Stránka: << Předchozí |  1  .....  9   10   11   12   13   (14)   15   16   17   18   19  | Další >>
Recenze

Recenze: David Hewson - Zločin I.

26. 06. 2014 - Recenze

Zločin I zaujme na první pohled – má totiž přes 700 stran. To sice na nějakou dobu zbrzdí i nadšené čtenáře, ale já tvrdím, že prokousávání se tímto špalíkem vám přinese přiměřené množství požitku. Příjmení autora Davida Hewsona sice obsahuje „son“, nicméně v tomto případě se nejedná a Skandinávce, ale o Brita. Co tedy dělá v této škatulce? Zpracoval do knižní podoby seriál Vražda (v dánském originále Forbrydelsen) dle scénáře Sorena Sveistrupa. Dotyčný seriál běžel na ČT1, stihnul vzniknout i americký remake. Pokud vás obojí minulo jako mě, nebo prostě dáváte přednost knihám, stojí Zločin I za vaši pozornost.

Recenze

Recenze: Camilla Läckberg - Andělíčkářka

22. 06. 2014 - Recenze

„Andělíčkářka“ je nejnovější detektivní román švédské autorky Camilly Läckberg. Žánrově jde o klasickou detektivku s prvky thrilleru. Ze svých předchozích knih autorka využila ty nejlepší motivy a postupy, proto její „Andělíčkářku“ považuji za nejlepší knihu, kterou dosud napsala.

Recenze

Recenze: Ninni Schulman - Dívka se sněhem ve vlasech

20. 06. 2014 - Recenze

Přečetla jsem už pár severských detektivek, abych poznala, že se dají rozdělit do dvou okruhů. Knihy v prvním okruhu jsou akční a kruté jako severní vítr. Ty druhé jsou spíš psychologickou sondou do často chladných lidských duší. Dívka se sněhem ve vlasech patří do druhého okruhu. Nebudete sedět jako na trní, kdy se co zase stane, děj plyne spíš tak poklidně, alespoň na oko. Na malém městě se přeci nic moc neděje, všichni se navzájem dobře znají. A nebo ne?

Recenze

Recenze: Håkan Nesser - Žena s mateřským znaménkem

16. 06. 2014 - Recenze
Dva muži jsou mrtví. Zemřeli stejným, brutálním způsobem. Oba byli zasaženi čtyřmi výstřely – dvěma do břicha a dvěma do hrudi. Není pochyb o tom, že v obou případech jde o stejného pachatele, ale inspektor Van Veeteren a jeho lidé tápou ve tmě. Pak se ukáže, že ti dva mrtví před třiceti lety společně prošli důstojnickými zkouškami v armádě. A také se objeví jedna krásná mladá žena. Van Veeterenovi postupně dochází, že v nebezpečí jsou i bývalí přátelé zabitých mužů. Dokáže však zabránit dalším vraždám?
Recenze

Recenze: James Grippando - Svědomí

12. 06. 2014 - Recenze

„Svědomí“ je strhující advokátní thriller, které americké kritiky označily za dokonalý kasovní trhák. Při čtení vám bude běhat mráz po zádech a absolutně nebudete tušit, co vás čeká na dalších stránkách. Tohle je prostě ukázka toho, jak má vypadat thriller.

Recenze

Recenze: Dolores Redondo - Neviditelný strážce

07. 06. 2014 - Recenze

Na břehu řeky Baztán, v jednom z nejmagičtějších míst Baskicka, je nalezena záhadně zavražděná mladá žena. Téměř čtyřiadvacet hodin poté je zjištěna souvislost s měsíc starou vraždou jiné dívky. Amaia Salazarová, inspektorka z oddělení vražd, jíž byl případ přidělen, se tak vrací zpět na místo, kde se narodila a odkud vždycky toužila odejít. Amaia bojuje na dvou frontách: na té profesionální vyšetřuje sérii vražd, která velmi zneklidňuje místní obyvatele; a na osobní, spletité a emocionální, jež bude plná zvratů a překvapivých momentů. Amaia pronásleduje rituálního vraha, inspirovaného silnou psychosexuální symbolikou tradiční baskické mytologie, který bude pokračovat ve svém řádění, zatímco ona bojuje proti profesní žárlivosti některých svých kolegů, proti dávným nevyřešeným konfliktům se svými sestrami a proti ponurému tajemství, jež poznamenalo jejich dětství a které se vrací, aby ji dál trápilo...

