Jste zde: Již vyšlo » Kamenný déšť

Kamenný déšť

Thomas Enger

2013, Moba

ISBN: 978-80-243-5229-9

Stran: 368

Vazba: vázaná

Novinář Henning Juul se po dvou letech od tragické události, kdy v jejich bytě v Oslu zahynul při požáru jeho šestiletý syn Jonas, vrací znovu do práce, do redakce internetových novin. Od této tragické události má Henning nejen viditelné jizvy po popáleninách ve tváři, ale i ty neviditelné na duši. Jen obtížně se adaptuje do prostředí, ve kterém se znovu setká se svými starými kolegy, ale také se svojí bývalou ženou, matkou Jonase. Jeho první den v práci začne tiskovou konferencí, na které policie oznámí nález mrtvoly mladé ženy ve stanu na Ekebergu. Žena byla ukamenována, její záda nesou stopy po bičování a jednu ruku má uříznutou. Henninga hrůzný případ zaujme a začíná s nasazením vlastního života pátrat na vlastní pěst...

Zdroj: Nakladatelství Moba, www.mobaknihy.cz

Komentáře ke knize

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé!
Pokud nemáte doposud svůj účet, můžete se registrovat zde.

Autor: [radaauer] - Komentář ze dne: 21.04.2013 17:52:19
Dobrá detektivka, ale nepřišlo mi, že by autor uměl vybudovat podobné napětí a atmosféru jako jeho severští kolegové. Hrdina má potenciál, takže další knížku si stejně přečtu. Za mne lepší průměr - 60%.

Autor: [carla17] - Komentář ze dne: 25.03.2015 09:45:24
Pokud mohu soudit podle této první knihy (jinou jsem zatím nečetla) je Enger nafouklá (marketingová) bublina. A srovnávat ho s Nesbem je absurdní - nesahá mu ani po kotníky. Četla jsem už desítky severských detektivek, takže mohu s klidným svědomím říci, že téměř všechny byly lepší. Napínavější, propracovanější, chytřejší. Hlavní hrdina - novinář, je sice docela sympatický a osud jeho synka jistě dojemný, ale ústřední téma a zápletka konkrétně Kamenného deště tedy povedená nebyla ani trochu.

Nahoru


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2020 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.