Jste zde: Již vyšlo » Lovci hlav

Lovci hlav

Jo Nesbø

2011, Kniha Zlín

Originální název: Hodejegerne

Překlad: Kateřina Krištůfková

ISBN: 978-80-87497-50-0

ekniha: ano

Stran: 252

Vazba: brožovaná i vázaná

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden...

Yellow Bird Productions (společnost, která natáčela také Larssonovo Millennium) natočila filmovou adaptaci knihy. Film měl premiéru v srpnu 2011 v Oslu a v listopadu 2011 také u nás.

Temně komicko-cynický příběh

Lincoln Journal Star (USA)

Tato kniha je z těch, které rozhodně musíte přečíst /.../ výstřední vypravěčství tak stimulující, že při něm James Ellroy vypadá jako skautík a Bret Easton Ellis jako chlapec z nedělní školy.

Helsingin Sanomat (Finsko)

Mimořádné, důmyslné a dokonce uvěřitelné /.../ Klobouk dolů před norským gaunerem, který zjevně ví, o čem mluví. Od těžkých krimi románů po hravé přivlastnění si žánru.

Weekendavisen (Dánsko)

Nesbø předčí v psaní většinu svých skandinávských kolegů /.../ Kniha Lovci hlav je chytře napsaná, efektivně vystavěná a snadno ji zhltnete jedním dechem.

Nordjyske Stiftstidende (Dánsko)

Tarantino se setkává s bratry Coenovými v Nesbøho krimi románu.

Politiken (Dánsko)

Nesbo je alchymista tajemných náznaků a překvapivých až šokujících odhalení. A ještě něco mu jde dobře  lehké náznaky ironie, scény jako vystřižené z Pulp fiction. Mrtvola není směsicí životní tragédie a detektivních vodítek, ale důvodem k diletantskému žonglování s tělem, jako by ho dostal do rukou nešikovný klaun.

Klára Kubíčková (iDnes.cz)

Už prolog dává najevo, že se s námi autor nebude mazlit. Hlavní hrdina v něm pronáší monolog, jenž by se dal shrnout slovy: Jsem vrah, brzo umřu, kolem mě kape krev a benzín, a tak vám musím honem povyprávět svůj příběh. A jak řekne, tak udělá.

Veronika Havlová (Aktuálně.cz)

Celou dobu si myslíte, že víte, kdo je predátor a kdo je budoucí oběť. A když si myslíte, že jste pochopili, jak to vlastně je, přijdou další pochyby. Tak to má ve správném thrilleru být.

Tomáš Fojtík, eXil pana Kaplana

Lovci hlav jsou kniha, kterou chcete číst!

Michal Cemper, Lidé, čtěte!

Zde bych asi vypíchl použité zvonění na telefonu manželky hlavního hrdiny, kterým je A Hard Days Night od Beatles, resp. "nejslavnější" začáteční akord v dějinách hudby. To, jak tohle vyzvánění Roger nečekaně uslyší, je geniální scéna.

Sidi Santini, Ourdeadradio.blogspot,com

Zdroj: Nakladatelství Kniha Zlín, www.knihazlin.cz

Komentáře ke knize

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé!
Pokud nemáte doposud svůj účet, můžete se registrovat zde.

K této knize nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Nahoru


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2020 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.