Recenze: Jørn Lier Horst - Na zimu zavřeno

Recenze

06. 06. 2014 - Recenze

Idyla na chatě v létě, eldorádo pašeráků v zimě – tak to vypadá na řadě míst podél norského pobřeží. Malé chaty se choulí mezi ohlazenými skalisky a ve vzduchu ještě slabě voní grilované maso. Ale zima se neúprosně blíží. Krajina se noří do podzimní mlhy a v oknech prázdných chat se zrcadlí šedomodré moře. Jørn Lier Horst popisuje opuštěné chatové oblasti tak zručně, že čtenářům běhá mráz po zádech. Po přečtení této knihy už podzimní víkend na chatě nikdy nebude jako dřív. Pobřežní krajinu halí hustá podzimní mlha. Ove Bakkerud se chystá strávit poslední klidný víkend na chatě předtím, než ji na zimu zabední. Dorazí však na místo, které zloději vyrabovali a obrátili vzhůru nohama. A ve vedlejší chatě leží zavražděný muž. Vrchní inspektor William Wisting už se s hrůznými vraždami setkal, ale zoufalství, jehož je tento podzim ve Stavernu svědkem, je pro něj nové. Tato kniha potěší všechny vyznavače tradičních detektivních románů, které velmi přesně a věrně popisují průběh policejního vyšetřování. William Wisting však nepatří do řady detektivů alkoholiků s problémy v osobních i profesních vztazích. Je to prostě jen naprosto normální, zkušený a empatický policista plně oddaný své práci.

Recenze

Recenze: Kristina Ohlssonová - Andělé strážní

04. 06. 2014 - Recenze

V lesíku na stockholmském předměstí Midsommarkransen je nalezeno rozřezané a zahrabanétělo mladé ženy, kterou se podaří identifikovat jako studentku Rebecku Trolleovou, která už je dva roky pohřešovaná. Zatímco vyšetřovací tým Alexe Rydha pátrá po tom, proč Rebecku potkal tak hrozný osud, dojde na místě činu k dalším nálezům odhalujícím několik desítek let stará tajemství. Kdosi se opakovaně vracel do lesa, aby tu před okolním světem ukryl své oběti.

Recenze

Recenze: L. a S. Hammerovi - Klub osamělých srdcí

03. 06. 2014 - Recenze

„Klub osamělých srdcí“ je nejnovější detektivka dánské sourozenecké dvojice Liselotte a Sorena Hammerových. Žánrově jde o krimi román, a tak se tu všechno točí kolem práce kodaňských kriminalistů. Celý román působí reálně a na své si přijdou ti, které zajímá policejní práce a vyšetřovací techniky.

Recenze

Recenze: Marko Leino - Past

29. 05. 2014 - Recenze

Chystá se velká drogová operace nazvaná Troika. Z Ruska se má přes Finsko a Švédsko dostat velká dodávka heroinu do celé Evropy. Vše je do detailu naplánované. Co se ale stane, když podřízení velkého drogového bosse začnou mít choutky na vlastní životní přilepšení a rozhodnou se bosse podfouknout? Brzo se jim ale vymstí pravidlo, na které zapomněli. „Nikomu nevěř!“ tak zní. A když se nakonec všichni polapí do jedné velké pasti, jen těžko se z ní budou škrábat ven.

Recenze

Soutěž o knihu Vír

28. 05. 2014 - Recenze

Ve spolupráci s nakladatelstvím Jota jsme pro vás připravili soutěž o 3 výtisky knihy Vír od norského autora Chrise Tvedta.

