Stránka: << Předchozí |  1  .....  12   13   14   15   16   (17)   18   19  | Další >>
Recenze

Recenze: Arne Dahl - Evropské blues

19. 11. 2013 - Recenze

„Evropské blues“ je čtvrtý detektivní román, který švédskému spisovateli Arne Dahlovi vychází v nakladatelství Mladá fronta. V knize vás čeká řada zápletek, šokujících překvapení a hodně originální pointa. Rozhodně se vyplatí příběh dočíst až do konce, i když vám možná bude činit jisté obtíže autorův styl.

Recenze: Unni Lindell - Cukrová smrt

Recenze

17. 11. 2013 - Recenze

Rozsypaný cukr nečekaně rozvíří potlačené vzpomínky a Kari Helena Bielerová si náhle vybaví okolnosti, za jakých před šestnácti lety zemřel její malý bratříček. Od osmi let jí tvrdili, že to byla její vina, ale ona teď zná pravdu. A ta může být nebezpečná. Ještě ten večer na odlehlém parkovišti srazí auto šéfa kriminální policie Martina Eggeho, s nímž se Kari Helena chtěla sejít. Je to pouhá náhoda? Egge na následky zranění zemře a policie spustí vyšetřování, do něhož se podivně zaplete i minulost svérázné policistky Marian Dahleové.

Recenze

Recenze: Anders de la Motte - Buzz

10. 11. 2013 - Recenze

HP je zpět a snad v ještě větším průseru než předtím. Jenže by to snad ani nebyl on, kdyby se nerozhodl podívat věci pořádně na zoubek, nebo spíš na "základní desku"

Recenze

Recenze: Jo Nesbø – Levhart

04. 11. 2013 - Recenze

Severští autoři nám, čtenářům, servírují přímo neuvěřitelné detektivky. Ačkoliv nemám ráda nálepky jako král a královna severské krimi, tak jednou musím udělat výjimku - za krále severských detektivek, právem, považujeme Joa Nesba. O tom není žádný pochyb. Fanoušci knih tohoto autora netrpělivě očekávají, po půlroční odmlce, na vydání jeho další knihy, která by se měla objevit během tohoto týdne na pultech knihkupectví. Levhart, tak zní název další Nesbovky. Jedná se v pořadí o osmou knihu ze série s osobitou hlavní postavou, Harrym Holem. A je se opravdu na co těšit. Levharta vydává nakladatelství Kniha Zlín.

Recenze

Recenze: Thomas Erikson - Mentalista

24. 10. 2013 - Recenze

„Mentalista“ je první román švédského spisovatele Thomase Eriksona. Obálka z nakladatelství Brána hlásá, že se tento debut stal ve Švédsku senzací a byl okamžitě přeložen do mnoha jazyků.

Recenze

Recenze: Håkan Nesser - Hlavolam

17. 10. 2013 - Recenze

Jednou z dalších severských detektivek, které sice nepřekypují počtem stran, ale i tak nabízejí kvalitní a smysluplný příběh, je u nás v pořadí třetí vydaný titul švédského autora Hakana Nessera s názvem Hlavolam. Stejně jako předchozí knihy Síť a Čtvrtá oběť, i tuto vydalo nakladatelství MOBA.

Recenze

Recenze: Henning Mankell - Než přijde mráz

12. 10. 2013 - Recenze

Henning Mankell se stále víc zabydluje v našich knihkupectvích a domácích knihovnách, každé další literární setkání s ním je radostí. Ti, kteří se s ním seznamují poprvé, nemusejí podléhat panice, do vlaku s Kurtem Wallanderem se dá naskočit v kterékoliv vydané knize. Nebude se vám ale chtít vystoupit. Dalších tratí, které s ním čtenáři můžou projet je naštěstí dost.

