Stránka: << Předchozí |  1   2   3   4   (5)   6   7   8   9   10  | Další >>
Informace

Vyhodnocení soutěže o 3 výtisky knihy Motýlí dům

03. 03. 2014 - Informace

Správná odpověď zněla Eva Osinová.

Informace

V příštím roce vydá nakladatelství Host čtvrtý díl Milénia

26. 02. 2014 - Informace

Host získal práva na pokračování globálního bestselleru Milénium zesnulého švédského novináře a spisovatele Stiega Larssona. České vydání je plánováno na srpen 2015, kniha vyjde zároveň se švédskou originální verzí a anglickým překladem. V srpnu 2015 uplyne deset let od vydání prvního dílu trilogie, románu Muži, kteří nenávidí ženy, který odstartoval současný celosvětový boom severské krimi.

Informace

Soutěž o knihu Naše heslo Apokalypsa

24. 02. 2014 - Informace

V našich končinách má detektivní žánr poměrně dlouhou tradici. Mezi české autorky detektivních příběhu patří i naše recenzentka Veronika Černucká. Její nejnovější detektivní román Naše heslo Apokalypsa vyšel v nakladatelství Moba. Ačkoliv je zařazen do ediční řady Původní česká detektivka, jedná se spíše o příběh ve stylu Agathy Christie. O jeden výtisk knihy, doplněný věnováním od autorky, si můžete zasoutěžit.

Informace

Vyhodnocení soutěže o 1 výtisk knihy Kdo miluje jinak

14. 02. 2014 - Informace

Správná odpověď zněla Indická nevěsta a Provokatér.

Informace

Ukázka z knihy Už se nikdy nevrátí od Hanse Koppela

14. 02. 2014 - Informace

Mike Zetterberg přemýšlel, co by ještě mohl udělat. Snažil se myslet konstruktivně, najít volnou nitku a zatáhnout za ni.

V autobusu nebyla. Chyba, to nevěděl. Co věděl, bylo, že si žádný řidič autobusu ani pasažér nepamatoval, že by ji viděl. Bylo samozřejmě možné, že si jí nikdo nevšiml, ale tomu nedokázal Mike uvěřit. Ylva pohledy ostatních přitahovala a měla ten druh odzbrojujícího úsměvu, který pobízel k navázání kontaktu. Nasazovala si sluchátka s hudbou, aby se s lidmi nemusela bavit.

Soutěž o knihu Motýlí dům

Informace

13. 02. 2014 - Informace

Ve spolupráci s nakladatelstvím Moba jsme pro vás připravili soutěž o 3 výtisky knihy Motýlí dům.

Informace

Soutěž o knihu Kdo miluje jinak

23. 01. 2014 - Informace

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host jsme pro vás připravili soutěž o 1 výtisk knihy Kdo miluje jinak.

Informace

Ukázka z knihy Kdo miluje jinak od Karin Fossumové

22. 01. 2014 - Informace

Byli pár, ale jejich manželství trvalo už léta, už se nedrželi za ruce. Žena měla na sobě malinově červenou bundu, muž bílou větrovku. Celou dobu šel o krok napřed, vysoký, jistý a vytrénovaný. Žena ho ze strany pozorovala a přemýšlela. Měl takovou povahu, že se všech věcí zmocňoval, teď byl les jeho a on si dělal, co se mu zlíbilo. Vegetace se pod jeho nohama skláněla, suché větve praskaly a ona mu jen s obtížemi stačila. Nebyli v souladu. V hlavách jim proudily myšlenky, které nechtěli sdílet ani si je přiznávat. Ale šli spolu na výlet, byl to jejich zvyk a zvyky potřebovali, držely je pohromadě a svět byl s nimi předvídatelný.

Informace

Vyhodnocení Velké vánoční soutěže

16. 12. 2013 - Informace

Správná odpověď na soutěžní otázku byla:

Alexandra Coelho Ahndorilová a její manžel Alexander Ahndoril

(uznali jsme i odpověď manželé Ahndorilovi)

Informace

Vyhodnocení soutěže o 3 výtisky knihy Ohnivý anděl

15. 12. 2013 - Informace

Správná odpověď zněla 24. srpna 1963.

Informace

Soutěž o 3 výtisky knihy Ohnivý anděl

12. 12. 2013 - Informace

Ve spolupráci s nakladatelstvím Metafora jsme pro vás připravili soutěž o 3 výtisky knihy Ohnivý anděl od islandské autorky Yrsy Sigurdardóttir.

Informace

Ukázka z knihy Ohnivý anděl od Yrsy Sigurdardóttir

11. 12. 2013 - Informace

Náhle se ochladilo a Berglindě zase naskočila husí kůže. Chlad přicházel od posuvných dveří, proudil vzhůru po závěsu a vířil místností jako neviditelný kouř. Berglindu popadl vztek a závěs strhla. Slyšela, jak se drahá látka u garnýže trhá. Chtělo se jíbrečet nad zničeným závěsem, který zůstal viset na posledním kousku látky. Nový si určitě nebudou moci dovolit, a po zbytek zimy tak budou muset hledět do potemnělé zahrady. V tom okamžiku se jí tahle myšlenka vykouřila z hlavy a ona s otevřenou pusou zírala na zaslepené okenní sklo. Zvenku bylo celé pokryté ledem. Zdálo se jí, že skrze námrazu spatřila stín, který se však rychle rozplynul ve vzduchu. Na skle po něm zůstalo napsáno 081NN nebo OBINN. Ani jedno jí nic neříkalo. Berglinda ustoupila ode dveří, aniž se podívala, zda po sobě autor nápisu nezanechal nějakou stopu. Její strach, že by to tak být mohlo, byla silnější než rozum.

Informace

Velká vánoční soutěž

05. 12. 2013 - Informace

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host jsme pro vás připravili Velkou vánoční soutěž o 5 severských detektivek.

Informace

Právě vyšlo: Stefan Spjut - Stallo

29. 11. 2013 - Informace

Dnes vyšel nevšední severský thriller Stallo.

Informace

Recenze: Stefan Spjut - Stallo

28. 11. 2013 - Informace

O nově vycházejícím románu „Stallo“ Stefana Spjuta se uvádí, že je těžko zařaditelný. Povím vám, kam ho zařadit můžete – na seznam knih, které si chcete přečíst.

Stránka: << Předchozí |  1   2   3   4   (5)   6   7   8   9   10  | Další >>


Hlavní stránka :: Brzy vyjde :: Již vyšlo :: Autoři :: Recenze :: Webdesign by PENAweb :: Headline photo by Wikipedia

Copyright © Severské detektivky.cz 2020 - Všechna práva vyhrazena. Kopírování jakékoliv části je možná jen se svolením autora.