Jste zde: Již vyšlo » Netopýr

Netopýr

Jo Nesbø

2013, Kniha Zlín

Překlad: Kateřina Krištůfková

ISBN: 978-80-87497-69-2

ekniha: ano

Vazba: vázaná

V Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka. Vše poukazuje na to, že byla znásilněna a zavražděna. Oddělení vražd osloského policejního ředitelství vysílá do Sydney kriminalistu Harryho Holea, jehož úkolem je sekundovat místní policii při vyšetřování. Zároveň si zde má Harry odpočinout od problémů s alkoholem i psychických potíží. Při autonehodě totiž jeho vinou zemřel mladý kolega. Pasivně přihlížet a jen radit však Harry neumí, a tak se ve vyšetřování začíná navzdory nelibosti australských kolegů silně angažovat, zvláště poté, co vyjde najevo, že nejde o jedinou vraždu a že má policie patrně co do činění se sériovým vrahem. Harry se postupně dostává do prostředí pasáků, drogových dealerů, prostitutek, transvestitů, cirkusáků i boxerů a seznamuje se se světem a s legendami původních Austrálců a jejich prostřednictvím také s netopýrem – symbolem smrti.

Zdroj: Nakladatelství Kniha Zlín, www.knihazlin.cz

Komentáře ke knize

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé!
Pokud nemáte doposud svůj účet, můžete se registrovat zde.

Autor: [radaauer] - Komentář ze dne: 28.02.2013 19:25:40
V první půlce jsem Nesboa, ani Harryho Holeho téměř nepoznával, ostatně mu v Austrálii říkali Holy. Druhá půlka je pak o to větší jízda a vlastně mne mrzí, že jsem Nesboa neobjevoval chronologicky. Zápletka není tak chytře zapletená jako v dalších knížkách a syrovost není tak syrová, takže dávám ostudných 80%.

Nahoru


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2020 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.