Recenze

Recenze: Alexander Söderberg - Andaluský přítel

06. 10. 2013 - Recenze

Život Sophie Brinkmannové je tak trochu monotónní. Pracuje jako zdravotní sestra a po manželově smrti žije sama se synem. Netouží po ničem jiném než vést obyčejný život bez zbytečných rizik a velkých dobrodružství. Jednoho dne se jí však do cesty připlete okouzlující Héctor Guzmán...

Recenze

Recenze: Stella Blómkvist - Andělé

26. 09. 2013 - Recenze

Keflavík, jihozápadní pobřeží Islandu: V Rockville, bývalé americké radarové základně, je nalezena zohavená mrtvola muže. Jde o Donalda Garbera z Los Angeles, který na základně pobýval sedm měsíců v zimě roku 1973. Z vraždy je podezírán Andri Ólafur Sveinsson, movitý obchodník a jeden z nejbohatších Islanďanů. Ten však neustále trvá na své nevině a na svou obranu si najme mladou advokátku Stellu Blómkvistovou.

Recenze

Recenze: Torkil Damhaug - Žhář

24. 09. 2013 - Recenze

Pokud hledáte detektivku s napětím od začátku až do konce a překvapivým závěrem, pak bych pro vás měla jeden tip. V nakladatelství Jota vyšla nedávno kniha norského autora Torkila Damhauga s názvem Žhář. Už podle anotace je evidentní, že hlavní slovo tu bude mít něco jiného než klasické vyšetřování vraždy…

Recenze

Recenze: Camilla Läckberg - Vražda s vůní mandlí

19. 09. 2013 - Recenze

Švédská krimi, která svou atmosférou připomíná detektivky Agathy Christie. Bohužel jen připomíná. 

Recenze: Håkan Nesser - Čtvrtá oběť

Recenze

17. 09. 2013 - Recenze

Se jménem Håkan Nesser jsme se seznámili loni prostřednictvím románu Síť. Ta mě zaujala použitím přepisu policejních výslechů, rychleji to „odsejpalo“, možná i díky relativně menšímu počtu stránek.

Recenze

Recenze: Sara Blædelová - Říkej mi princezno

10. 09. 2013 - Recenze

Sara Blædelová je v českém knižním světě nováčkem. Před pár týdny vydalo nakladatelství Host její román Říkej mi Princezno, kterým si tato bývalá novinářka podmanila dánské čtenáře. Kniha vyšla v originále již v roce 2005 a její hlavní hrdinkou je kriminální inspektorka kodaňské policie Louise Ricková. Ta vystupuje i v dalších pěti knihách pocházejících z pera Sary Blædelové…

Recenze

Recenze: Torkil Damhaug - Slepá skvrna

26. 08. 2013 - Recenze

Ach, léto, dovolená v Řecku u moře… vlny šumí a větší romantika není… Bledý norský kluk Jo se zabavuje plaváním k bójkám, protože je moc mladý na balení objektů touhy vyhlídnutých na pláži, stydí se za svou věčně přiopilou matku a má plné zuby hlídání mladších sourozenců. V minikomunitě skandinávských turistů se dokonce vyskytuje i celebrita, brzo nám ale dochází, že s těmito účastníky zájezdu je něco v nepořádku. Jsme ospalí popisovaným odpoledním žárem, kde by mohla být ona avizovaná krutost? Ejhle, nečekáme dlouho a idylku rozčísne scéna jak od E. A. Poea. A povím vám, pár řádků jsem z ní přeskočila.

Recenze

Recenze: Jo Nesbø – Pancierové srdce

14. 08. 2013 - Recenze

Môj prvý Nesbø v slovenčine... Opäť som ku knihe pristupovala s miernou nedôverou, ale keďže išlo o titul, ktorý v češtine vyjde až o pár mesiacov, ani sekundu som neváhala. Harry Hole je jednoducho môj liebling a v jeho prípade neexistuje nič, čo by ma odradilo od (čitateľského) stretnutia s ním.

Stránka: << Předchozí |  1  .....  12   13   14   15   16   (17)   18   19  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2020 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.