stran: 360

Vazba: vázaná

Advokát Mikael Brenne je společníkem v úspěšné advokátní firmě a jedním z nejlepších soudních obhájců v zemi. Hans Mikkelsen alias Řek je profesionální kriminálník, který má prsty skoro ve všem. Mikael Brenne se zpočátku dívá na obhajobu Řeka jako na čistě rutinní práci. To, co začalo jako obyčejný soudní proces, se brzy ale ukáže být noční můrou.

Aby se Mikael dostal pryč od svých vlastních problémů, rozhodne se pomoci muži, který byl před dvaceti pěti lety odsouzen za dvojnásobnou vraždu dvou dívek na ostrově Vestøy. Ten chce dosáhnout obnovení procesu. Mikael Brenne odjíždí na ostrov Vestøy bez víry, že by se mu obnovení procesu mohlo podařit. Brzy se však ukáže, že stará tragédie stále žije v myslích lidí na ostrově, a ne všichni jsou rádi, když se někdo prohrabuje ve starých tajemstvích. A Mikael Brenne, který si myslel, že jeho život už nemůže být horší, brzy zjistí, že se mýlil. Může být ještě horší. Mnohem horší.

 

Zdroj: Nakladatelství Jota, www.jota.cz

Komentáře ke knize

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé!
Pokud nemáte doposud svůj účet, můžete se registrovat zde.

Autor: [carla17] - Komentář ze dne: 31.03.2015 18:35:31
Je to poměrně slušně napsané, ale na údajně nejlepší norský krimiromán roku 2010, se mi to přeci jen zdá slabé. Na přebalu knihy je také několikrát zdůrazněno a podepřeno autoritami, jak moc je kniha napínavá. Ale to bohužel nemohu potvrdit. Číst ji byla docela nuda, spád nastal až při rozuzlení - takže nejlepších je zhruba posledních padesát stran.

Nahoru


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2020 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.