Jste zde: Již vyšlo » Spasitel

Spasitel

Jo Nesbø

2012, Kniha Zlín

Originální název: Frelseren

Překlad: Kateřina Krištůfková

ISBN: 978-80-87497-08-1

ekniha: ano

Stran: 526

Vazba: vázaná

6. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Píše se srpen 1991. Na letním táboře Armády spásy je znásilněna čtrnáctiletá dívka. O 12 let později… v Oslu panuje nejen adventní atmosféra, ale také největší mráz za posledních čtyřiadvacet let. Armáda spásy pořádá na náměstí bratří Egerových tradiční předvánoční pouliční koncerty a rozdává z velkého kotle polévku potřebným. 16. prosince v podvečer se do zvuků hudby ozve výstřel. Voják stojící u kotle s polévkou padá mrtev k zemi. Chorvatský nájemný vrah s červeným šátkem kolem krku dokončil svůj poslední úkol a opouští nepozorován místo činu. Jeho let do Záhřebu je však kvůli hustému sněžení zrušen. Následujícího dne při pohledu do ranních novin zjistí, že zastřelil nesprávného muže. Návrat do vlasti se odkládá, zadanou práci je třeba dokončit stůj co stůj. To však nebude tak jednoduché. Problémy se jen vrší, Chorvat nemá peníze, nemá kde spát, docházejí mu náboje ve zbrani, a především policie v čele s Harrym Holem už je mu na stopě. Harry přitom stojí před nelehkým úkolem - ochránit skutečnou oběť a chytit zabijáka co nejdříve. Aby to dokázal, musí se uchýlit k ještě nekonvenčnějším postupům než obvykle.

Nesbø je mistrovský!

Sydsvenskan (Švédsko)

Husarský kousek. Nesbø představuje zápletku tak perfektně zkonstruovanou a přesvědčivou, že je nemožné knihu odložit. Toto je příběh o sériovém vrahovi a má to ránu!

The Globe and Mail (Kanada)

Zdá se, že je načase přepsat dějiny norské literatury: Jo Nesbø není jen autorem detektivek, spíše je Ibsenem 21. století.

Klára Kubíčková, MF Dnes

Nesbø je v této detektivní disciplíně mistrem. Ve Spasiteli klade falešné stopy neustále, adeptů na vraha (i na oběť) nám průběžně servíruje několik, žádného z nich však nějak okatě – nevsadili bychom si na ně, ale nemůžeme je ani ze hry vyloučit, dokud se to celé pár stránek před koncem neposkládá dohromady.

Pavla Maxová, iLiteratura.cz

Ak by som sa mala vyjadriť jediným slovom, tak „Brilantné!”, ak by som knihu mala ohodnotiť, tak 10/10. Jo Nesbø neklesol na kvalite, práve naopak. Aj tentokrát ma dokázal na niekoľko hodín pripútať ku knihe (respektíve ku Kindle) a naservíroval mi dokonalý a napínavý príbeh, kde nič neskončí tak, ako sa na prvý pohľad zdá.

Barbora Miklášová, Miklasova.eu

Věřím, že mnozí milovníci Agathy přestanou donekonečna rotovat své oblíbené kousky od první dámy detektivky (kniha přečtená více než třikrát stejně omrzí) a přejdou na něco modernějšího. Třeba na sérii s Harrym. Ten chlápek není v soukromí o nic nudnější než belgický detektiv se skvělou dedukční schopností nebo ta stará panna, řešící případy s lehkostí velezkušeného kriminalisty.

Jan Handl, Handljan.blog.respekt.ihned.cz

Příběh není jen klasickou detektivkou, ale výpovědí o morálce člověka, svědomí a otázce viny a trestu.

Michal Cemper, Lidé, čtěte!

Když se najde tělo feťáka v kontejneru, všem je jasné, že  spáchal sebevraždu. Holeovi ne.

Topi Pigula, Pigula.blog.respekt.ihned.cz

Zdroj: Kniha Zlín

Komentáře ke knize

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé!
Pokud nemáte doposud svůj účet, můžete se registrovat zde.

K této knize nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Nahoru


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2020 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.