Recenze

Recenze: Frode Granhus - Vír

26. 05. 2014 - Recenze

Vír je skvěle napsaný psychologický thriller s prvky klasické detektivky. Autor vám naservíroval řadu stop, díky kterým můžete vyřešit hned několik záhad, ale zaručuji vám, že nějaké hledání stop bude to poslední, na co budete myslet. Tahle kniha vás strhne a vy se budete zmítat ve víru emocí. A pointa? Ta je originální a naprosto šílená.

Recenze

Recenze: Anders de la Motte - Bubble

21. 05. 2014 - Recenze

Závěrečný díl napínavé švédské krimi trilogie Game od autora Anders de la Motte. Poslední díly skládačky zapadají na své místo a Bubble opravdu dramaticky uzavírá celý příběh okolo Henrika, jeho sestry Rebeccy a záhadné Hry. Při čtení tohoto dílu mě napadlo, že je to takové knižní Mission imposibble a Henrik něco mezi Jamesem Bondem a Johny Englishem. Napětí, akce, ale i humor od začátku do konce. Myslíte si, že už Vás nemůže nic překvapit, jenže… tak jako každá bublina chtě nechtě jednou praskne, prasknou i všechny Vaše představy. Navíc je v sázce kromě několika životů také spousta důležitých a osobních informací…

Recenze

Recenze audioknihy Červenka

15. 05. 2014 - Recenze
3. díl krimi série o detektivu Harrym Holeovi. Píše se rok 1944. V zákopech u Leningradu na východní frontě bojuje jednotka norských vojáků v německých uniformách za věc, v niž věří: za svobodné Norsko. Vojáci pocházejí ze všech společenských vrstev, nesdílejí politické názory ani důvody své účasti v bojích. Nejodvážnější z nich, Daniel Gudeson, je zastřelen a jeho tělo je uloženo do masového hrobu. Po jisté době se však v jednom vídeňském lazaretu objeví zraněný voják, který o sobě tvrdí, že je Daniel Gudeson. Muž se zamiluje do ošetřovatelky Heleny. Když vojáka povolá wehrmacht na jistou smrt na jihovýchodní frontu, naplánují si milenci společný útěk.
 
A máme tu rok 1999. Do ulic Osla se vydává stařec, kterému právě jeho lékař sdělil rozsudek smrti. Stařec přemýšlí o válce. Ví, že ho před smrtí čeká ještě jedna mise. Vzápětí je nalezen jeden bývalý norský voják z východní fronty s podříznutým hrdlem. V téže době Harry Hole omylem postřelí během návštěvy prezidenta Billa Clintonta v Norsku jednoho agenta americké tajné služby. Harry je ke svému údivu povýšen na vrchního komisaře a přeložen k norské tajné službě. Ukáže se však, že byl takto odklizen do kanceláře, kde na něj čekají naprosto nudné a bezvýznamné případy, například prošetření činnosti gangu provozujícího ilegální obchod se zbraněmi, jenž je navázán na neonacistické prostředí. Harrymu a jeho parťačce Ellen Gjeltenové se ovšem podaří zjistit, že stopy pašeráků zbraní vedou až do řad osloské policie. Bezvýznamný případ už není bezvýznamný a roztáčí se kolotoč událostí.
Recenze

Recenze: Thomas Enger - Instinkt dravce

12. 05. 2014 - Recenze

V pečovatelském domě v Oslu je nalezena mrtvá stařenka, které vrah do očí zarazil její vlastní pletací jehlice. Téhož dne se v tisku objeví palcové titulky, hlásající, že ministryně spravedlnosti Trine Juulová-Osmundsenová je nařčena ze sexuálního obtěžování mladšího politika, jehož totožnost zůstává utajena. Případ rozpoutá obrovské mediální šílenství...

Stránka: << Předchozí |  1  .....  9   10   11   12   13   (14)   15   16   17   18   19  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2020 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.