Jste zde: Již vyšlo » Vraní dívka

Vraní dívka

Erik Axl Sund

2014, Knižní klub

ISBN: ISBN 978-80-242-4330

Stran: 328

Vazba: vázaná

Jak velkému utrpení dokáže člověk čelit nebo vystavit jiné, než sám přestane být člověkem a změní se v netvora? Jak může zklamání ovlivnit lidskou duši, osud, život?

Přítomnost. Stockholm. Psychoterapeutka Sofia Zetterlundová léčí dva klienty patrně se stejným problémem – Samuel Bai, bývalý dětský voják ze Sierry Leone, a Victoria Bergmanová, žena středních let s hlubokými traumaty z minulosti – u obou se projevují příznaky mnohočetné poruchy osobnosti.

Ve stejnou dobu vyšetřuje kriminální komisařka Jeanette Kihlbergová případ mrtvého chlapce, pohozeného v parku. Jeho tělo nese známky mučení. Je to cizinec, nikdo nezná jeho jméno a nikdo ho nepostrádá.

Jeanette a Sofia se poprvé setkají při výslechu muže obviněného z pedofilie a šíření dětské pornografie, mezi oběma ženami však záhy nezůstane jen u pracovních schůzek. A síla zklamání na sebe znovu vezme podobu zla…

První díl trilogie temných severských psychothrillerů, jež oblétly, zasáhly a šokovaly doslova celý svět – vychází ve 35 zemích.

Komentáře ke knize

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé!
Pokud nemáte doposud svůj účet, můžete se registrovat zde.

Autor: [carla17] - Komentář ze dne: 25.03.2015 10:36:05
Anotace k tomu nelžou - na čtení je to hodně brutální až nesnesitelná kniha. Rozhodně by si na ni měli nechat zajít chuď obdivovatelé slečny Marplové:)
Ale je to poměrně dobře napsané. Závěr je do jisté míry otevřený, takže se předpokládá i pořízení dalšího dílu, na což ale asi už slyšet nebudu...

Nahoru


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2020 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.